Hříšné dopisy

Hříšné dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451094/bmid_hrisne-dopisy-f9q-451094.jpg 4 788 160

Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala. S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemnější tajemství a vytvořilo se mezi námi pouto, o němž jsem věřila, že se nikdy nezlomí. Přesně to se ale jednoho dne stalo. Pak zničehonic dorazil dopis. Dopis plný osm let potlačovaného vzteku. Neměla jsem na vybranou a musela mu konečně vysvětlit, proč jsem kdysi přestala odpovídat. Griffin mi odpustil a přátelství jsme obnovili. Teď jsme však dospělí a naše vzájemné pouto v nás zažehlo jiskru. Dopisy, které byly ze začátku plné flirtu, se postupně změnily na dopisy plné hříchu. A tak další logický krok je sejít se osobně. Griffin to však odmítl a prohlásil, že je to tak nejlepší. To mi však nestačilo, a tak jsem se ho vydala hledat. A tím, co jsem zjistila, se všechno změnilo…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: ekniha , Baronet

Dirty Letters , 2019

Aja39
15.01.2021 5 z 5

To bylo tááák pěkný určitě doporučuji.

luzajickova
10.01.2021 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto odrovnala! To se mi dlouho nestalo.. Konečně nějaká kniha co sem četla a řeší se tam panická porucha jelikož mám něco podobného a občas sem se v něčem i viděla takže dokážu pochopit jak těžké to muselo být až teda na Agorafobii tou netrpím.. Penelope a Ví jsou skvělý team samé skvělé knihy moc mě baví.. No a teď rovnou k příběhu.. Ze začátku jsem si myslela že Luka je kluk a pak si uvědomila že je to dívka samozřejmě :D (moje chyba)... Strašně se mi líbilo že si ty dva posílali dopisy bylo to milé... Griff byl skvělý snažil se Luce pomoct jak jen mohl strašně mě to dojímalo hlavně ten konec u toho mě ukápla i slza asi sem až moc cíťa no co už... Luka a ta její porucha ze začátku to nešlo ale pak to zvládla na jedničku a to jen díky panu Doktoru který mi chvílemi připadal že je její otec než doktor a samozřejmě nesmíme zapomínat také to zvládla díky Griffovi byl její opora,spřízněná duše a také kamarád co při ní stál...

Andy0892
28.12.2020 2 z 5

Musím souhlasit s komentářem PandickaAdka2, tohle se Vi vůbec nepodobalo. A takový potencionál to mělo! :O
Začátek vypadal moc slibně, po pár milých dopisech se to krapet zvrhlo a pak už to jelo z kopce... Tohle jsem od Vi nečekala...

lucka1998
22.12.2020 5 z 5

Super čtivá kniha, milé postavy, příběh od kterého se nešlo odtrhnout, sice byl konec předvídatelný, ale vůbec to knize neubralo. Dopisy které si psali byly moc vtipné, a konec který následoval byl pohádkový. Já mohu knihu jen doporučit!

etell
16.12.2020 4 z 5

Kniha neurazí, postavy sú opäť sympatické. Zaujímavý je pohľad do života osoby s panickou poruchou. Trochu som si poplakala, trochu sa zasmiala a hlavne zasnívala. Fajné oddychové čítanie.

pollyn
10.12.2020 5 z 5

Krásná jednohubka, která (díky bohu) neodpovídá ani plytkému názvu a unylé obálce.
Autorky umí napsat ryze komerční bestseller, ale taky příběh na citlivé téma panických poruch a fobií. Skvělé!

wotana
07.12.2020 3 z 5

Tak do půlky knihy fakt super, ale pak jsem se zasekla a nemohla jsem se pořádně začíst. Neustále se děj motal pořád dokola a to mě prostě přestalo bavit. Autorky napsali rozhodně lepší knížky než je tahle. Škoda :-(

Ms.Floyd
28.11.2020 5 z 5

Naprosto zasloužených 5 hvězd! Skvělý příběh, milí hrdinové, příjemně praštěný psychiatr a prasátko Hortenzie! Knížka přečtená jedním dechem. Rozhodně doporučuji, Vi Keeland prostě umí!

