Gabrielovo inferno

Gabrielovo inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321912/bmid_gabrielovo-inferno-n1i-321912.jpg 4 1070 216

Gabriel Emerson, cez deň vážený profesor a odborník na Danteho, v noci hriešnik zmietaný spaľujúcou vášňou, stretne plachú a neskúsenú študentku Juliu Mitchellovú. Je presvedčený, že je anjelom zoslaným na jeho spásu. Ona hneď na prvý pohľad vedela, že Gabriel je láskou jej života, na svoju prvú lásku však nikdy nezabudla. Julia znáša s Gabrielom jeho osobné peklo a on váha, či riskovať svoje postavenie, kariéru a povesť kvôli obyčajnej študentke. Vášnivá túžba ho však úplne opantala a nedá mu spať podobne ako vidina z dávneho sna...... celý text

Literatura světová , Romány , Erotika

Vydáno: ekniha , XYZ (SK)

Gabriel's Inferno , 2011

Kubikuli
29.12.2020 2 z 5

Ze začátku byla knížka perfektní, čtivá a zajímavá ... Ale pak už začalo být přeDanteováno a už to jen fičí z kopce. Utrpení je dočíst to dokonce. Do teď nechápu, jak se mi to podařilo a popravdě, když ji někde vidím, naskakuje mi vyrážka. Výherce ceny "jak zabít dobře rozjetou knihu"....

LeeSungji
06.11.2020

Pro mě až trosku moc zdlouhavé. Miluji Danteho a prave proto jsem tohle začala číst. Námět naprosto krásný, užívala jsem si úryvky z Gabrielovych přednášek. Nicméně dej jako takový strašně zdlouhavý na to, ze je to teprve první díl. A mám celkem strach začít další. Julie je milá, ale trosku mě tam štve její nevinnost. Většinou je to teď v každém románu a v podstatě nedává smysl, aby se někdo takový jako je Gabriel obětoval pro někoho jako je Julie. Pro někoho kdo má trpělivost to muže byt hezké čtení. Já jsem si užila první půlku. Zbytek už byla taková nutnost to dočíst.

Scathia
22.10.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka. Narozdíl od jiných knih v tomto žánru se objevuje i děj a místy dobře prokreslené prostředí.

knihomolka27
28.09.2020 2 z 5

Tak jsem zase dostala jednou chut osladit si život větami ...,, Jsi mé světlo", díky tobě jsem neštastnějším člověkem na zemi, né na zemi ve vesmíru. Doufala jsem, že tato kniha pro mě bude stravitelnější než 50 odstínů nudy. A zas tolik jsem se nespletla........jenomže

Přiznám se, že jsem přečetla knížku jen do nějaké 250 strany. Do 100 strany jsem děkovala bohům románové četby za příjemné čtení s docela pro mě sympatickou byt nemotornou a stydlivou hlavní hrdinkou a jejím životem na univerzitě. Přišlo mi jednoduché přečíst celou knihu.....jenomže čím víc jsem četla dál a dál, tím víc se mé čtení podobalo slézání Mont Blancu...až jsem došla do bodu, kdy se mi už nechtělo pokračovat.

Proč, že se mi to vlastně nechtělo pokračovat? Předně tím, že se pro mě knížka stala neskonale nudnou.....je to jako kdyby jste se prokousávali deníkovými záznamy, nějakého člověka od jeho mládí až po jeho 90 let.....ten člověk by vás neušetřil detailů, které by vás samozřejmě vůbec nezajímali.....jakože, šel místo 5 x na záchod jenom 3x a tak. Takhle jsem se u toho cítila.

Navíc jsem, se začínala dostávat do bodu....kdy mi začalo připadat, že se postavy začínají chovat jako totální martani z vesmíru.....o tom bych se tady mohla rezepisovat opravdu důkladně, ale bylo by to zbytečný.....takže na závěr řeknu jenom...

Knížka měla našlápnuto stát se, něčím víc než 50 odstínů naivity.....pro mě tu 50 překonala, už tak na straně 10....ale nebylo to vítěství na plné čáře.....na to byla knížka až moc dlouhá, naivní a nerealistická.

