Apage Satanas!

Hříšní lidé Království českého. Přítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skalami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Případu se ujmou a začnou bojovat nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami a intrikami severočeské šlechty......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50805/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-apag-bEV-50805.jpg 4.3495

Kniha Apage Satanas!

PREBURDA

Opětovně pěkné středověké čtení. Sérií čtu postupně, takže na mé tři předešlé favority ze série, které byly velmi napínavé od začátku až dokonce tato kniha nemá. Škoda, že Ludmila nedostala větší prostor k dořešení sama a nebo když už, tak společné pátrání až dokonce i s Oldřichem. Jedna malinká výtka....... autor knih série se začíná pomalinku zapomínat, co bylo v předešlých, čtenářům už napsáno. Snad syn - Oldřich je starší a ne dcerka - Ludmila?

eltondo

Zarazil mě na začátku nezvykle velký počet stránek knihy. Pak jsem měl za to, že je to kvůli tomu, že tentokrát bude vyšetřovat Ludmila a tím pádem to celé bude déle trvat. Škoda, že jí toho pan Vondruška nedopřál. Byl jsem velice zvědavý, jak to Ludmila zvládne, když nemá téměř žádné možnosti, pravomoci, zkušenosti, ani nikoho k sobě, kromě Wolfganga (v souvislosti s ním mě mrzí, že celkově nedostává větší prostor. Má dobrou hlavu a znalosti a navíc je legračnější než Diviš). V půlce knihy autor doslova poznamenal, že Ludmila na to nemá a že Oldřich už by s tím v tuto chvíli byl hotový. No a ten to taky v druhé půlce doklepnul. Zašmodrhané rodinné vztahy jsem se ani nesnažil pochopit.
Jo a Ota se zde mění z věhlasného svůdce žen na obyčejného prostituta, když za informace platí sexem.

Ava365
28.12.2020

Super.

olívoil
06.12.2020

pan Vonsruška opět nezklamal........líbilo se mi oddělení Ludmily a Oldřicha a dva prolnuté příběhy

hnatlubo
04.12.2020

I přes pozvolnější rozjezd mě i tentokrát vyšetřování Oldřicha z Chlumu ohromně bavilo.

oolinkaa
24.10.2020

Samý johanitský řád, markvartický erb , exorcismus a Oldřich nikde :D většinu času řeší vše sama Ludmila a její nejbližší , a tím pro mě kniha ztrácí kouzlo. Proto jen 3*

willy9203
23.10.2020

Skvělá kniha ve Vondruškovském stylu, ve které je v podtextu ukázáno, jak komplikované bylo ve středověku dělení moci na církevní a světskou. V příběhu se i velmi zajímavě pracovalo s časem a to mě pobavilo.

marimari
26.07.2020

Moc se mi líbila, patří k těm nejzdařilejším, chystám se na Dračí náhrdelník.