Renka931
27.11.2020 5 z 5

Zhltla jsem tuto knížku za jedno odpoledne. Příběh je krásný, s čím vším se Luca musí sama v sobě vypořádat je mazec! Ukazuje nám to, že se nemáme vzdávat ať už jde o nás samy nebo o naše milované. Dlouho jsem o téhle knížce snila a musím říct, že mé představí předčila

PandickaAdka2
27.11.2020 2 z 5

Toto že bola Vi Keeland? Uf, tak to bol poriadny rozdiel oproti ostatným jej knihám. Začiatok bol milý, vtipný, svieži, radosť čítať. Ale potom? Jedna veľká NUDA. Ledva som to dočítala ????

lenkaabooks
26.11.2020 3 z 5

Ach, to bylo tak romantické, skoro jsem měla chuť zapálit si svíčky a dát si šampáňo s jahodou. Tvrdý rocker a křehká dívka s úzkostnou poruchou. Může to fungovat? Skloubit davy fanoušků a novinářů s agorafobií, to bude chtít hodně odvahy. Bylo to čtivé, sem tam vtipné, rychlovka když nemůžete spát.

MamaKnihomolka
25.11.2020 5 z 5

Vtipná a poutavá kniha už od prvních stran i když jsem si myslela, že příběh bude úplně jiný. I když vzhledem k sociálním problémům Lucy příběh nabyl temnější stránky, protože se hlavní hrdinka snaží vyrovnávat se svou agorafobií a úzkostí, která začala už v jejím mladí když ji dorazí dopis od dlouholetého kamaráda na dopisování Griffina, ve kterém se dozví jak moc je děsná.

Příběh je psán z pohledu dvou hlavních postav Lucy i Griffina. V knize se objevuje i docela praštěný doktor a blázen do ptáků, který pomáhá Luce s jejími strachy. Musím říct, že se mi málokdy stává, že bych si oblíbila všechny postavy, ale tady mají postavy tak skvělé charaktery, že to jinak ani nešlo. Chvílemi jsem Griffina litovala víc než Lucu a překvapilo mě v jakém prostředí se sám Griffin pohybuje.

Text je velmi čtivý hlavně díky, dopisům a textovkám, které si Luca s Griffinem vyměňují. Název knihy je vážně trefný, protože chvílemi jsem zůstávala jen koukat co všechno si v dopisech psali.

Vlastně víte jak to skončí, ale tady mi to vážně nevadilo. Miluju když se díky knize můžu něco dozvědět a jsem ráda, že vím více o tom co prožívají lidé s agorafobií a úzkostmi a jaký to má dopad na jejich život.

Na konci knihy odkaz na píseň pro Lucu mě velmi potěšil. Byla jsem z ní na měkko. Dokázali byste někomu koho jste nikdy neviděli slepě věřit kdyby vás o to požádal? Už jste někomu slepě věřili?

Kristy.Seb
24.11.2020 5 z 5

Přítomnost Boha je v našich životech nestálá. Nejčastěji se cítíme od Boha vzdálení, když trpíme nebo prožívame bolest. Sice v takových časech nemáme sílu, ale Bůh nás pobízí, abychom si k němu znovu našli cestu. A pak nás odmění za naši víru a vytrvalost.
Vztah je o tom, že dáváme i bereme.
Co je snadné, nevydrží, a co vydrží, není snadné.
Naše obavy jsou jen dočasné - v životě přicházejí a zas odcházejí. Lítost ale trvá - nosíme si ji v sobě celý život.

Tak tohle bylo skvělý příběh. Postavy byly úžasný, jejich příběh byl úžasný, jejich láska byla úžasná a Griff byl úžasný a hlavně sladký.
Líbilo se mi, jak příběh nebyl žádná přeslazená romantika, ale prostě skutečný příběh.

Tesset
19.11.2020 5 z 5

Tahle byla pecka! Neskutečně vtipné a skutečné. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a nechtěla, ať jejich příběh skončí. Takhle by měly vypadat oddechové romantické příběhy - žádný patos. Doporučuji.

zuzana0307
17.11.2020 4 z 5

Wow, tieto dve autorky dokážu vytvoriť zábavné a jedinečné príbehy, po ktorých stále siahnem.
Napísali úžasnú knihu, ktorá sa zaoberá vážnejším problémom. Totiž puto, ktoré Luca a Griffin zdieľajú aj po všetkých tých rokoch, robí tento milostný príbeh až neskutočným. Ich cesta za šťastím nebola ľahká, ale vďaka tomu sú takí výnimoční.

