Hříšná plavba Pacifikem

Imaginární svět v kostce“, dala by se označit zámořská loď, na které během několikatýdenní plavby prožívají své osudy mnozí cestující. Mezi cestujícími lze nalézt například záhadného slepce, který je na stopě celosvětově stíhaného lupiče šperků, onoho hledaného lupiče, bohatou vdovu, užívající si života navzdory svému vysokému věku, dvojčata, která se nalodila na jeden lístek a oblažující svou přízní jednu a tutéž ženu, muže, převážejícího dva slony, kvůli jejichž obživě se dopustí loupežné vraždy, transvestitu a mnoho dalších. Jejich příběhy jsou plné lásky, nenávisti a zločinů, páchaných během plavby a vzájemně se díky společné plavbě kříží. Ve srovnání s dalšími romány H. G. Konsalika je Hříšná plavba Pacifikem románem oddychovým. V průběhu plavby sice (jako ve většině děl tohoto autora) dojde ke spáchání několika zločinů, ale přesto se román zdá být lehce ubíhajícím příběhem mnoha cizích lidí, které pojí jen to, že cestují společně na jedné velké lodi. Kniha je plná zvratů a překvapení, ale není tolik „akční“, jako jiné Konsalikovy knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166829/hrisna-plavba-pacifikem-Mr1-166829.jpg 4.28
Literatura světová
Vydáno:, Naše vojsko

Promenadendeck (1990)

Kniha Hříšná plavba Pacifikem

vodovodnice

Omylem jsem objevila tuto knížku v knihovně a řekla jsem si, že než ji pošlu do světa, tak si ji přečtu.
Velice mne překvapilo, jak je knížka čtivá, pokaždé když jsem jí zase otevřela, tak mne vtáhla do děje.
Je tu zde motiv milostného románu, detektivky i drama s napětím.
Musím říct, že mne tato knížka zaujala i proto, že jsem se nikdy takto neplavila. A když jsem v Itálii viděla velké luxusní zaoceánské lodě, tak mne párkrát napadlo, jaké to asi je.
Jako oddechová knížka nebo jako knížka poodkrývající nové obzory - skvělá a ještě se moc dobře čte.

milan.krimsky
12.09.2014

Heinz Gunter Konsalik ve svém románě HŘÍŠNÁ PLAVBA PACIFIKEM popisuje život pasažérů na zaoceánské lodi. Ať už se jedná o bohaté stace, jednovaječná dvojčata, lupiče, transvestitálního masochisty nebo dvou homosexuálů.

Heinz Günter Konsalik
německá, 1921 - 1999