Gabrielův Ráj

Gabrielův Ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199002/bmid_hrisne-odstiny-vasne-gabrieluv-raj-BXd-199002.jpg 4 586 92

Závěr eroticko-romantické trilogie. Profesor Gabriel Emmerson opouští post emeritního profesora na Torontské univerzitě, aby mohl začít nový život se svou milovanou Julií. Je přesvědčený, že společně mohou čelit jakékoli výzvě, a rád by založil rodinu. Jenže Julia je pohlcena svým studiem, a když dostane příležitost přednášet o své práci na Oxfordské univerzitě, je Gabriel nucen ji oponovat. Navíc ani v Oxfordu Gabriel neunikne své minulosti a napovrch vyplouvá jedno z jeho největších tajemství, jež má navždy změnit jeho i Juliin život...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Redemption , 2013

Nuttelka
Nuttelka
12.02.2015 5 z 5

Kniha je už takové příjemné pokračování, ale je super, že se dovídáme více i o dalších postavách, děj velmi rychle a svižně plyne, Gabriel je samozřejmě úplně úžasný, Julianne na svůj věk až moc moudrá a když zjistí, že je těhotná, tak za její chování bych ji jednu "majzla" :-D Ale strašně jim fandím a další šťastný happy end, které já mám nejradši :-) Takže za mě samozřejmě plný počet bodů a jsem zvědavá na další dílko, které u nás od Reynarda vyjde...

adrianna0305
adrianna0305
02.02.2015 odpad!

Dante by se obracel v hrobě, kdyby věděl, že byl spojen s touhle trilogií :-( Čtení o totálních hloupostech, doprovázené ještě hloupějšími komentáři v závorkách. Ráj na zemi díky téhle knize asi už nebude :-D
Celkový závěr: Tohle by nestrávila ani skartovačka :-(

daninnka
daninnka
29.01.2015 4 z 5

První díl mi připomínal 50 odstínu šedi, druhý díl jsem přečetla jen tak a moc mě nezaujal, ale třetím dílem jsem nadšená. Nejen proto, jak autor popsal novomanželský život,ale hlavně tím, že se zabýval strachem o zdraví plánovaného dítěte a přenosu špatných vlastností. Knížka se četla fakt dobře, a klidně bych si přečetla i pokračování:-)

Ruxandra
Ruxandra
28.01.2015 3 z 5

Nejslabší díl z celé trilogie. Autor sám se na konci knihy zmiňuje, že Gabrielův očistec měl být původně závěrem příběhu a na Ráji je velmi znát, že je to nastavované. Celou sérii oceňuji z romantických důvodů, ale jinak, co si budeme povídat, příliš kvalitní není a autor, zjevně vzdělaný člověk, by se měl pro příště zaměřit trochu jinam a jinak.

vaili
vaili
20.01.2015 4 z 5

Tak první část mě moc nebavila jakási přeslazená..pak už to bylo lepší...ale stejně první dva díly o dost zajímavější..to už je jen taková dohrávka..žádné překvápko..nevím o čem chce psát další díl :))

Tillia
Tillia
04.01.2015 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila,ale musím souhlasit,že poslední díl byl jen prodloužením konce,který mohl být v druhém díle.

Laf
Laf
02.01.2015 3 z 5

Dočteno :). Bohužel tento díl mě nebavil tolik, jako ty předešlé. A některé části mi přišli hrozně nudné nebo taky přehnaně protahované.

Jamka
Jamka
16.11.2014 4 z 5

Poslední díl mě nezklamal, ale zároveň také úplně nenadchnul. Jsem na jednu stranu ráda, že vím jak to s postavami dopadlo, ale některé pasáže mi přišli až zbytečné natahované.

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
07.11.2014

Celou sérii hodnotím jako poklidně plynoucí čtení, bez jakéhokoliv většího vzrušení. Celé to bylo zajímavé. Autor (vážně je to muž...?) nenásilně zapracoval do příběhu otázky víry. Takové té opravdové, srdeční, nikoliv té církevní. Bylo zajímavé sledovat Gabrielův vývoj, od sebestředného osla až do charakterního muže. Postava Julie byla vystrašená, nervózní, s nedostatkem sebevědomí. Autorovi se celkem dobře podařilo popsat, jak Gabriel Julii pomáhal stát se sebevědomou ženou. Erotiky je zde pomálu, zato podobnosti s Padesáti odstíny v základních linkách příběhu velmi. To sérii u mě snižuje. Inspirovat se jinou knihou ano, ale držet se podobného scénáře, to už ne. Pro mě je autorův styl psaní "neurazí ani nenadchne". Knihu si možná v paměti nějakou dobu uchovám, ale spíš asi jen kvůli akademickému prostředí, ve kterém se knihy tohoto žánru příliš neodehrávají.

malazluta
malazluta
05.11.2014 3 z 5

Mám tuto sérii moc ráda a líbí se mi autorův styl psaní, ale mám-li být objektivní, tak musím konstatovat, že příběh má pro mě s každým dalším dílem klesající úroveň. Z Gabrielova Inferna jsem byla nadšená, Gabrielův Ráj mi přijde nejslabší... z Gabriela se stala poněkud přeslazená postava, Julie mi občas přišla jako umanutá nána. Chápu, že konec musel skončit happy-endem, ale já osobně bych volila jiný (ne zrovna šťastný). Každopádně tento díl považuju za důstojné zakončení série.

