Gabrielův Očistec

Po citovém pekle, kterým si museli projít, aby mohli být Gabriel Emerson a Julia Mitchellová spolu, si konečně užívají jeden druhého. Během romantické dovolené v Itálii Gabriel Julii zasvěcuje nejen do méně známých oblastí renesančního umění, ale i do tajů smyslového a tělesného potěšení. Po návratu do univerzitního prostředí se však štěstí změní v očistec a oba musí začít o svou lásku znovu bojovat – s žárlivým ex-partnerem, s univerzitními pravidly, s nepřejícími kolegy a studenty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179977/gabrielovo-inferno-gabrieluv-ociste-179977.jpg 4509

Hříšné odstíny vášně (2.)

Gabriel´s Rapture (2012)

Vydáno:, XYZ (ČR)
Počet stran:560
Překlad:Kristýna Vítková, Hana Netušilová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7388-876-3

Kniha Gabrielův Očistec

SleepyAllDay

Příběh druhého dílu se mi líbil mnohem více, než první díl. Mělo to děj, docela zajímavý a opravdu knížka utíkala docela rychle. Narozdíl od prvního nudného tlachání.
Tady se to trošku zkazilo v poslední třetině? knihy, kdy jsem měla dojem, že se vracíme zpět na začátek a jsme opět u "musíme si promluvit o"

Nevím jestli se mi chce číst poslední část, myslím, že druhý díl by klidně mohl být závěrečný.

mazlak

Druhý díl byl daleko lepší než první. I zápletka zde byla daleko zajímavější. Už se vrhám na poslední díl.

PetiJelinkova
08.12.2018

Ani druhý díl mě vůbec nebavil a musela jsem přeskakovat stránky, abych knihu vůbec dočetla.

Barbara182
31.05.2018

Oproti prvnímu dílu celkem zklamání, děj byl samozřejmě předvídatelný, ale stejně jsem čekala, že si s tím autor nějak vyhraje podobně jako v úvodní knize. Očistec mi přišel nepromyšlený a odfláknutý, škoda :-( Snad si závěrem napraví reputaci...

eva3695
14.05.2018

Za mě skvělé pokračování romantického příběhu dvou zamilovaných lidí. Opravdu se to čte skvěle.

tanja
21.02.2018

Tak jsem dočetla druhý díl a váhám, zda jít na třetí. Mám ráda romantické slaďáky, ale tady toho cukru bylo nějak moc. Líbí se mi, když je hlavní hrdina trošku dareba i po svém polepšení. Šampaňské, jahody, lampiony, prádlo, romantické výlety, všeho bylo moc k zevšednění. Trilogie se nazývá Hříšné odstíny vášně, ale toho hříšného a vášnivého tam bylo pomálu. Gabrielovi narostla andělská křídla ze .... :-)

wildXchos
07.02.2018

Některé části knihy byly výborné, ale jiné mě vůbec nebavily, všechny ty právní problémy mě úplně nezajímaly, ale konec byl opravdu dobrý.

Yvosek
14.01.2018

vubec sem se nemohla do knihy zacist skoncila sem se ctenim pred pulkou.

PavlínaAlžběta
17.12.2017

Po prvním díle jsem byla zvědavá na pokračování a nemohu říci, který díl byl lepší. Ten první mě samozřejmě více navnadil a tento typ literatury já mám ráda. Příběh Očistce se mi opět četl velmi dobře jako Inferno. Oddychovka, která neurazí a není to jistě ani žádný trhák, přesto jsem knihu přečetla velmi rychle. Rozhodně byl druhý díl určitě rozdílný, než díl první. Nečtete jen o romantice, už jiné charakteristice dvou hrdinů po všem co zažili, ale i duchovní stránce.
Skvělá zápletka, různé zvraty v ději i napětí, boj dvou hrdinů o návrat své lásky. Děj měl spád a nenudila jsem. Pouštím se do poslední části trilogie.

lea6493
08.12.2017

Tento díl mě moc nebavil, první byl určitě lepší. Bylo to takové moc vleklé a opakovaly se obdobné rozhovory.

dendishek
08.12.2017

Za celou trilogii: tyto knihy byly mou první erotickou četbou. Příběh se mi líbil. MOC. Situace mezi studentkou a profesorem, tajemná minulost Gabriela, andělská Julie, vášeň, manželství, poté děti a jejich šťastný život.. Do toho ohromné vylíčení Danteho. Toto všechno prostě sedlo. Ráda bych také podotkla, že obě postavy se objevují ve Florentské trilogii.

Disinka
20.11.2017

přečteno za dva dny ;)

jitka7
13.10.2017odpad!

Tohle je až tak strašně nesmyslné, nereálné a trapné, že se to prostě nedá číst.

