Gabrielovo inferno

Gabrielovo inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321912/bmid_gabrielovo-inferno-n1i-321912.jpg 4 1070 216

Gabriel Emerson, cez deň vážený profesor a odborník na Danteho, v noci hriešnik zmietaný spaľujúcou vášňou, stretne plachú a neskúsenú študentku Juliu Mitchellovú. Je presvedčený, že je anjelom zoslaným na jeho spásu. Ona hneď na prvý pohľad vedela, že Gabriel je láskou jej života, na svoju prvú lásku však nikdy nezabudla. Julia znáša s Gabrielom jeho osobné peklo a on váha, či riskovať svoje postavenie, kariéru a povesť kvôli obyčajnej študentke. Vášnivá túžba ho však úplne opantala a nedá mu spať podobne ako vidina z dávneho sna...... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: ekniha , XYZ (SK)

Gabriel's Inferno , 2011

Ketesh
19.04.2017 5 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně. Velice mě nadchla, začetla jsem ji a během chvilky jsem ji měla přelouskanou. Fascinovala mě hloubka příběhu a netradiční nápad pro romantický příběh.
Nicméně dodávám, že štítek erotického románu je knize přisouzen spíše jako marketingový tah. V celé knize se najde jedna jediná scéna a to na samém závěru.
Cudný erotický román :-D

paprika75
03.03.2017 4 z 5

Opět jsem dostala všechny tři díly jako dárek, takže jsem je přečetla. Až na závěrečnou sex scénu se mi první díl celkem líbil. Danta znám jen z hodin literatury ze střední školy a to už nějaký ten pátek ... takže asi neocením hloubku některých záměrů autora. Klasicky je první díl asi nejlepší 4*, dvojka ujde 3-4* a trojka kulhá 2-3* ...

Jája92
25.02.2017 3 z 5

Knihu jsem četla před lety přesně na Velikonoční Pondělí. Přečetla jsem ji na jeden zátah, nemohu říct, že by mě kniha vůbec nebavila, objevilo se tam spoustu pasáži, které jsem se zájmem četla a zdárně jsem dospěla ke konci. Jestli si přečtu i další díly, nejsem si tím úplně jistá, protože si říkám, jestli to nesklouzne do klišé, jak už to u erotických trilogii bývá. Uvidíme.

denny276
06.02.2017 5 z 5

Po delší době jsem opět narazila na vztah učitel a studentka... no vlastně proč ne. Kdybych nebyla milovnicí Danta, tak bych půlku knihy přeskočila...některé pasáže čtenářky nepochopí, tedy pokud se nezajímají o Danta, a mohlo by se lehce stát, že je kniha začne nudit a bude jim připadat nesmírně dlouhá. Nicméně styl psaní se mi líbil ,knihu jsem přečetla jedním dechem a krásně si u ní odpočinku la.

vlcice326
08.01.2017 1 z 5

Kniha mi vůbec nesedla - jak stylem psaní, tak ani postavami. Kniha byla zbytečně zdlouhavá a jelikož opravdu nejsem znalec Danta, tak jsem některé pasáže s úryvky (od Danta) moc nepochopila. Další díl číst nebudu.
Tím tedy nechci od knížky nikoho odrazovat :) zkuste to a uvidíte, ale za mě tahle knížka prostě ne.

smaille
10.11.2016 3 z 5

No, jsem celkem na vážkách, jak se k tomu postavit a jestli vůbec číst další díl. Nic tak zbytečně dlouhého jsem ještě nikdy nečetla. Nebyla jsem nadšená ani z povah obou hlavních hrdinů. Gabrielův popis mi spíš připadal, jak kdyby byl minimálně ještě o deset let starší, než bylo uváděno, navíc mi přišel lehce schizofrenní. A Julia zamrzla naopak ve svých 17. Nedělo se nic moc napínavého, čekala jsem třeba provalení vztahu nebo že Julia uteče po přiznání Gabriela, ale žádné drama se neodehrálo, aby udrželo čtenářovu zvědavost. Celkově styl psaní mi přišel takový uhlazený.

dasa4663
08.10.2016 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale měla jsem z ní smíšené pocity. Chvílemi jsem se od ní nemohla odtrhnout, a v některých částech se mi to vůbec nechtělo číst. Na mě zbytečně popisování všech detailů. Tak jen uvažuji asi jít do dalších dílů :)

sun.from.ibiza
10.09.2016 3 z 5

Kniha mi byla doporučena a tak jsem se na ní s chutí vrhla. Je to krásně psané, ale bože, tak zdlouhavé. Až mi to trochu lehlo na nervy. Vlastně mi to lezlo dostatečně na nervy na to, abych další díl ani nezkoušela.

kikina114
07.09.2016 4 z 5

Mám všechny tři díly, ale jsou podle mě až moc dlouhé. Teď jsem na začátku druhého dílu a už se mi moc nechce to číst dál, hlavně když si představím, že mám před sebou ještě jeden díl. Jinak musím pochválit nápad profesor a studentka. Není to pořád jen milionář sem miliardář tam. Nikdy předtím jsem podobnou knihu nečetla.

