Apage Satanas! ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Přítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skalami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Komtur johanitského řádu povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214006/apage-satanas-214006.jpg 4.3478

Hříšní lidé Království českého 13.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha)

Kniha Apage Satanas!

eltondo

Zarazil mě na začátku nezvykle velký počet stránek knihy. Pak jsem měl za to, že je to kvůli tomu, že tentokrát bude vyšetřovat Ludmila a tím pádem to celé bude déle trvat. Škoda, že jí toho pan Vondruška nedopřál. Byl jsem velice zvědavý, jak to Ludmila zvládne, když nemá téměř žádné možnosti, pravomoci, zkušenosti, ani nikoho k sobě, kromě Wolfganga (v souvislosti s ním mě mrzí, že celkově nedostává větší prostor. Má dobrou hlavu a znalosti a navíc je legračnější než Diviš). V půlce knihy autor doslova poznamenal, že Ludmila na to nemá a že Oldřich už by s tím v tuto chvíli byl hotový. No a ten to taky v druhé půlce doklepnul. Zašmodrhané rodinné vztahy jsem se ani nesnažil pochopit.
Jo a Ota se zde mění z věhlasného svůdce žen na obyčejného prostituta, když za informace platí sexem.

Ava365
28.12.2020

Super.

olívoil
06.12.2020

pan Vonsruška opět nezklamal........líbilo se mi oddělení Ludmily a Oldřicha a dva prolnuté příběhy

hnatlubo
04.12.2020

I přes pozvolnější rozjezd mě i tentokrát vyšetřování Oldřicha z Chlumu ohromně bavilo.

oolinkaa
24.10.2020

Samý johanitský řád, markvartický erb , exorcismus a Oldřich nikde :D většinu času řeší vše sama Ludmila a její nejbližší , a tím pro mě kniha ztrácí kouzlo. Proto jen 3*

willy9203
23.10.2020

Skvělá kniha ve Vondruškovském stylu, ve které je v podtextu ukázáno, jak komplikované bylo ve středověku dělení moci na církevní a světskou. V příběhu se i velmi zajímavě pracovalo s časem a to mě pobavilo.

marimari
26.07.2020

Moc se mi líbila, patří k těm nejzdařilejším, chystám se na Dračí náhrdelník.

m_martina
14.05.2020

Jedna z nejlepších od pana Vondrušky.

Dýka s hadem
Dýka s hadem