Anre3
Anre3
31.10.2014 2 z 5

Ze všech dílů se mi líbil nejmíň. Myslím, že už je to takové "prodlužování" série.

monika4478
monika4478
17.10.2014 5 z 5

Třetí díl to vlastně zakončil docela pěkným romantickým čtením a hlavně slaďoučkým a happy příběhem. Jo dávám pět, protože spisovatel to prostě umí.

Tobika
Tobika
13.10.2014 4 z 5

Podle mne nejslabší z těch třech dílů. Občas dost utahané.

Nelly
Nelly
06.10.2014 4 z 5

Jak jsem už zmínila u 2.dílu, další díl by nebyl potřeba. A tak i na mne působil začátek knihy - jakési nastavování něčeho, co už dobře skončilo. Ale pak se objevila nová linka, autor se znovu nadechl a přinesl příběh, který je více věnovaný Gabrielovi. A samozřejmě lásce, odpuštění a milosrdenství. To se mi na knížce líbilo - není vyloženě z kategorie erotických románů, i když tam samozřejmě erotika (a dobře popsaná) je, ale jsou tam i náměty k jakémusi filozofickému zamyšlení - a proč ne, když hlavní hrdina je profesor... Je zde také více humorných vložek, to mě mile potěšilo. Jediné, co mi vadilo, že autor nedokončil příběh zcela na všech úrovních. Jak to dopadlo s Tommym? Kdo byl záhadný muž v galerii Uffizi? A co Rachel a její sen? - Nechci už další díl, ale v doslovu mohlo být aspoň něco dokončeno. Takže za mne 4,5 hvězdičky...

hradilovi.mk
hradilovi.mk
01.10.2014 5 z 5

Třetí kniha super. Přečetla jsem ji tak rychle, až mi to bylo líto:-(. Celou sérii si určitě přečtu ještě jednou. Krásné počtení:-)

Samira
Samira
04.09.2014 4 z 5

Moc se mi líbila první polovina, pak přišla krize. Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, ale četla jsem ji nezvykle dlouho a přiznávám, že někdy jsem svou zamilovanou Julii nepoznávala. Ten její problém s dětmi byl na mě moc a vůbec mi to k ní nesedělo. Závěr byl hezký. Celkově, ale druhý a třetí díl nemá stejnou kvalitu a hlavně náboj jako díl první, který jsem už přečetla více než jednou. A který byl v mých očích výjimečný.

wvanilka
wvanilka
03.09.2014 5 z 5

Přečteno za dva dny a prostě nádhera :) Komu se líbí tahle série o Gabrielovi, tak nejspíš není zklamaný. Je to příjemný závěr, kde se dozvídáme i o ostatních postavách víc, než v předešlých dvou dílech, kde byly zmíněny pouze ve styku s Julii nebo Gabrielem. Jen nevím, co si mám myslet o mužské postavě, která je zmíněna při výstavě v galerii v Uffizi, když je tam zmíněn asi dvakrát...

SindyEM
SindyEM
30.08.2014 5 z 5

Pekné zakončenie celej série. Páčilo sa mi, že sa autor nezaoberal len hlavným párom, ale tiež vedľajšími postavami (viac, než v prvých knihách)... Knihy od Sylvaina milujem predovšetkým kvôli prepracovanejšiemu štýlu písania, očividnej autorovej inteligencii a poznatkom, ktoré pri písaní využíva. Nebolo tomu inak ani pri poslednej knihe, a preto knihu hodnotím 5 hviezdičkami (hoci posledná kniha mi prišla dejovo najslabšia, ale chápem, že šlo o ukončenie, ktoré si príbeh doslova vyžadoval)...na knihy od Sylvaina musím mať chuť, a keď ju dostanem, tak si knihy neskutočne užívam...

machrus
machrus
25.08.2014 3 z 5

Příjemné dokončení série,ale nic extra.Prostě klidné,nenáročné čtení.Když chcete odpočívat a nijak moc přemýšlet,tak tato kniha či série stačí.

JanaDor
JanaDor
20.08.2014 4 z 5

Tento díl se mi z celé trilogie líbil asi nejvíce. Četla jsem ho hlavně ze zvědavosti, protože jsem chtěla vědět, jak to s hlavní dvojici dopadne. Minulý díl skončil svatbou a tak jsem přemýšlela, jakým směrem se bude příběh odvíjet. Již předešlé díly jsem kritizovala, protože to bylo celé roztáhlé a obšírné. Spousta prázdných slov, jedno téma se točilo pořád dokola. Pro mě hodně nudné, dlouhé pasáže o Dantem. Proto mě mile překvapilo, že v tomto díle byl jejich vztah více reálný. Pořád je to hlavně zamilovaný román, který bych zkrátila na polovinu a byl by pro mě ideální. Přesto mě to celkem bavilo a jsem ráda, že jsem to přečetla. Musím upozornit, že opravdu se bude líbit jen těm lidem, kteří mají rádi hodně, velmi hodně romantiky.

pro ženy erotika těhotenství vysoká škola Padesát odstínů

Sylvain Reynard
kanadská, 1950