Apage Satanas!

Hříšní lidé Království českého. Přítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skalami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Případu se ujmou a začnou bojovat nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami a intrikami severočeské šlechty......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50805/big_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-apag-bEV-50805.jpg 4.3558

Kniha Apage Satanas!

lenyleny

Poslouchala jsem jako audioknihu při cestách autem. Nemělo to chybu. Já tyto knihy při cestách mám ráda a mohu je poslouchat opakovaně a vždy se mi líbí. A audio knihy od pana Vondrušky zvláště. Tento příběh mne zaujal i tím, že je z kraje ve kterém jsem roky žila a měla prochozený.

ujira
13.12.2021

Zase jedna z vydařenějších páně Vondruškových historických detektivek. Mělo to šmrnc, zajímavý námět a také rozdělení pátračských úloh bylo nezvyklé.

renefer
13.12.2021

Vondruška rozhodně píše lépe historické detektivky než historické romány. Děj byl zajímavý, pěkně zauzlovaný, pachatele jsem typovala jiného (to už se mi stává běžně :) Tak jsem si to u pečení cukroví pěkně užila.

LenaBil
04.11.2021

Poslouchala jsem jako audioknihu, nebylo to špatné, ale je to přesně ten typ knihy, u které už si za týden nevzpomenu o čem byla.

evelýny
05.09.2021

Další historická detektivka z manufaktury promovaného historika.
Spletité rodinné vztahy rodu Přemyslovců provětraly moje šedé buňky mozkové.
Zopakovala jsem si místopis hlavně severních Čech. Někdy mně však přišlo na mysl, že se všichni v příběhu pohybují silou myšlenky.
Intermezzo panoše Oty a sexuchtivé sklepnice Zuzany jsem nepochopila.

,,Jen Bůh je schopen předvídat osudy křesťanů."

Závěr příběhu napínavý, překvapivý, famózní.
Doporučuji číst se zápisníkem v ruce.

P.S.: Odstup, Satane! Může se skrývat v každém z vás. Může se zmocnit mojí duše...

radimch
01.08.2021

Co mě na těchto Vondruškových knihách zaujímá nejvíce, je středověký místopis. Příběh je možná trošku moc komplikovaný, ale má atmosféru.

PREBURDA
20.06.2021

Opětovně pěkné středověké čtení. Sérií čtu postupně, takže na mé tři předešlé favority ze série, které byly velmi napínavé od začátku až dokonce tato kniha nemá. Škoda, že Ludmila nedostala větší prostor k dořešení sama a nebo když už, tak společné pátrání až dokonce i s Oldřichem. Jedna malinká výtka....... autor knih série se začíná pomalinku zapomínat, co bylo v předešlých, čtenářům už napsáno. Snad syn - Oldřich je starší a ne dcerka - Ludmila?

eltondo
14.02.2021

Zarazil mě na začátku nezvykle velký počet stránek knihy. Pak jsem měl za to, že je to kvůli tomu, že tentokrát bude vyšetřovat Ludmila a tím pádem to celé bude déle trvat. Škoda, že jí toho pan Vondruška nedopřál. Byl jsem velice zvědavý, jak to Ludmila zvládne, když nemá téměř žádné možnosti, pravomoci, zkušenosti, ani nikoho k sobě, kromě Wolfganga (v souvislosti s ním mě mrzí, že celkově nedostává větší prostor. Má dobrou hlavu a znalosti a navíc je legračnější než Diviš). V půlce knihy autor doslova poznamenal, že Ludmila na to nemá a že Oldřich už by s tím v tuto chvíli byl hotový. No a ten to taky v druhé půlce doklepnul. Zašmodrhané rodinné vztahy jsem se ani nesnažil pochopit.
Jo a Ota se zde mění z věhlasného svůdce žen na obyčejného prostituta, když za informace platí sexem.