Gabrielův Ráj

Gabrielův Ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199002/bmid_hrisne-odstiny-vasne-gabrieluv-raj-BXd-199002.jpg 4 586 92

Závěr eroticko-romantické trilogie. Profesor Gabriel Emmerson opouští post emeritního profesora na Torontské univerzitě, aby mohl začít nový život se svou milovanou Julií. Je přesvědčený, že společně mohou čelit jakékoli výzvě, a rád by založil rodinu. Jenže Julia je pohlcena svým studiem, a když dostane příležitost přednášet o své práci na Oxfordské univerzitě, je Gabriel nucen ji oponovat. Navíc ani v Oxfordu Gabriel neunikne své minulosti a napovrch vyplouvá jedno z jeho největších tajemství, jež má navždy změnit jeho i Juliin život...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Redemption , 2013

KnihomolkaKatka
02.11.2023 5 z 5

Pěkné zakončení původní trilogie. Na konci mě čekal menší infarkt, ale přežila jsem :).

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Skvělá série! Čtivé, návykové a excelentní! Ano, kdo tvrdí, že první díl je nuda, tak kecá, jen to trvá, než se člověk trochu zorientuje, ale rozhodně kvůli tomu knihu neodkládejte. Mám přečteny všechny díly a rozhodně nelituji a doporučuji!

Vendy1993
23.08.2021 4 z 5

pro mě rozhodně lepší než druhý díl...zhltla jsem ho a bavil mě....nebyla tam ani jedna slabá chvilka...tím koncem mi to trochu připomíná 50 odstínů....malinko ;)

Janča1532
15.08.2021 4 z 5

knihu sem přečetla sice ne na jeden zátah,ale líbila se my.Paula my chvilkama bylo i líto, Julie dala přednost Gabrielovi,tak to respektoval a stáhnul se.Sáhnu určitě po dalším dílu,sem zvědavá jaký bude pokračování.

Aherlow
12.02.2021 4 z 5

celou sérii jsem přečetla jedním dechem... za mě super - možná i lepší než odstíny..? :)

Myška43
30.01.2021 3 z 5

Přiznám se, že jsem přečetla dva díly a nechtěla číst pokračování. Ale asi před měsícem jsem koukala na filmové zpracování a to se mi kupodivu moc líbilo a nalákalo mě na třetí díl.
Zhruba do poloviny to šlo, pak jsem se musela přemáhat. Rušily mě skoky v kapitolách od hlavních k vedlejším postavám, časové střídání minulosti s přítomností. Neskutečně mě vytáčelo, jak autor popisoval hádky Julie a Gabriela, a to jak na ni tlačil s tím dítětem. Od začátku je jasné, jak to skončí, že?

,, Každý večer, když usínám a držím ji v náručí, děkuji Bohu, že je moje. Každé ráno, když se probudím, moje první myšlenka je, jak jsem vděčný, že si mě vzala. Nikdy jí nebudu hoden. Ale strávím každý den tím, že se o to budu snažit ze všech sil."

Gabriel si Julii nezaslouží a ,,prznitel andělů" Paul by se k ní hodil víc. Bylo mi ho moc líto.

Martiiiik
03.09.2020 5 z 5

Název celé série docela sedí :-D už jsem ji četla kdysi a teď jsem si ji dala před čtvrtým dílem znovu :-) čte se opravdu hezky a když máte zrovna romantickou náladu.. celá ta láska je snová, silná, která přežije všechny bouře :-) celá kniha je jí prostoupená, je cítit v každé větě.. myslím, že tohle autor umí velmi dobře :-)

narciska
08.07.2020 4 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila, už se moc těším na čtvrtý díl.

suzanne1997
06.07.2020 4 z 5

Za mě asi nejslabší díl, a to i přesto, že byl skvělý. Příběh se zase točí kolem neshod a tajemství. Hodně věcí se však vyjasňuje a autor si zakládá na tom, aby měl pořád co říct. Navíc se mi neskutečně líbí, že oproti jiným erotickým romancím, například 50 odstínům, tolik nezdůrazňuje sexuální pasáže. Všechny části, ať už ty erotické nebo ty dramatické mají v knize své místo a jsou si rovnocenné. Tuto dovednost oceňuji na autorovi asi nejvíc.
Přibližně do dvou třetin je kniha skvělá, na psaní v třetí osobě jsem si už zvykla a na charaktery postav ostatně taky, ale ten konec mi připadá, jako kdyby autor popustil uzdu a trošičku se mu to vymklo. Jsem ráda za čtvrtý díl a rozhodně si ho přečtu hned, jakmile vyjde, protože takovýto konec by si přinejmenším zasloužil alespoň desetistránkový epilog.

