Apage Satanas!

Apage Satanas! https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50805/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-apag-bEV-50805.jpg 4 638 86

Hříšní lidé Království českého. Přítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skalami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Případu se ujmou a začnou bojovat nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami a intrikami severočeské šlechty...... celý text

mila2411
mila2411
30.10.2023 4 z 5

Trošku jiné než obvykle, rozdělení na dvě části. Pěkné, zajímavé.

hana4834
hana4834
02.10.2023 4 z 5

Zase dobrá oddechovka

Ferry9
Ferry9
25.09.2023 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl z celé série. Některé díly už k tomu měly náběh. Hodnotím jako silnější tři hvězdy.

Andrea864
Andrea864
18.09.2023 3 z 5

Průměrná, čtivá detektivka v kulisách středověku. Taková oddechovka, která neurazí ani nenadchne.

baji42
baji42
24.07.2023 5 z 5

Tahle Vondruškova detektivka mě moc bavila. Přestože se mi líbily zatím všechny, které jsem četla, tato patří k těm nejlepším.

hana1039
hana1039
23.07.2023 5 z 5

Audiokniha:
Jak bylo už tady řečeno, né každý příběh tohoto autora je na 5 * , ale tento si je zaslouží... začínám mít ,, všechny,, Oldřichy ráda :-)) ( před touto audioknihou jsem poslouchala sérii Ano, můj pane a Železná rukavice,to jen pro vysvětlení na Oldřichy :-)))

pablito
pablito
04.07.2023 5 z 5

Překvapivě zajímavá a čtivá kombinace historického románu a detektivky. Poutavě popsané staré časy mě nikdy nezklamou, zejména když se příběh odehrává ve známých místech.

Maraiser
Maraiser
09.06.2023 4 z 5

Ne, každý "Vondruška" mne baví. Tohle mne ale bavilo moc.

Mája777
Mája777
19.03.2023 5 z 5

Mám tuhle partu ráda. Pokaždé se těším, jak si poradí.
Knížky pana Vondrušky jsou chytlavé, ale musíte je číst a nepřemýšlet, zda se to opravdu stalo. To se potom ochudíte o ten pravý zážitek. Určitě si přečtu i další díly.
(19. 3. 23 - 8 246 - 23)

luczi
luczi
06.03.2023 3 z 5

Série útlých detektivních příběhů s Oldřichem z Chlumu je asi to nejlepší, co může literatuře Vondruška nabídnout. Je to čtivé, je to lehké, ideální čtivo na letní dovolenou, ale taky je to trochu na jedno brdo.

drakamena
drakamena
18.11.2022 4 z 5

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli se mi tato kniha bude líbit nebo ne, protože první půlka je psána z pohledu Oldřichovy ženy Ludmily a tu já moc nemusím - na šlechtičnu tehdejší doby je asi velmi milá a laskavá, přesto mi přijde dost namyšlená a na svoji vzdělanost reaguje často dost zbrkle a hloupě ve své snaze dokázat Oldřichovi, jaká je skvělá vyšetřovatelka. Jakmile se ale příběh přehoupl do druhé poloviny a nastoupil Oldřich se svojí skvadrou, dostala kniha šťávu. Přesto nebyla až tak dobrá jako ty předchozí, takže spíše 3.5 hvězdičky než rovné 4.

lenyleny
lenyleny
14.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu při cestách autem. Nemělo to chybu. Já tyto knihy při cestách mám ráda a mohu je poslouchat opakovaně a vždy se mi líbí. A audio knihy od pana Vondrušky zvláště. Tento příběh mne zaujal i tím, že je z kraje ve kterém jsem roky žila a měla prochozený.

ujira
ujira
13.12.2021 5 z 5

Zase jedna z vydařenějších páně Vondruškových historických detektivek. Mělo to šmrnc, zajímavý námět a také rozdělení pátračských úloh bylo nezvyklé.

renefer
renefer
13.12.2021 4 z 5

Vondruška rozhodně píše lépe historické detektivky než historické romány. Děj byl zajímavý, pěkně zauzlovaný, pachatele jsem typovala jiného (to už se mi stává běžně :) Tak jsem si to u pečení cukroví pěkně užila.

LenaBil
LenaBil
04.11.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, nebylo to špatné, ale je to přesně ten typ knihy, u které už si za týden nevzpomenu o čem byla.

evelýny
evelýny
05.09.2021 2 z 5

Další historická detektivka z manufaktury promovaného historika.
Spletité rodinné vztahy rodu Přemyslovců provětraly moje šedé buňky mozkové.
Zopakovala jsem si místopis hlavně severních Čech. Někdy mně však přišlo na mysl, že se všichni v příběhu pohybují silou myšlenky.
Intermezzo panoše Oty a sexuchtivé sklepnice Zuzany jsem nepochopila.

,,Jen Bůh je schopen předvídat osudy křesťanů."

Závěr příběhu napínavý, překvapivý, famózní.
Doporučuji číst se zápisníkem v ruce.

P.S.: Odstup, Satane! Může se skrývat v každém z vás. Může se zmocnit mojí duše...

radimch
radimch
01.08.2021 3 z 5

Co mě na těchto Vondruškových knihách zaujímá nejvíce, je středověký místopis. Příběh je možná trošku moc komplikovaný, ale má atmosféru.

PREBURDA
PREBURDA
20.06.2021 4 z 5

Opětovně pěkné středověké čtení. Sérií čtu postupně, takže na mé tři předešlé favority ze série, které byly velmi napínavé od začátku až dokonce tato kniha nemá. Škoda, že Ludmila nedostala větší prostor k dořešení sama a nebo když už, tak společné pátrání až dokonce i s Oldřichem. Jedna malinká výtka....... autor knih série se začíná pomalinku zapomínat, co bylo v předešlých, čtenářům už napsáno. Snad syn - Oldřich je starší a ne dcerka - Ludmila?

eltondo
eltondo
14.02.2021 3 z 5

Zarazil mě na začátku nezvykle velký počet stránek knihy. Pak jsem měl za to, že je to kvůli tomu, že tentokrát bude vyšetřovat Ludmila a tím pádem to celé bude déle trvat. Škoda, že jí toho pan Vondruška nedopřál. Byl jsem velice zvědavý, jak to Ludmila zvládne, když nemá téměř žádné možnosti, pravomoci, zkušenosti, ani nikoho k sobě, kromě Wolfganga (v souvislosti s ním mě mrzí, že celkově nedostává větší prostor. Má dobrou hlavu a znalosti a navíc je legračnější než Diviš). V půlce knihy autor doslova poznamenal, že Ludmila na to nemá a že Oldřich už by s tím v tuto chvíli byl hotový. No a ten to taky v druhé půlce doklepnul. Zašmodrhané rodinné vztahy jsem se ani nesnažil pochopit.
Jo a Ota se zde mění z věhlasného svůdce žen na obyčejného prostituta, když za informace platí sexem.

Ava365
Ava365