Hříšné dopisy

Hříšné dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445390/bmid_hrisne-dopisy-Oqz-445390.jpg 4 788 160

Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala. S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemnější tajemství a vytvořilo se mezi námi pouto, o němž jsem věřila, že se nikdy nezlomí. Přesně to se ale jednoho dne stalo. Pak zničehonic dorazil dopis. Dopis plný osm let potlačovaného vzteku. Neměla jsem na vybranou a musela mu konečně vysvětlit, proč jsem kdysi přestala odpovídat. Griffin mi odpustil a přátelství jsme obnovili. Teď jsme však dospělí a naše vzájemné pouto v nás zažehlo jiskru. Dopisy, které byly ze začátku plné flirtu, se postupně změnily na dopisy plné hříchu. A tak další logický krok je sejít se osobně. Griffin to však odmítl a prohlásil, že je to tak nejlepší. To mi však nestačilo, a tak jsem se ho vydala hledat. A tím, co jsem zjistila, se všechno změnilo…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dirty Letters , 2019

martina1797
29.10.2021 4 z 5

Příjemná odpočinkovka na dva večery, moc dobře se četla a bavila. Hlavní postavy byly sympatické, k tomu romantika a vtipné momenty... Super kombinace.

michaela5515
19.10.2021 5 z 5

Povedená kniha. Postavy dobře napsané. Fakt jsem se bavila. Hlavně u pasáží, kde doktor mluví o ptácích :D celkově moc hezké, kéž by to takhle fungovalo i v reálu.

Lee7
14.10.2021 4 z 5

Jejich příběhy mám ráda. Skvěle spolu pracují a i když konec knihy byl v některých ohledech zajímavě zakončený. Život je prostě takový. Asi přečtu další příběh nebo dáme prostor detektivnímu oddechu od sladkého :)

EasyReads
02.10.2021 2 z 5

Audiokniha v angličtině:
Příběhy, kde si hlavní hrdinové volají, píší dopisy nebo e-maily mám ráda. Tento je ale jiný, než jsem doufala i než by se dalo očekávat podle anotace. Ta slibuje „hříšné dopisy“, pravdou však je, že se párkrát zmíní postelové preference a zkušenosti a tím to hasne. „Hříšné“ si rozhodně představuji jinak.

Luca se mi zdála zpočátku sympatická, ale její opakující se problémy, které se za celou knihu nikam nevyvíjí, začnou po nějaké době trochu nudit. Navíc od půlky celý příběh ztěžkne pod tíhou všech jejích problémů a je najednou zbytečně vážný.

Griffin je téměř bez vady. Má svatou trpělivost a přestože to vypadá, že jsou s Lucou jejich životy absolutně nekompatibilní, neztrácí naději a snaží se vztah zachránit.

Největším problémem je délka knihy. Mám za to, že kdyby byla o třetinu kratší, prospělo by jí to. Prostřední část se neskutečně vlekla a obsahovala místa, kde se téměř nic nedělo. Trochu promarněný potenciál.

peta88
27.09.2021 2 z 5

Opravdu to byla slabá kniha. Hodně věcí mi tam přišlo až moc nereálných a prostě neuvěřitelných. Byla to velká pohádka.

Tereza.Fait
23.09.2021 2 z 5

Neni spatna, ale z tech x, co jsem od autorky cetla, me nadchla nejmin. Precteno za chvilku, ale vickrat ji cist nebudu, jako jine tituly.

evik2710
16.09.2021 4 z 5

Další sladký příběh

ardeas
13.09.2021 2 z 5

Rozprávkové...
Zastávam názor, že pokiaľ sa v knihách vyskytne nejaká choroba, mal by mať autor priamu skúsenosť. V tejto knihe mi príde pribeh ze choroba vystavala samotný dej, bez skúsenosti a robí tam tak efektné krovie, že to hraničí s naivitou.
Najsilnejší moment som mala v strede, keď doniesli to pečené prasa... Griffin bol až moc dokonalý a všetci boli az priveľmi rozumní (no nakoniec aj tak bolo jedno ako velmi mudrovali).
Ak by som toto čítala, keď mam depku, zožrala by som to aj s navijakom... žiaľ, príjemná rozprávka, ale nezradim tuto knihu medzi môj druh oddychovky. Je až príliš dokonalá a sladká... no veľakrát som nad dejom krútila hlavou a skakala keci od hlavnej hrdinky.
P. S.: Griffina som nepreskakovala.. len krútila nad ním hlavou :D kto by nechcel taleho dokonaleho chlapa, krasny, nežný, trpezlivý a ešte rockova hviezda... a totálne mimo realny svet

dooky
09.09.2021 3 z 5

Nereálná romantika, která ale splnila svůj účel. Pečteno za pár hodin. Ten konec byl dojemný a i slza mi ukápla. To se mi nestává moc často.

anna7852
05.08.2021 2 z 5

Nějak mě to nenadchlo:(

kh1989
20.07.2021 5 z 5

Velice dojemná knížka. Který chlap by byl tak trpělivý?
Moc se mi líbilo, jakým způsobem autorka pojala obsah. Dávám plný počet hvězd.

Jedno je jasné.... Tohle se v běžném životě nemůže stát, ale snít můžeme.

Janka90
13.07.2021 4 z 5

Tato kniha měla opravdu skvělý nástup. Pak byla trošku krize, kdy to zřejmě bylo úmyslné, a to, že veškerá krize nebo špatná nálada hlavní hrdinky byla svalovaná na její "nemoc".
Velký plus hlavnímu hrdinovi za trpělivost a oddanost :-)

DanSha
12.07.2021 5 z 5

Ach...

