Gabrielovo inferno

Gabrielovo inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321912/bmid_gabrielovo-inferno-n1i-321912.jpg 4 1070 216

Gabriel Emerson, cez deň vážený profesor a odborník na Danteho, v noci hriešnik zmietaný spaľujúcou vášňou, stretne plachú a neskúsenú študentku Juliu Mitchellovú. Je presvedčený, že je anjelom zoslaným na jeho spásu. Ona hneď na prvý pohľad vedela, že Gabriel je láskou jej života, na svoju prvú lásku však nikdy nezabudla. Julia znáša s Gabrielom jeho osobné peklo a on váha, či riskovať svoje postavenie, kariéru a povesť kvôli obyčajnej študentke. Vášnivá túžba ho však úplne opantala a nedá mu spať podobne ako vidina z dávneho sna...... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: ekniha , XYZ (SK)

Gabriel's Inferno , 2011

Duchonka16
26.06.2018 5 z 5

táto kniha je presne ten typ literatúry od ktorej sa vám nechce odtrhnúť oči. Je v nej veľa lásky, oddanosti, priateľstva ale aj žiarlivosť. Príbeh Gabriela a Julie je presne ten typ láska, ktorý chce na svete veľké množstvo ľudí.

Ninde
22.05.2018 5 z 5

Úžasné nemám slov.Honem se pustím do druhého dílu,doufám že mi přinese boží pokračování.

eva3695
14.05.2018 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbí. Není vyloženě o sexu, ale samozřejmě ten tam také hraje roli. Dá se říct, že je to o umění. Dante a Beatrice, to je dvojice, která se tam často objevuje. Musím uznat, že se mi líbil Gabriel, když se snažil přesvědčit Julii, že není až takový hajzl, jak se na první pocit zdá. Prošel si peklem, ale to i Julie.
Navíc se mi líbil styl, jakým to autor napsal. Takový svižný, četlo se mi to vážně skvěle. A vůbec bych neřekla, že to psal muž. Je to příjemné čtení.

mikela
19.02.2018 1 z 5

Nemohu tomu uvěřit, opravdu to bylo inferno! Ale pro mě. Od knihy jsem nic zvláštního neočekávala už jen podle anotace. Příběh byl jednoduchý, téměř primitivní a skládal se ze dvou částí. Za prvé : Holka neustále brečela a proč? Protože vzpomínala na jednu noc, kterou strávila zíráním na hvězdy se zfetovaným klukem. Nejen že si toho hrdinka nevšimla, což je sám o sobě výkon naprosté tuposti, ale zároveň několik let vzpomíná na kluka jako na úžasnou, báječnou a nádhernou bytost. Poté co zjistí, že je její učitel a hrdina je zmatený, protože netuší, kdo daná dívka je, začíná několik stovek stran naprosté nudy.
Dalším "zvratem" v knize je, když si hrdina vzpomene, odkud dívku zná, ale světě div se. Dívka ho odmítá! Šokující? Ne, ještě těchto pár stránek jsem zvládla. Co už jsem psychicky nedala byl ubrečený hrdina. Což je druhá část.
Garielovo inferno bylo opravdovým peklem a divím se, že spisovateli tento odpad nejen vydali, ale zároveň se dočkal i překladu.

TerezaMondeková
04.02.2018 3 z 5

Profesor a studentka? Zajímavá myšlenka na příběh. Dost mě zajímalo, jak bude kniha napsaná, ale když jsem knihu dočetla, tak mě nadšení opustilo. Prostě... néééé. Sice to opravdu bylo profesor a studentka, ale hlavní hrdinka neoblíbená, panna. A hlavní hrdina se často choval jako namyšlený, sobecký kretén. Navíc ta minulost hlavního hrdiny... vojet každou holku, pak jednu zbouchnout, ale při tom udržovat vztah s jinýma, závislost na alkoholu, kofeinu a kokainu, při tom byl taky adoptovaný a navíc to, že byl mazlíček... bylo toho opravdu moc. A nakonec se stal úžasným profesorem a navíc bohatým... nevím. Taky mi přišlo zbytečný, aby byla kniha takhle dlouhá, protože se to zbytečně táhlo. Ale jsem zvědavá na další díl.

Ryorka
29.01.2018 4 z 5

to bylo .........krásný. Dlouho se mi nestalo, abych zírala na poslední písmenka poslední stránky a v hlavě měla vygumováno a na hrudníku šutr. Když jsem si pročítala zdejší komentáře, tak konstatuju, že kniha budí naprosto rozporuplné reakce. Ale ty jsou pochopitelné. Není to jednoduché čtení, pro někoho je tam moc historie, filozofie a náznaky víry, ale hlavně je to dost nereálné, a to je možná ten kámen úrazu. Obě hlavní postavy jsou tak trochu dysfunkční, takže jejich interakce nebudou jen sladké a "normální" i když jsou předvídatelné. Gabriel je dokonale vystižen jako kombinace rytíře, básníka a temného démona se spoustou závislostí, Julie je zase zamilovaný snílek, který v srdci nosí svého prince. Někdo namítne, že je to hloupá, naivní slátanina s namotaným "renesančním" Dantem, ale jejich příběh mi přišel velmi krásný, hluboký, procítěný a velmi poetický. Příběh lásky, která dává a bere vše, která krmí jak tělo, tak i duši. Něco, co se dneska jen tak nevidí.