DatabazeKnih100
31.08.2016 1 z 5

Přiznávám, že mám erotické romány docela ráda. Je tedy pravda, že jsem zatím žádnému nedala víc než tři hvězdy, ale na dlouhé večery bez partnera jsou fajn. Ale.. tuto knihu jsem nedočetla, nedalo se. Hodnocení Odpad! bych nedala žádné knize už jen proto, že si s ní dal autor práci, proto jedna hvězda.

KarolínaLaufero
15.08.2016 5 z 5

Skvele napsana kniha (alespon v originale- brilantni anglictinou se skvelymi literarnimi obraty). Libi se mi, ze to neni dalsi zamilovana patlanina ale, ze je to, svymi citacemi Danteho a dalsimi odkazy na kulturu a Renesanci, opravdu kvalitni kniha. Hlavni postavy mi neskutecne sedly. Julie je dobrosrdecna, to se mi moc libi a Gabriela toho si diky jeho inteligentnosti, gentlemanovstvi a nádherné lasky k Julii hned zamilujete :)

Petjaa
07.08.2016 odpad!

Nudne... hloupe nerealne... skoncila jsem po 200strankach.

Tvefisto
16.07.2016 2 z 5

To byla teda nuda...

Gabrielaaa
14.07.2016

Na tuto knihu jsem narazila před dvěma dny a zatím ji nemám dočtenou. Nadchla mě akorát mi to přijde dost nereálné. Vždyť, když je tam ten úryvek z jejich prvního setkání, tak ji vůbec nezná a políbí ji do vlasů...

KiyomiAsuka
08.06.2016 1 z 5

Na to, ze ji moje sestra mela prectenou za tyden a nemohla si knihu vynachvalit, u me zanechla uplne opacny dojem. Hlavni hrdinka me neskutecne vytacela a cim vic neschopnejsi byla tim vic se ji jeji profesor nemohl nabazit. Doted nedokazu posoudit, co na ty knize sestra tak zabavneho a uzasneho videla.

haWranka
27.04.2016 2 z 5

U romantických knih jsem si zvykla na leccos - vášeň, kýč, smutek, humor, nechtěný humor (ano, slavných 50 odstínů) a tak dále. Tahle kniha přinesla něco nového. Naprostou a nebetyčnou nudu! Hlavní hrdinové mi byli úplně ukradení, jejich rozhovory byly naprosto mimo realitu, jejich vztah byl mimo realitu (model Popelky mi nevadí, ale tohle...), nuda, nuda, nuda. A ta vášeň? Nikde! Pokud, dámy, čekáte nějakou tu erotiku, tady se nedočkáte. Jedna nudná scéna na posledních stránkách knížky za celou tu nudu nestojí. Že používám slovo "nuda" často? No, on sem patří.

SBH
05.04.2016 3 z 5

Gabriel není šelma zmítaná zvířecími pudy, nýbrž panovačný, obsesivní tragéd. Julča pod maskováním plaché laně ukrývá manipulativní kariéristku. Zasvětit celý život rozboru jediného literárního díla považuji za donebevolající mrhání zdroji. Co se týče stylistiky, upozorňuji na nadužívání slovesa "usrknout". Nevím, zda si autor/překladatel skutečně vybavuje ten zvuk... Julču, která armádu srkačů vede, by Gabriel musel umlátit. A jeden technický detail - mnohokrát popisovaná situace, kdy Julča chodí celý den v kozačkách na vysokých podpatcích, G. ji večer vyzuje a masíruje chodidla... Uuuh! Chlapec u toho nejspíš používá respirátor.
Přesto se mi kniha líbila. Zakázaná láska, šikovně dávkované tajemství, svěží dialogy a vtipné hlášky, a v neposlední řadě situace, kvůli nimž přece sahám po literatuře - vrchol příběhu, kdy G. hrdinsky zachraňuje J. ze spárů padoucha! Super!
Foto manekýna, který má představovat autora (nápadně odpovídající popisu hlavního hrdiny), mě nemůže zmást. Žádný heterosexuální muž by nevěnoval tolik místa v textu popisu barevných kombinací oděvu a značkám obuvi či kabelek :-).

Xena011
21.02.2016 5 z 5

Musím říct, že se mi příběh nesmírně líbil. Skoro nemám co vytknout. Jen je to podle mě nereálný příběh. Trošku už mě začal štvát Dante, jak se o něm pořád dokola mluví a cituje se.

janesy
15.02.2016 4 z 5

Zda trilogii skutečně napsal chlap nevím, ale děvčata, je přece jasné, že chlapi jsou z Marsu ne? Jinak
kniha by mohla být na 200 stránkách a pořád by řekla vše-některé pasáže byly dle mého názoru zbytečně moc detailně popisovány. Jinak námět mne oslovil a líbil se mi, vyjma věcí duchovních (to se týká celé trilogie a v mém případě to není můj šálek kávy) a sáhodlouhých citací z Danta apod.

ketvin
12.02.2016 5 z 5

Nechápu, že to psal chlap... :) ale díky tomu to bylo to osvěžující, jiné a vlastně i krásné a čtivé, napínavé, překvapující, prostě skvělé :) ...

Srovnání s odstíny šedi se nevyhnu - líbilo se mi to skoro stejně, určitě Gabrielovu trilogii doporučuji :) V tomto žánru není moc lepších knih (na stejnou úroveň bych dala ještě Stark trilogy, ale tam je toho sexu až moc...).

láska pro ženy erotika 21. století Itálie Kanada vysoká škola

Sylvain Reynard