Elize
23.09.2020 3 z 5

Celkem pěkné, romantické čtivo. Hodně mi tam ale nesedla ta ER forma, většinou ji oceňuji, protože je spisovatelsky náročnější, ale tady mi neseděla, protože myšlenkové pochody obou hlavních postav byly stejné, což hlavní postavy dělalo charakteristicky strašně nezajímavé. Navíc už mě začíná trochu unavovat ten klasický stereotyp - ona 23letá panna, on třicetiletý zkušený hřebec. Zpočátku mi tedy trvalo, než jsem se do knihy vůbec začetla. Ani mi nepřišlo, že by se tam tolik opakovalo slovo 'Dante', spíš mi vadilo neustálé opakování vět typu: "Usedla na židli značky IKEA." OUUU! Nevím, jestli autor někdy byl v IKEE, ale tam mají asi tak sto židlí a opravdu různé... takže to neříká nic o ceně, vzhledu... zkrátka o ničem, nevím, proč je nutné uvádět u nábytku značku. Dále se zde v komentářích kritizuje srovnávání s 50 Odstíny, no ono není divu, když zde autor dává tolik podobností (záměrné jméno hlavního hrdiny, jeho sebenenávist i fakt, že je adoptovaný a nese si šrámy ze svého bídného dětství, hlavní hrdinka je stále panna, zatímco on sexuálně zkušený... zkrátka někde se autor inspirovat musel). Knížka má dobře psané pasáže - například, když spolu Gabriel a Julia poprvé tančili, když ho zachraňovala v opileckém stavu, když se hádali na semináři, ale něco tomu trochu chybí, čekala jsem nějakou zápletku, nic se však nestalo, uvidíme, co přinese další díl.

martina1199
15.09.2020 2 z 5

Ach jo, tak tohle bylo zklamání a kniha se stává žhavým adeptem pro přesunutí do nejbližší knihobudky :-( Od autora se mi líbila Florentská trilogie, bylo to fajn oddechové romantické čtení s fantasy motivem a kapkou erotiky, tak jsem řekla, že zkusím i tuto jeho erotickou sérii. No ale u prvního dílu skončím. Profesor Emerson mi nepřišel nijak narušený, jak o sobě tvrdil a nebyla v něm žádná temnota, jak neustále naznačoval. Měl problematickou minulost, to ano, sám o sobě smýšlel jako o někom totálně zkaženém a naprosto odporně sebelítostivě se v tom bez přestání hnípal, až jsem myslela, že to ani nedočtu. K tomu mu sekundovala Julia, která mi napřed přišla naivně hloupá (vážně mohla doufat, že si ji bude pamatovat po tom, co se mu - opilému - ani nepředstavila, když se potkali poprvé a před bůhví kolika lety???), pak mi ale svou vystrašeností a neustálým ponížením omlouváním se byla prostě jen protivná. Chápu, že ji Simon zlomil, ale jestli ji někdo jako on mohl zlomit, pak musela být taková mizerná, nanicovatá a totálně bez sebevědomí už předtím. O tom, že je kniha zbytečně dlouhý sled opakujících se situací s krmením, spaním v jedné posteli bez sexu a vstáváním a promluvami o tom, jak si musí promluvit o svých tajnostech a trápeních, kdy se navzájem strašně přitahují, ale on si myslí, jak špatný pro ni je, a že přece svého anděla nemůže zkazit, zatímco ona si celou dobu myslí, že není dost dobrá pro něj, už snad ani nebudu nic moc dalšího psát. Dvě tečky dávám za vypravěčský styl, protože je vidět, že autor umí psát čtivě a za námět Danteho a Beatrice. Ale to je v tomto případě asi tak všechno.

JanaSustr
27.07.2020 3 z 5

První díl byl docela dobrý ale na mě je to moc zbožný a Dantovsky,nechtěla bych vědět kolikrát tam padne slovo Dante a jak popsala celou tu přednášku paaanee Bože to už jsem měla dost ... Není to špatné jednička ještě jde ale do dalších dílů se musím fakt nutit páč mě zajímá jak to dopadne. Myslím že film bude v pohodě protože tam oholy spoustu těch zbytečností které mě vadí

sebemi
08.07.2020 2 z 5

Potřebovala jsem oddychovku,ale strašně mě iritovala hlavní hrdinka, takže za mě nic moc.

suzanne1997
06.07.2020 4 z 5

Popravdě nechápu přirovnání k 50 odstínům, tenhle příběh je jiný, rozhodně těžší na čtení - čtenář musí být pozornější a číst pomaleji, aby mu nic neuniklo, a stoprocentně jemnější.
U padesáti odstínů může člověk přeskakovat, jak se mu zachce a děj se v podstatě nezmění, tady to nejde, protože každá informace navazuje na nějakou další.
V tomhle případě bych první díl přirovnala spíš ke knize Sen noci univerzitní, která má podobnou dějovou linku i velmi příbuzné postavy.
Překvapilo mě, že takovýto román dokázal napsat muž. Velice dobře se mu podařilo zachytit situaci a ani jeho psaní v třetí osobě mi po první polovině knihy nevadilo. Příběh je poutavý a autor má pořád co říct, o to horší je pak fakt, že po poslední stránce prostě musíte začít číst pokračování.