wildXchos
25.01.2018 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila a připadalo mi, že se některé části opakují. Potom se příběh začal stupňovat, a stal se z toho příběh o skutečné lásce, kterou není jen vášeň, ale i úcta.

dendishek
08.12.2017 5 z 5

Za celou trilogii: tyto knihy byly mou první erotickou četbou. Příběh se mi líbil. MOC. Situace mezi studentkou a profesorem, tajemná minulost Gabriela, andělská Julie, vášeň, manželství, poté děti a jejich šťastný život.. Do toho ohromné vylíčení Danteho. Toto všechno prostě sedlo. Ráda bych také podotkla, že obě postavy se objevují ve Florentské trilogii.

PavlínaAlžběta
03.12.2017 5 z 5

Naprostá spokojenost a to jsem občasný fanda erotického žánru. Padesát odstínů byl pro mě doslova brak, ale tato kniha společně s dalšími díly mě mile překvapila a příjemně naladila. Samozřejmě jsou pasáže přetažené za vlasy a někdy mě hlavní hrdinka iritovala, ale erotický příběh psaný mužem s dobrou zápletkou a ještě ve stylu Danteho, kterého zbožňuji jsem přečetla jedním dechem, a stejně tak se jsem se vrhla na další díly, ke kterým bych už sem tam připomínky měla, ale to až u recenzí dalších dílů.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

je to už dávno co jsem četla Gabrielovu trilogii ale v té době mi tato série velice bavila a četla jsem jedním dechem... naprosto super na to že to psal chlap...

jitka7
13.10.2017 odpad!

Šílenost. Nenašla jsem nic, co by se mi na příběhu líbilo. Postavy šílené, to jsem se až smála. Příběh o ničem. Naprostá slátanina a výstřel do tmy. Nuda, nuda, nuda.

ElenRiannon
27.09.2017 odpad!

Hrůza, po pár stránkách jsem musela skončit protože se to nedalo číst. Úplně špatně byl příběh, postavy a myšlenky postav. Tohle fakt ne.

Petruska200
28.06.2017 5 z 5

velmi ctive,spalujici pribeh od ktereho je dost tezke se odtrhnout

Eeli
13.06.2017 1 z 5

Tak tuto knihu považuji za jednu z největších slátanin, jakou jsem kdy četla. Nudný a tuctový příběh (kterému se autor snaží dodat nějakou rádoby hloubku odkazy na klasické umění) s dost ubohou zápletkou, nereálnými hlavními postavami, kdy je jeden větší tragéd než druhý, a co se stylu psaní i obsahu týče, klišé střídají ještě větší klišé. Oceňuji, že se do tohoto žánru pustil muž, nicméně si myslím, že se snažil do knihy nacpat všechny možné blbiny, o kterých si myslel, že je ženy mají rády, za účelem vytvořit něco, co by se mohlo dobře prodávat. Co se mě týče, další díly ani náhodou..., ale proti gustu...

malamicka
13.06.2017 5 z 5

Zaujalo mě, že trilogie je psaná mužem. Díky tomu, že to mělo příjemný spád a hloubka příběhu byla taky poutavá, četla jsem to jedním dechem. Překvapivě je to jedna z mých výběrových trilogií co se týče tohoto žánru.

Nita17
08.06.2017

Předně se mi líbilo, že se v této knize ( navzdory žánru, do kterého je pasována) nehupslo hned do postele od prvních stánek, a vlastně skoro ani od prvního dílu. Dalo to více prostoru k poznání hlavních hrdinů a jejich příběhů. Líbí se mi propojení s Dantem, nádechy historie, různých druhů umění. Není to jen Gabriel a Julianne, dávní vysnění milenci, profesor a studentka, ale také dva inteligentní lidé, zapálení pro svou práci a budoucnost.

cukrovka
07.06.2017 4 z 5

Zpočátku velmi pomalý rozjezd, až jsem uvažovala, že knihu odložím. Ale pak jsem se začetla a nemohla se od knihy odtrhnout. Líbilo se mi poukazování na některá historická díla týkající se literatury, malířství, sochařství, architektury.

pavla8658
07.05.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Opravdu mě nadchla. Je to jako pohlazení po duši. Těším se na další díl.

sarahmoon
22.04.2017 4 z 5

Nevzpomínám si, že někdy dřív jsem četla tento žánr psaný mužem. A zatím jsem celkem spokojená. Sice nedokážu ocenit jakékoliv ukázky a rozbory Danta, ale i tak mě kniha celkem bavila.

salča
20.04.2017 5 z 5

Celá trilogie se mi libila.

láska pro ženy erotika 21. století Itálie Kanada vysoká škola

Sylvain Reynard