Nita17
08.06.2017

Hezké pokračování příběhu vysněných milenců. V 2. Díle se potýkali s úskalím reality. Už to není jen Dante a Beatrice, tady za sebe bojují Gabriel a Julianne.

cukrovka
07.06.2017

Zajímavé pokračování. Není zde jen romantika, celým příběhem se nese myšlenka víry, odpuštění, sebeobětování, milosrdenství a samozřejmě Dante a jeho Božská komedie.

sarahmoon
22.04.2017

Přikláním se k názoru, že první kniha byla o trošičku lepší než druhá.
Co nepochopím, je srovnávání odstínů a této trilogie
... ale když už to dělají skoro všichni...
Fascinuje mě to, že tvrdší erotické scény v odstínech napsala žena a o proti tomu velmi romantické scény muž. :o)
Jsem zvědavá co přinese trojka... upřímně si myslím, že druhý díl mohl být závěrečný. Doufám, že to nebude autor zbytečně moc natahovat a udělá mi radost.

Ketesh
19.04.2017

Tento díl se mi líbil mnohem méně než ten první. Vzhledem k negativnímu ději, kterým jsem se chtěla prokousat, abych si zbytek následně mohla užít, jsem knihu neuvěřitelně rychle prolétla a výsledek byl takový, že z ni mám velice smíšené pocity. Nicméně, autor přirozeně navázal na dění v předchozím dílů, najdeme zde nejrůznější zvraty, aby to bylo napínavý.

Xena011
21.02.2016

Musím říct, že se mi příběh nesmírně líbil. Skoro nemám co vytknout. Jen je to podle mě nereálný příběh. Trošku už mě začal štvát Dante, jak se o něm pořád dokola mluví a cituje se. Plno emocí pokračujícíh již od prvního dílu.

janesy
15.02.2016

2. díl z této série mne nadchl mnohem více, než díl 1. Je to velice silně emotivní a charaktery hl. hrdinů se krásně vyvíjejí, hlavně Gabriela. Dávám 5* :)

ketvin
12.02.2016

Nechápu, že to psal chlap... :) ale díky tomu to bylo to osvěžující, jiné a vlastně i krásné a čtivé, napínavé, překvapující, prostě skvělé :) ...

Srovnání s odstíny šedi se nevyhnu - líbilo se mi to skoro stejně, určitě Gabrielovu trilogii doporučuji :) V tomto žánru není moc lepších knih (na stejnou úroveň bych dala ještě Stark trilogy, ale tam je toho sexu až moc...).

avalonek
31.01.2016

No,jsou i mnohem lepší knihy,ale číst se to dá.Lepší než první díl,ale zase to není nic úžasného.Jak už sem říkala u prvního dílu,přečtu jednou a už se k tomu nikdy nevrátim.

Lenča89
16.01.2016

dobrá kniha

Madame R
15.11.2015

Opravdu nepochopím, jak někdo může srovnávat Julii a Gabriela s něčím takovým jako je 50 odstínu šedi! Možná je to tím, obě jsou trilogie nebo tím, že obě jsou to docela bychle o víc než 500 stránkách. Prostě mi to nějak nejde na rozum... Jinak je to jedna z mála knih, kde se mi líbil druhý díl víc než ten první. Měla dobrou zápletku, je fajn že si hrdinové prošli tím čím si prošli, protože se tak vyvíjeli jejich charaktery. Docela si díky knihám začínám zamilovávat Itálii.

Evule114
30.09.2015

Člověk po přečtení chce ihned další díl a další díl je prostě skvělý. Opravdová romantika a kdo srovnává s 50 odstíny šedi, tak se mýlí, tahle série je daleko lepší a romantičtější. :-)

petrulka
23.08.2015

Jsou to roky, co jsem precetla za jediny den celou knihu. Celkovy dojem shrnu po docteni posledniho dilu, ale uz ted muzu prohlasit, ze se k nemu jednou vratim.

Culie
30.07.2015

Nevím jestli je to možné, ale tenhle díl jsem přečetla ještě rychleji než ten první, Za žádnou cenu jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Tento příběh mě totálně pohltil a už nyní vím, že jakmile tuto sérii dočtu budu si ji chtít v budoucnu opět přečíst...a ne jednou. V tom příběhu je všechno: láska, erotika, napětí, umění, duše, hříchy, zábava i smutek.

1v8na
16.07.2015

Spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Byla v něm láska, romantika, erotika, napětí, bolest i zklamání. Jen mě rozčilovala vyšetřování na torontské univerzitě...... Gabriel mě v tu danou chvíli svým jednání nesmírně vytočil. Ovšem na druhé straně se mi líbilo, jaký byl romantik. Jsem zvědavá na třetí díl.

petvet
06.07.2015

Hezké pokračování 1.dílu. Kniha se mi velice líbila, měla zajímavou zápletku a krásný (téměř pohádkový) závěr-nečekala jsem,že hned v druhém díle budou mít spolu svatbu :)
Těším se na třetí díl..dávám 4* (dala bych více,ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé),ale jinak knihu doporučuji!

NixooDy
17.06.2015

Kniha se mi neuvěřitelně líbila! Nečekala jsem, že se mi bude líbit víc než první díl, ale líbila. Krásný čtivý příběh se spoustou super myšlenek.

renata5823
11.06.2015

Knížka zhltaná asi za dva dny :)