zuzana0307
24.06.2020 5 z 5

Gabrielov raj je treťou časťou, nie záverečnou knihou v sérii Hriešne odtiene vášne (český preklad Gabrielov sľub vychádza 11.8.2020).
Novomanželia Julianne a Gabriel teraz musia nájsť rovnováhu, medzi tlakom jej akademického života a Gabrielovej túžby založiť si rodinu. V snahe vyrovnať sa svojim démonom Gabriel začne hľadať odpovede na otázky ohľadne jeho biologických rodičov. Júlia je jednou z mojich obľúbených ženských postáv. Je krásna, nežná a má čisté srdce. Je to typ postavy, kde sa ako čitateľ pozastavil a premýšľam naj určitými vecami v živote, ako sú láskavosť a ľudskosť. V tejto časti dostávame silnejšiu, sústredenejšiu a aj tvrdohlavejšiu časť jej osobnosti. Jednu vec, ktorú ma tejto sérii najviac oceňujem, je sex, ktorý nie je explicitný, a tým je táto séria veľmi odlišná od iných autorov. Tí využívajú pri písaní opis každého malého detailu až do tej miery, že sa príbeh pre mňa stáva nudným. Páčilo sa mi, ako sa autor zameriaval viac aj na vedľajšie postavy v príbehu, čím ste si dokázali dokonale na nich utvoriť názor.

Knihu som čítala už 6x.

michaella03
15.04.2020 5 z 5

Děj opět plynul sám, ani jednou jsem se během čtení nenudila, příjemná oddechovka. Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc. A těším se na čtyřku :).

Katt15
18.01.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že toto je přesně typ četby, který mám ráda, byla jsem nadšená. třetí díl se mi líbil nejvíce.

genikuxik
27.11.2019 3 z 5

Tento typ knih mám ráda. Bývá to většinou nenáročná oddechovka, ale tato série se celá nepovedla.

TerezaMondeková
21.10.2019 3 z 5

Trošku předvídatelný. Když na začátku Gabriel mluví o těhotenství, tak tušíte, že Julie otěhotní, takže to nějaké velké překvapení nebylo. Taky si myslím, že kniha byla zase zbytečně moc dlouhá. Mám smíšené pocity, jak se tam vyskytovaly zase ty vzpomínky a minulost Gabriela. Občas mi to přišlo nudné. Gabriel se taky občas vracel ke své povaze bezcitného hajzla. Taky se mi upřímně nelíbilo, že se Gabriel a Julien nebyli schopni pořádně pohádat. Občas to partneři, manželé potřebují.
Paula mi bylo líto. Být zamilovaný do vdané ženy... chudák. Christa... děsná mrcha. Ale zase musím říct, že by se mi moc líbilo, kdyby byl samotný příběh Simona a April. Jako pár se mi moc líbili a tajně jsem doufala, že budou spolu.

Allysa1985
12.10.2019 1 z 5

Měla jsem podzimní náladu na nějakou pořádnou romantiku, ale tohle teda očekávání nesplnilo. Kdyby se aspoň pořád neomlouvali, nepotřebovali si promlouvat a neustále se ujišťovat, jak se milují a dokazovat si svoji lásku, tak se vlastně v knize vůbec nic neděje. Vážně to napsal chlap??? Ale tak pořád lepší než 50 odstínů, i když teda jenom o kousek.

pegasek
27.08.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná, tak nějak mě natolik dostala, že mi došla slova

LuCc1211
30.07.2019 5 z 5

Čtivá, krásná. Přečtena celá trilogie jedním dechem. Doporučuji. :))

men0037
17.06.2019 5 z 5

Třetí a poslední se mi osobně líbil asi nejvíc.

mazlak
28.03.2019 5 z 5

Za mne, plný počet bodů. Dílo bylo sice trochu moc rozsáhlé, ale jinak krásné. A vůbec ten závěr. Chvíle napětí, až dojetí a pak sladká tečka. Určitě se k autorovi ještě vrátím.

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

Docela hodně se tu skáče v čase, ale pro děj knihy je to třeba. Velice se mi líbí, že v knize není psáno vyloženě jen o Gabrielovi a Julii, ale vidíme trochu hlouběji i jiné dějové linky, které byly zmiňované v předchozích knihách - třeba Simon, Paulina, Paul... to mě bavilo a bylo to vždy takové spestření a krátké odpočinutí od Emersonových.

Jak jsem se prvním dílem prokousávala strašně dlouho, najednou se mi nechce s G a J loučit, a dá se říct, že mi budou chybět. Ale i tak si dám pauzu, než se vrhnu na volné pokračování.

pro ženy erotika těhotenství vysoká škola Padesát odstínů

Sylvain Reynard
kanadská, 1950