Apage Satanas!

Apage Satanas! https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50805/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-apag-bEV-50805.jpg 4 638 86

Hříšní lidé Království českého. Přítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skalami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Případu se ujmou a začnou bojovat nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami a intrikami severočeské šlechty...... celý text

olívoil
06.12.2020 5 z 5

pan Vonsruška opět nezklamal........líbilo se mi oddělení Ludmily a Oldřicha a dva prolnuté příběhy

hnatlubo
04.12.2020 4 z 5

I přes pozvolnější rozjezd mě i tentokrát vyšetřování Oldřicha z Chlumu ohromně bavilo.

oolinkaa
24.10.2020 3 z 5

Samý johanitský řád, markvartický erb , exorcismus a Oldřich nikde :D většinu času řeší vše sama Ludmila a její nejbližší , a tím pro mě kniha ztrácí kouzlo. Proto jen 3*

willy9203
23.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha ve Vondruškovském stylu, ve které je v podtextu ukázáno, jak komplikované bylo ve středověku dělení moci na církevní a světskou. V příběhu se i velmi zajímavě pracovalo s časem a to mě pobavilo.

marimari
26.07.2020 4 z 5

Moc se mi líbila, patří k těm nejzdařilejším, chystám se na Dračí náhrdelník.

m_martina
14.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších od pana Vondrušky.

Dada077
09.05.2020 5 z 5

Romány od V.Vondrušku mám radšej vo veerzii audio. Práve kvôli hlasu J. Hyhlíka, ktorý ich perfektne číta. Na začiatku som sa preto zľakla cudzieho hlasu, a ešte aj ženského :), ale to pútavosti príbehu nijako neubralo. Dokonca pod hlasmi bolo počuť aj sprievodné zvuky, čiže dupot konských kopýt, praskanie ohňa, cvengot mincí, či spev vtáctva.
Záhada diabla, ktorý obcuje s mladými pannami bola tak dobre zamotaná, urodzené rody tak prepletené, že výsledok pátrania sa tu tipnúť ani nedá. Ale u mňa výborná, už mám v čítačke ďalšiu.

Almenka
28.02.2020 5 z 5

Perfektní

zdenaR
16.01.2020 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio, i když je raději čtu.
Jako každá kniha autora je i tato velmi čtivá, resp. velmi dobře se poslouchá.
Zajímavé téma, příjemná odpočinková kniha.

davas
05.01.2020 5 z 5

moje druhá kniha a musím říct,že ještě lepší než první ...je to psáno úplně jiným stylem ,než jiné historické romány ,ale velmi čtivě a pro nás čechy ,velmi působivě a velmi blízce naší historii ...líbilo se mi to ...za mne 5*

Le Chat
22.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední. Navíc jsem díky ní splnila předposlední téma Čtenářské výzvy 2019. :-)

Lady Greystoke
13.09.2019 4 z 5

Knihy V. Vondrušky se nesmírně lehce čtou a dělají ze středověku relativně snesitelnou dobu k životu. Ale tohle bylo hrozně komplikované a nakonec jsem se v těch vztazích úplně ztratila.

zimka.r
05.09.2019 3 z 5

Moje první audiokniha. Myslela sem si, že audiokniha je přečtení papírové knihy, akorát že můžu číst když řídím :) ale překvapilo mě, že to tak není....Asi by to bylo nekonečně mnoho hodin, chápu! Jinak se tedy vrátím k papírové knize, nevím jestli za to může audio, ale ztrácela jsem se ve jménech a postavách.

janacheca
16.07.2019 5 z 5

Výborná zápletka i rozuzlení. Překvapivě první část vyšetřování musí vést Ludmila, ale není to na škodu. Normálně čtenář při pátrání s Oldřichem nestíhá chápat, s Ludmilou to bylo snazší (aby Oldřich mohl v závěru zazářit jako vždy). Rodinné vazby hlavních podezřelých i obětí jsou trochu náročnější na pochopení. Z osobního života Oldřicha a Ludmily mě překvapilo, že jejich starší dítě je holčička. V jiných dílech to vypadalo, že mají chlapce.

Alex.rrr
08.07.2019 4 z 5

Skvělá kniha o spiknutí proti králi i o úkladech ďábla v českých zemích. Tento příběh se mi hodně líbil, i když zde vystupuje hodně postav a chce se na ně hodně soustředit, kdo je kdo s kým spřízněný. Rozuzlení je rychlé a pochopitelné. Ideál :)

Mark
17.06.2019 5 z 5

Opět pan Vondruška nezklamal, skvělá kniha.

Hoshi
11.05.2019 5 z 5

Znovu jsem se ponořila do čtení knihy od pana Vondrušky a tentokrát se nejprve setkáváme Ludmilou za Vartemberka, se kterou se pomalu ponořujeme do tohoto příjemného, oddychového příběhu. Ale ani Oldřich z Chlumu na sebe nenechá dlouho čekat a než se nadějeme, objevuje se na scéně i s celou svojí družinou. Z příběhu mám dobrý pocit, jen jsem se na konci trochu ztrácela v rodinné historii, ale opětovné čtení odstavců pomohlo.

Art82
01.05.2019 5 z 5

Tenhle díl se podle mě řadí mezi ty nejlepší z této série. Krásně zamotané a hlavně v každé rodině je to vždycky těžké s těmi příbuznými.

petulka.sasanka
17.03.2019 4 z 5