Adventní kletba

Adventní kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92212/adventni-kletba-hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-92212.jpg 4 790 117

Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v děsivou noční můru. Oldřich z Chlumu chce pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o pokladu knížete Soběslava? Pátrání přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. Jejich životy visí na vlásku, kromě černého rytíře je ohrožuje i cosi tajemného. Lze vůbec objasnit záhadu starou více než jedno století? Další titul z úspěšné edice historických detektivních románů Hříšní lidé Království českého.... celý text

klokan.1905
18.08.2016 5 z 5

Napínavá návštěva hradu Krašov...
Jediné, co bych mohl panu Vondruškovi vytknout je to, že mi v příběhu chyběl velitel vojenské družiny Diviš... ;-) Těším se na další díl a tenhle rozhodně můžu ostatním doporučit k přečtení :-)

Karborund
21.07.2016 3 z 5

Vondruškova klasická středověká krimi,dle mého názoru z edice Hříšní lidé...zatím nejslabší.

Joges
03.07.2016 4 z 5

Stejně dobrá kniha, jako ostatní díly Hříšných lidí. Je to stále tatáž kostra příběhu se známými protagonisty, do které je vloženo jiné prostředí, jiný zločin a nové postavy. Autor má ale knihu dobře propracovanou, takže nezbývá nic, než jen pochvala.

dalia1769
27.06.2016 4 z 5

Jeden z nejlepších příběhů Oldřicha z Chlumu, které jsem zatím četla, děj je spletitější, napínavý, příjemná oddechová četba.

aktijnov
13.05.2016 5 z 5

Napínavé, čtivé, rychlý spád událostí! Jako odpočinkovou četbu doporučuji!

Juri81
22.04.2016 3 z 5

Adventní Kletba si mě získala už od první strany. Obsahuje přesně to, co mi v předchozích třech knihách o Oldřichovi z Chlumu chybělo. Spád, ponurost, temnotu, dokonce i napětí a skoro žádnou vata. A do toho všeho dokonale vybarvený Krašov. Není nutný na sílu každý děj neustále rozvádět a překombinovat. V tomhle případě tady díky tomu méně dostáváme daleko více, než v předešlých dílech.

ivoiro
07.03.2016 5 z 5

Nemohu jinak než dát opět plný počet bodů. Skloubení historie a detektivky je v podání tohoto spisovatele (alespoň pro mne) na neskutečně vysoké úrovni.

rencovav
07.02.2016 3 z 5

Dávám knížkám ze série Hříšní lidé Království českého často tři hvězdičky, čímž chci naznačit, že je řadím mezi příjemné oddechovky. Totéž platí i o tomhle případu prokurátora Oldřicha. :-)

rlupinek
07.12.2015 5 z 5

Pěkně zamotané, ale čtivé, jak je u Vlastimila Vondrušky zvykem. Stále mě nepřestává překvapovat, jak bylo ve středověku jednoduché někoho poslat na popraviště (krádež jídla v hradní kuchyni...).

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Adventní čas, zvláštní mystérium blahoslaveného Hroznaty na hradě Krašově, série zvláštních vražd - no co více dodat, prostě příjemné odpočinkové čtení se zajímavou zápletkou.

konicekbily
17.10.2015 3 z 5

Soudce Ti , variace čeký středověk, u mne prošel.

miloslav0399
30.09.2015 3 z 5

První kniha V. Vondrušky, kterou sem četl a musím říci, že mě nenadchla. Myšlenka se zatopenou kryptou je pěkná, ale jinak je text dosti těžkopádný a plochý. Připadá mi přesně jako plánek hradu na předsádce knihy. Inspirace soudcem Ti pro mě byla velmi lákavá, ale nevím nevím, kdy se zase k tomuto autorovi vrátím. ALe někdy asi ano, zas tak špatné to nebylo. A na hrad Krašov se určitě pojedu podívat.

Xerigordon
06.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších.

elizabeth_ba
13.07.2015 4 z 5

Až díky "životopisu" Oldřicha z Chlumu jsem se dozvěděla, že se jednalo o variaci na van Gulikův Strašidelný klášter (vůbec mi to dříve nedošlo, i když je tato kniha, ze série jediná, čínskému soudci Ti věnována). Tak medvěda na Krašově neměli, ale měli tam jiné věci, např. bl. Hroznatu, svatobarborské mysterium, podzemní kryptu, listinu z dob biskupa Jindřicha Břetislava a půvabnou lazebnici, které se málem podařilo i ...; rozuzlení sice tentokrát nebylo dle klasického scénáře (vrahem je někdo nenápadný a sympatický), ale i tak dost dobré, byť oproti předloze o malinko horší.

Henriette
12.05.2015 4 z 5

Další skvělá práce z řady knih pana Vondrušky. Adventní čas a hrad Krašov, na který mám osobní vzpomínky se mi moc líbil, stejně jako celý příběh.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Zábavné čtení o kletbě, která se děje jen o adventu, ale to by nebylo aby na to Oldřich nepřišel.

wooloong
03.02.2015 5 z 5

Při četbě téhle knížky jsem měla neodbytný pocit, že už jsem něco podobného četla - vyšetřovatel je zahnán nepřízní počasí na neočekávané tajemné místo, kde se v poslední době stalo několik záhadných vražd, na zlomek sekundy zahlédne další domnělou vraždu, divadelní představení, které v náznacích odhaluje nepříjemná tajemství, před smrtelným úderem do hlavy vyšetřovatele zachrání obvaz ukrytý pod soudcovskou čapkou, a další a další. No jasně - Robert van Gulik a jeho Strašidelný klášter! Pak jsem knížku ještě jednou, pečlivěji prolistovala a našla věnování: "Mému nejmilejšímu literárnímu detektivovi staročínskému soudci Ti." A tím i poslední záhada zapadla na své místo.

Harry_
15.12.2014 5 z 5

Můj první Vondruška a je to paráda :)

Selinute
19.11.2014 5 z 5

Jak jinak než opět vynikající. S chutí sáhnu po další autorově knize.

Maat
09.11.2014 5 z 5

Adventní kletba byla moje třetí Vondruškova kniha a zatím nejlepší. Vyloženě se těším na další případy :-)