Hříšné dopisy

Hříšné dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445390/bmid_hrisne-dopisy-Oqz-445390.jpg 4 788 160

Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala. S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemnější tajemství a vytvořilo se mezi námi pouto, o němž jsem věřila, že se nikdy nezlomí. Přesně to se ale jednoho dne stalo. Pak zničehonic dorazil dopis. Dopis plný osm let potlačovaného vzteku. Neměla jsem na vybranou a musela mu konečně vysvětlit, proč jsem kdysi přestala odpovídat. Griffin mi odpustil a přátelství jsme obnovili. Teď jsme však dospělí a naše vzájemné pouto v nás zažehlo jiskru. Dopisy, které byly ze začátku plné flirtu, se postupně změnily na dopisy plné hříchu. A tak další logický krok je sejít se osobně. Griffin to však odmítl a prohlásil, že je to tak nejlepší. To mi však nestačilo, a tak jsem se ho vydala hledat. A tím, co jsem zjistila, se všechno změnilo…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dirty Letters , 2019

JanickaP
15.11.2022 5 z 5

Griffin je takovy sladous- v dobrem slova smyslu. Je dokonaly,pozorný a ma krasny charakter. Strasne jsem mu fandila a jsem rada,ze po celou dobu knizky je porad stejne "uhledny". Luca mi teda malilicko vadila, porad jsem cekala,ze se kousne a proste vsechen strach hodi za hlavu, ale ono s tema fobiema to asi tak lehke neni, nicméně me to trošku otravovalo, ze je takova bojacna. Ale celkove se mi knizka moc libila a klidne bych ji prelouskala znovu.

laura
18.10.2022 5 z 5

Všichni v sobě nosíme světlo i temnotu. Tu temnotu se snažíme před ostatními skrýt, protože se bojíme, že je tak od sebe odeženeme. Tvoje temnota mě ale neděsí, právě naopak, o to víc tě chci držet za ruku a být tvým světlem, dokud to své znovu nenajdeš...

Pomalu plynoucí příběh o přátelství, lásce, osamění, odvaze i touze.

V životě občas nastanou chvíle, kdy láska nestačí, a být silný znamená vidět to a učinit bolestné rozhodnutí...

Možná to bylo až moc sladké, ale spíš než to bych řekla, že to bylo hořkosladké. A takový život je. Hořký, bolavý, s jemným nádechem smutku a zároveň i se zábleskem naděje.

Co je snadné, nevydrží, a co vydrží, není snadné.

O vnitřní síle člověka, o neustálém boji se sebou samým, se svými strachy, o vyrovnávání se se ztrátami, o odvaze, lásce i prázdnotě duše, když ztrácíme ty, na nichž nám záleží...

Ale také o naději. O odhodlání postavit se smutku, bolesti i strachu. O světlu v nás.

A o dopisech. Protože těmi to začíná - i končí. Nakonec to bylo krásné. Jemné, bolavé, romantické, možná nepravděpodobné, ale i tak opravdové. Víc ptačích doktorů v našich životech.

Řekni kdy.
Kdy...

Úsměvné ;)

Obálka jako jedna z mála moc pěkná. Jen název bych zvolila jiný. Protože víc než hřích z tohohle příběhu čiší ta nedostižná láska, kterou hledáme, míjíme, nacházíme a nezřídka i ztrácíme.

A přitom je to to jediné, na čem v životě opravdu záleží...

MAU256
28.09.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh. Láska, která vykvetla z přátelství, jež vzniklo posílám psaných dopisů dvou školáků, kteří se nikdy nepotkali. Po dlouhé odmlce v dopisování, která vznikla z velké katastrofy na straně Lucy, se jednoho dne opět objevil dopis od Griffina, byl plný bolesti. A celý příběh se začne odvíjet. Bylo to krásné, romantické, smutné, ale nakonec se šťastným koncem, jak to u romanťáren bývá, díky za ně. Mohu je doporučit.

princesse
07.09.2022 4 z 5

Na mě trochu moc fóbií na jednou. Pointa moc hezká, čtivé až na půdu, ale upřímně si v realitě nějak nedokážu představit hvězdu Griffinova formátu, která se do toho takhle položí. Ale co já vím o vnitřních pocitech celebrit. :-) A doktor co půjde až tak moc nad rámec svých povinností? Ale co já vím o vnitřních pocitech psychiatrů nebo psychologů. :-) Každopádně příjemné a odpočinkové čtení.