„Peníze a věci vám štěstí nezaručí - krásné srdce je mnohem cennější než cokoli, co by se dalo koupit.“

No... Griffin opravdu krásné srdce měl a tenhle příběh o spřízněných duších mě dojal. Když jsem si nakonec poslechla píseň "Oh Luca", tak jsem úplně roztála. (Ne, já nebrečím... to mi jen něco spadlo do oka... sakra!).

Panické ataky jsou navíc tak rozšířený problém... sama mám několik přátel, kteří si tímto stavem prošli... vím, jak to dokáže znepříjemnit každodenní život a s Lucou jsem po celou dobu upřímně soucítila.

Nemůžu jinak, než ohodnotit 5*.

P.S.: Kde se shání rockové hvězdy na hříšné dopisování?
P.P.S.: No dobře, nemusí to být zrovna rocková hvězda... stačí, když bude mít aspoň z půlky charisma jako knižní hrdinové Keelandové!

Přeji krásné čtení!

PrinceznaAnna23
01.07.2021 5 z 5

Tato kniha mě velice překvapila. Je prvním erotickým románem, který jsem četla, takže mě občas překvapila jeho otevřenost. To jsem ovšem vnímala spíše pozitivně. Vždy jsem ráda, když mě kniha něčím překvapí.
Obecně pro mě bylo velmi jednoduché se začíst. Čas i stránky mi tak při čtení této knihy utíkali možná až příliš rychle. S hlavní hrdinkou jsem v průběhu knihy brečela, ale zároveň se i smála. Velice mě bavilo sledovat její příběh a už teď se nemohu dočkat, až si knihu přečtu znovu.

lihate
23.06.2021 5 z 5

"Prý se bojíš,
ale to já též,
že budu žít ve světě, kde nebudeš."

Co vlastně znamená být skutečně silný? - Nebát se ničeho? Necítít bolest? Zvládnout všechno, co si vymyslím? Nebo dokázat všechno, na co sáhnu? Asi ne. Tahle kniha dala jasnou odpověď - věřit sama v sebe, milovat se, odpustit si. Brát všechno, jak to přijde. Dělat věci krok po kroku a s důvěrou. Nebát se.
"Do tý doby je všechno tohle nemožné. Láska je všechno. Je důležitější než strach, než smrt. Překonává čas."
Četla jsem mnoho knih a zvláště od těchto autorek, ale musím říct, že tahle byla jedna z nejlepších. Dost možná úplně ta nejlepší. Uchvátila mě na první straně, a kdybych neměla i jiné povinnosti, přečetla bych ji v kuse. Příběh Griffina a Lucy jsem si jednoduše zamilovala, jejich dopisy byli dokonalý. Jejich příběh byl dokonalý. Je v něm spoustu mouder a pravd, bolesti i lásky. Už teď se těším, že ho budu číst znovu.
PS. Griffinův stupidní vtip o ponožce, mě rozesmál snad na dvacet minut.

"Někdy, když následuješ svoje sny, uvědomíš si, že nejsou zdarma a cena za ně je větší, než jsi kdy čekala."

„Všichni v sobě nosíme světlo i temnotu, zlato. Tu temnotu se snažíme před ostatními skrýt, protože se bojíme, že je tak od sebe odeženeme."

"Protože záleží na jediném: jestli láska stačí."

jajasv
20.05.2021 1 z 5

Očekávala jsem víc.

Pokorna_Praha
13.05.2021 1 z 5

Tak tohle rozhodně není nejlepší kniha autorky. Dočetla jsem do poloviny a začala trpět. Neskutečně předvídatelné a jediné co bylo zajímavé bylo spojení hlavní postavy a doktora. Jinak jsem dost zklamaná.

klara.spicakova
11.05.2021 2 z 5

Označení erotický román je značně přehnané, tolik erotických scén tam nebylo. Hrdinka byla neskutečně ukňouraná, všechno byl problém. Chápu, že zde byl ukázaný jistý psychický problém, nebyl to zkrátka můj šálek čaje.

Petronella.k
08.05.2021 4 z 5

Na příběh Luky a Griffina jsem se těšila, jelikož z tvorby autorek Pen a Vi je to první kniha. No, jedním slovem - WOW. Získat si důvěru člověka, který trpí agorafobií není snadné a spisovatelky by měly dostat nejméně Pulitzera. Úzasné spojení Luky a doktora, který se stal jejím nejbližším přítelem a rádcem, bylo naprosto dokonalé. Pokračování v dopisování bylo dokonalé snad ještě víc. Nasmála jsem se hned při několika pasážích, a to popisování soukromého očka v tom, co dělá pan doktor a popisování, co udělal kolega z Griffinovy kapely se striptérkou a v neposlední řadě - Hortenzie, vážně je možné mít prase jako mazlíčka, no proč ne. Snad jsem smíchem na balkóně nevzbudila sousedy a nevyprskla si víno na pověšené prádlo. V poslední třetině knížky jsem měla husí kůži, ať už při vzpomínce na Izzi nebo při boji Luky se svými démony. Epilog mi ovšem vehnal slzy do očí. I když mi kniha přišla někdy nereálná, rozhodně si zaslouží plný počet a jsem ráda, že jsem s ní strávila moc příjemné chvilky. Pokud by někdo váhal nad přečtením, není důvod. Oboum spisovatelkám patří mé velké a upřímné DÍKY!

Raislin
04.05.2021 4 z 5

Oddechovka na večer se sklenkou vína, když den nešel, jak si představujeme. Neřekla bych úplně wau, ale ani špatné to nebylo. Autorky mají lepší!