HoneyH
03.07.2020 3 z 5

Kniha není špatná. Je to takový průměr, který je vylepšený latinskými slovy v textu, citáty od Dantea a jiných básníků. Celá kniha poté působí na oko daleko lépe, než jenom obyčejná, průměrná, romantická story. Viděla jsem první film a na popud toho jsem knihu následně přečetla. Jen jsem od toho čekala trošku více, i když mi bylo už předem jasné, jak to skončí.

Čteno v originále.

Magda39
27.06.2020 4 z 5

Letos vyšlo filmové zpracování!

zuzana0307
24.06.2020 5 z 5

Tí čo ma sledujete dlhšie, tak asi viete, že toto je moja srdcovka. Od čias fanfikcie, kedy sme mali len Bellu s Edwarda sme sa dostali až k filmovému spracovaniu. Ako čítam viacero názorov, veľmi často sa táto séria spája s Fifty Shades. Tu musím len podotknúť, ani jedna séria nikoho nekopíruje, Sylvain vydal svoju knihu ešte pár mesiacov pred EL James.
Gabriel je profesorom v Júliinom seminári o Dantem na Torontskej univerzite. Tam nastáva problém. Je to zakázané jablko, ktoré Eva odtrhla, jedla a ponúkla Adamovi.
Zdala sa mu povedomá, ale on nechápe prečo. S knihou sa dostanete rovno do pekla. Do toho Danteho pekla.

Cesta k láske, ktorá prekoná mnoho prekážok.

Uvedomujú si to aj samotné postavy, zápasia so svojimi pocitmi. Gabriel sa stal jedným z mojich najobľúbenejších hrdinov všetkých čias. Jeho osobnosť, komplexnosť, to ako sa vyvíja, mučený vinou, milujúci, nežný, tvrdohlavý s neskutočným vplyvom na ostatných.
Čo k nemu môžem ešte viac povedať?
Knižný svet je plný alfa samcov, takých čo by mali byť vo vezení, hlupáci, atď...
A potom je tu opak.

Gabriel.

Vlastne, Profesor Gabriel O. Emerson

A ona, jeho Beatrice.

Nym
03.06.2020 4 z 5

Popravdě úplně nechápu přirovnání této knihy k Padesáti odstínům šedi. Samozřejmě jsme v romantickém žánru, nedá se předpokládat, že by se jednalo o vysoce kvalitní literaturu, ale..To ALE zde být musí. Kniha má spád, stále se v ní něco děje, nestalo se mi, že bych se za těch 500 stran nudila, měla jsem ji přečtenou za dva dny. Zpět k padesáti odstínům, no tu jsem dočetla do poloviny a byla jsem značně znechucená, nemělo to příběh a byla to nuda. Oproti tomu Gabrielovo inferno mělo nápad a určitou jemnost. Julia byla taková puťka, ale nakonec jsem si k ní cestu našla, neměla to jednoduché. Gabriel byl klasika, prostě bad boy, který se kvůli lásce svého života změní. Koho by to nedostalo do kolen, že? Spousta scén byla přitažena za vlasy, někdy mi přišlo chování postav až iracionální, ale co už, kdybych chtěla realitu, nemusím číst vůbec. Co mi ke konci vadilo, byly věčné dialogy, to autor mohl trochu zkrátit.

Stručně:
Přirovnání k Padesáti odstínům šedi tuto knihu spíše uráží (jenom samotné postavy byly sympatičtější tak o 1000%), ale špičková literatura to taky není. V rámci svého žánru je ale velmi povedená a chytne za srdce. Doporučuji každé romantické dušičce.

Wisha
15.05.2020 3 z 5

Ačkoli mi kniha hodně připomínala Padesát odstínů šedi, jen v takové nevinnější formě, měla rozhodně lepší příběh. Autorovo napínání až do samého konce mě donutilo knihu zhltat během dvou dnů. Jediné, s čím mám obrovský problém (a to i v dalších dvou pokračováních) je hlavní hrdinka. Přijde mi neskutečně hloupá, naivní a natvrdlá a reaguje chvílemi nesmyslně, nebo je nutné jí jednu věc zopakovat čtyřikrát, aby ji pochopila. To mě dovedlo při čtení vážně rozčílit, ale jinak je příběh moc hezký a klidně bych si to přečetla ještě někdy znovu.