Marci_Vaj
21.08.2022 5 z 5

To byla taková krása, dlouho jsem nečetla takovej doják. Romantické, hodně sladké, ale proč ne :) i slzy byly :) v životě to takto dokonalé nebývá, ale znám pár lidí, kteří prožívají úzkost, není to žádná legrace se s těmi pocity poprat a přece takovou lásku jak zde byla popsána umějí dávat i přijímat…i když je to někdy opravdu boj.

Kniha bude patřit mezi mé oblíbené, určitě se k ní v budoucnu vrátím.

Toledo
02.07.2022 3 z 5

Příjemné čtení a po dlouhé době i pěkná a vkusna obálka k tomuto žánru.
Nenadchne ani neurazi takže za mě 3*

zp87
23.06.2022 4 z 5

Krásné, něžné, hodně romantické, hodně dojemné a rozhodně ne nějak moc erotické.
Na dnešní dobu (a my, co už máme v tomto druhu literatury něco načteno, si to můžeme mezi sebou říct) to bylo velmi umírněné.
Babičky (ne ty moderní, myslím ty klasické) by se možná křizovaly, ale 16ti leté neteři bych tuto knihu klidně dala k narozkám (14 leté raději ale ne).
Griffin byl dokonalý chlap (opět, v těchto románech jsou prostě chlapi dokonalí, víme, že...) ale Luca mě pak už docela štvala. Já vím, já vím... Měla své problémy, ale proboha, takto ho trápit? Je zbytečné zacházet do podrobností, zkrátka - mrzelo mě, že od ní nevidím víc snahy, zato on se snažil za oba.
No a na můj vkus zde bylo ke konci až moc dojemných momentů, posmrkala jsem myslím 3 kapesníky (což je na mě u romantické knížky fakt dost), a říkám si, jestli to nebylo zbytečné, takto drásat rozháraná srdce čtenářek.

aquaver
19.05.2022 5 z 5

Jakmile někde vidím slova dopisy, dopisování, vzkazy... Tak si to prostě dřív či později musím přečíst. A tahle knížka není výjimka :) Zatímco od Penelope Ward je to už má druhá kniha (první byla Až léto skončí), tak od Vi Keeland jsem nic nečetla a tohle byla první (tedy aspoň to tak tuším)... Už asi chápu proč jsou tyhle dvě autorky tak oblíbený... No stručně řečeno... Líbilo se mi to. Jsem spokojená jak s dějem, postavami,... No prostě se vším. Teď si opravdu nemůžu vzpomenout na něco co by mi vadilo. Takže rozhodně doporučuji. A určitě se někdy zase pustím do dalších knih od autorek.

marta14
16.04.2022 4 z 5

Dávám 4,5 hvězdičky... Čekala jsem trochu jiný příběh, ale i tak se mi to moc líbilo.

Pasadenka
08.04.2022 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano! Toto byla naprostá bomba. Totální romantika! Vedlejší postavy taky skvělé a příběh absolutně nezapomenutelný, který mě hodně tahal za srdíčko! Dopisy, kterými si k sobě milenci našli cestu, a láskou k sobě se jim povedlo i po letech vypořádat se se svými šrámy. Moc mi to sedlo. :)

cukrovka
17.02.2022 5 z 5

Hříšností tam moc nebylo. Je to ale příjemná a čtivá romantika.

Ála1968
14.02.2022 4 z 5

Krásný příběh plný romantiky,lásky,vkusné erotiky a dojetí.Ke konci jsem už jen brečela.Byla to nádhera.