Dirty Letters je príbeh Lucy a Griffina. Dopisovali si od základnej školy a stali sa najlepšími kamarátmi v priebehu rokov, aj keď on žil v Londýne a ona v New Yorku.
Luka však stratila svoju najlepšiu kamarátku Izzy a to ju priviedlo do stavu agorafóbie. Cítila sa vinná za jej smrť a preto sa izolovala od ostatných, od všetkého čo jej prinášalo radosť a lásku. Počas jej cesty do New Yorku objavila neprečítaný list od Griffina.

wielka
17.11.2020 5 z 5

Pekna, rozpravkova, sympaticke postavy... ano, moze byt.

Ella161
16.11.2020 4 z 5

Ehm.. jak se k tomuhle příběhu jen vyjádřit? Ráda bych řekla, že kniha byla skvělá... ale taková mi bohužel nepřipadala. Hlavní hrdinka mi moc nebyla sympatická. Já chápu její strach a nechtěla bych zažít to, co ona. Avšak musí se chovat tak naivně? Nebo ne naivně, špatné slovo. Tak dětsky? Jako by byla puberťačka a ne 25ti letá holka. Griffa jsem si ovšem oblíbila, i když v knize měl takovou klišé roli. Zpěvák a slavný? Zatímco Luka je “nemocná” chuděra, která skoro nic nedokázala (teda ovšem ty napsané knihy jsou vážně super!), ale oproti němu nic moc. Takže to byl další klišé příběh. Já klišé tak docela vyhledávám, ale tohle mě tolik nenadchlo. To, co si psali v dopisech... vážně k sobě byli tak brutálně upřímní? A ty jejich otázky... No každopádně abych tady jen neházela kritiku.Kniha je opravdu vtipná a oddechová. Je to takový originální ( i když je spousta knih, kde si postavy posílaly dopisy. Např. Dopisy ztraceným). Jejich vztah byl takový milý. Autorkám to spolu svědčí a i když nebude příběh patřit mezi mé nejoblíbenější, ráda si ho přečtu znova.

Laf
12.11.2020 4 z 5

Pěkná kniha plná romantiky a zajímavých postav. Vhodná pro chvíle oddychu.

Knihomolka97
11.11.2020 5 z 5

No skvělýý, tyhle knížky prostě pohladí po duši. ❤
Miluju knihy s anonymním dopisováním - v jakékoli formě.
Při čtení jsem několikrát vyprskla smíchy, třeba když tam byla zmínka o domácím mazlíčkovi Luky - ehm praseti. Já nevím, ale mě to přišlo fakt strašně vtipný, když jsem si představila prase na vodítku... :D :D
O humor a vtipné scény tedy není nouze a co si budem, o smutné části taky ne.
Dopisování mezi Lukou a Griffinem mě fakt bavilo, líbilo se mi, že byli otevřeni prakticky všem tématům a nestyděli se.
Jiskření a chemie rozhodně nešla přehlédnout, opravdu jsem jim všechno věřila. Byla jsem zvědavá na okamžik, kdy se poprvé uvidí...a no :))))) .
Jasně, je to přitažené za vlasy, klišé, ale funguje to. ❤

AnnieR.
11.11.2020 4 z 5

Krásné a trochu smutné čtení. Obdivovala jsem Lucu, jak se snaží a dokonce i pochopila, proč to vlastně vzdala. Griffin by pro Lucu udělal cokoliv. Vše se ještě víc zkomplikovalo díky jeho slavné kariéře. To opravdu nejde do sebe. Dívka, která se jen stěží vykope že svého vlastního domu a kluk, který je obletovan miliony fanoušků. To, že se rozhodli být spolu, odstartovalo všechno. A nakonec to, jako v každé takové knížce, dobře dopadne. Miluji takové odlehčené čtení :)