Teniskaha
29.03.2020 2 z 5

Kdyby tam nebyly bohové orgasmů a nevím čeho všeho a kdyby to mělo o 100 stran míň (nevadí mi číst hodně stran, ale nesmí se to pořád opakovat), tak by to bylo téměř dokonalé. Nejkrásnější je pro mě scéna ze sadu, taková srdcovka, jen díky ní bych si tuto knihu přečetla klidně i po třetí. Skoro všudypřítomný Dante se mi líbil, ale kdybych si o Božské komedii nic nezjistila, tak by mě ty dantovské pasáže nebavily (při prvním čtení tomu tak bylo). A hlavou mi bude vrtat, zda je autor taky tak sexuálně ohleduplný a nebo to takhle napsal proto, aby nadchnul ženské čtenáře...

michaella03
29.03.2020 5 z 5

Trochu mi to připomínalo Padesát odstínů, ale jinak pěkná kniha, velmi čtivá.

Myška43
13.03.2020 2 z 5

Pro mě bylo těžké se knihou prokousat, ale nakonec to byl zajímavý příběh.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

za mě to byla taková jiná forma padesáti odstínů šedi,ale příběh jako takový se mi líbil podstatně víc, nepřeskočila jsem ani stránku! moc krásné

zuzana0307
06.01.2020 5 z 5

Úžasné čítanie !!!
Je až znepokojujúce, ako mužský spisovateľ dokáže do hĺbky porozumieť ženskej osobnosti a vytvoriť tak dokonalý, romantický príbeh plný zmyselných momentov. Bola to moja prvá kniha od tohto autora, ktorá spôsobila opäť môj čítací ošiaľ. Plus sa môžete tešit na filmové spracovanie vďaka platforme Passionflix. Očakávané vydanie je v máji 2020.
Milujem kanadské prostredie: akademické prostredie Torontskej univerzity aj so všetkými opísanými lokáciami. Hoci hlavnými postavami sú Američiania, väčšina príbehu sa odohráva v kanadskom Toronte.
Jej hlavnou témou je Dante a Beatrice z La Comedie (Božská Komédia), objavujú sa tu ale aj odkazy na iné slávne historické lásky. Sylvain do svojej knihy zahŕňa aj latinčinu a taliančinu, upozorňujem, že pri niektorých pasážach sa nenachádza preklad.
Aj keď je táto kniha na začiatku zvyčajne mätúca, následne sa tým prekúšete a dostanete sa do príbehu
Príbeh nezačína veľmi milým jazykom lásky ale hnevom, zraniteľným sarkazmom a tvrdými slovami. Hrdina je postavený ako padlý anjel ponorený do temných tajomstiev, prázdnoty a osamelosti. Vidí Beatrice ako slnečné svetlo. Svetlo, ktoré prináša jas do každej miestnosti, do ktorej vstúpi. Julia však ale aj temné tajomstvá, ktoré ju izolujú a prinášajú jej pocit osamelosti.
Téma hudby sa tiež prenáša celým príbehom. Skupina Nine Inch Nails je spojená s nepríjemným obdobím Julie. Ďalej sa spomínajú piesne Diany Krall, Lorenny Mc Kennetovej a i. Najviac si ma ale asi získala pieseň Besame Mucho.
Možno budete trošku sklamaní, pretože budete musieť počkať až do konca knihy na horúcu romantiku, ale rozhodne to stojí za každú stránku! Je tu napätie, očakávanie a najkrajšie bozky. Áno, viem...
Táto kniha vás privedie k tomu, že si chcete prečítať viac klasík (Dante, Dante, Dante), dozvedieť sa viac o umení, skúmať krásu Talianska v stredoveku a objavovať jeho tajomstvá.
Sylvian Reynard, máš v mojom srdci zvláštne miesto! A ďakujem, že si mi pripomenul Danteho majstrovské dielo.

genikuxik
13.11.2019 2 z 5

Na mě je tento příběh moc strojený...dialogy jsou jak z telenovely a zápletka žádná...chtěla jsem si tuto knihu přečíst, protože jsem viděla, že passionflix chce tuto knihu zfilmovat, ale po přečtení knihy to ani asi nebudu chtít vidět...

láska pro ženy erotika 21. století Itálie Kanada vysoká škola

Sylvain Reynard