Artep071
02.02.2022 4 z 5

Hříšné dopisy???? .... no čekala jsem víc hříšnosti :) ...
Zvláštní a docela náročné téma , bohužel i přes všechnu snahu autorek , jsem to Luce moc nebaštila , něco mi tam chybělo ...
škoda mohlo to být mnohem víc zajímavější ...
Postava Griffina byla , ale úžasná .. ten kluk v pětadvaceti věděl přesně co říct a mělo to jiskru a bavil mě ...juuuuu takovej mazel ...
poslechli jste si jeho topovou písničku??..... Luka.... Tak zde je odkaz ... :)

Každopádně to bylo fajn nenáročné počteníčko ...

Vendulik
12.01.2022 1 z 5

Pro mě je kniha velkým zklamáním. Luca byl nudná postava a moc komlikovaná. Griffin jako hlavní hrdina je vyobrazený v příběhu velice dobře.
Od těchto dvou autorek už jsem četla lepší knihy. Námět příběhu je super ale kdyby se více zapracovalo na jeho zpracování, byla by kniha o mnoho lepší. Taky to asi bude věc překladu.
Vadilo mi taky velké množství chyb ve skladbě vět. Potom samotný příběh působí trhaně.

bezzink
12.01.2022 2 z 5

Bohuzel zarazuju mezi “nedoctene”. Ze zacatku mi to prislo fajn. Zajimalo me, zda to tem dvoum absolutnim protikladum vyjde. No ted uz me to nezajima, Luca me totiz unudila k smrti tou svoji komplikovanosti, tim, ze nic nejde, nic nezvladne apod. Nezpochybnuju jeji diagnozu a sama mam obcas uzkosti, ale tohle bylo proste moc. Dostala jsem se k okamziku, kdy svolila, ze odjede s Griffinem do Chicaga a pak nekam dal. Nejak se mi ale nechtelo dal cist vsechny jeji paniky pri vsech prilezitostech, ktere by nastaly.

raty
30.12.2021 4 z 5

Na začátku musím přiznat, že nejsem cílová skupina pro tento žánr. Romantická, lechtivá pohádka pro dospělé. Tak málo pravděpodobný příběh jsem už dlouho nečetla. Nicméně musím autorkám přiznat velmi čtivý styl. Kniha mi posloužila jako oddechovka a vracet se k ní už nebudu.

Knihom_olka_
01.12.2021 4 z 5

Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdy.
Takže kde vůbec začít? Tak asi tím, že tohle (teda podle mě) NENÍ erotický román. Ano, jsou tam intimní scény, ale rozhodně jsem četla něco mnohem erotičtější. (Teď mě asi zavrhnete jako nějakého úchyla :). TO NEJSEM!
Každopádně... Když jsem četla, byla to opravdová jízda na horské dráze. Chvíli nahoře, chvíli dole, ALE byla tam i část knihy, kdy se jelo jenom po rovince, a to byla ta nejslabší část.
Ale to bych nebyla já, kdybych tomu nedodala ještě nějakou kritiku, TAKŽE celou knihu jsem vlastně čekala na nějaké velké odhalení. Lehce mě zamrzelo, když žádné nepřišlo.
Jinak byla celá nabitá emocemi. A Griffin? Jenom si na něj vzpomenu a už mi tečou sliny. Na jednu stranu byl pozorný a neskutečně milý, ale na druhou stranu vždycky věděl co říct, aby každá holka (možná i chlap) naprosto roztál.
No a jestli vás nedostaly postavy nebo PERFEKTNÍ konec, tak to muselo být to překvapení. Byl to pro mě okamžik, kdy jsem se do knihy úplně zamilovala.
Půl hvězdy strhávám za střed, kterému chyběla šťáva a Luca se pořád opakovala a za odhalení, které nikdy nepřišlo.

ZapisnikTerky
14.11.2021 3 z 5

Kdyby se zapracovalo trochu na formě - což bude asi trochu chyba překladu, tak by tahle knížka byla i na pět hvězdiček. Obsah je vážně pecka. Doporučuji.

Michelleee
13.11.2021 5 z 5

Krásná knížka plná romantiky.

Koudynka
31.10.2021 4 z 5

Já tyhle romantický pohádky miluji. Proto je čtu. S životem toho mají málo společného a člověk si u takových příběhů odpočine, pobaví a občas i utře nějakou tu slzu :-)