Hriechy mocných

Hriechy mocných https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409669/bmid_hriechy-mocnych-E6K-409669.jpg 4 19 8

Začítajte sa do príbehu osudom skúšanej Francescy di Valleta, ktorú proti jej vôli vydajú za tyranského manžela "s dobrým menom" Henricha de Moselle. Francesca opúšťa rodné Taliansko a vydáva sa naprieč Savojskom do Lotrinska, kde ju už netrpezlivo očakáva jej budúci manžel a pán. Krásna a vášnivá žena zbožňovaná mnohými vznešenými mužmi nachádza však svoje najväčšie šťastie, ale aj utrpenie, v hlbokej láske k Enzovi di Challant, priateľovi z detstva. Ako sa skončí príbeh mladej ženy, ktorá svoj život zasvätila láske v časoch, ktoré nepriali ženám? Pretože pre mnohé z nich bol práve muž tým najväčším nepriateľom... Historický román Hriechy mocných ponúka nielen ľudské osudy a komplikované vzťahy plné intríg, nenávisti a zla z čias talianskych komún, rozporov a bojov v severnom Taliansku, ale tiež zachytáva udalosti zo storočnej vojny, ktorá v 14. a 15. storočí priviedla Francúzsko na pokraj nešťastia.... celý text

PollyFrank
17.06.2022 5 z 5

Toto je taký zvláštny príbeh, ktorého stavbu veľmi oceňujem. Pretože na jednej strane ide o ľúbostný román, oddychový, aj keď dramatickosť rozhodne nechýba a na druhej prináša veľmi reálny pohľad na život ženy v období, v ktorom by sa žiadna z nás nechcela ocitnúť. O najmenších podrobnostiach každodenného prežívania ani nevraviac. Ja by som to zhrnula – zabavím sa, aj sa niečo naučím. A keď mi kniha prinesie nové poznatky, som veľmi spokojná.

kolacky
31.07.2021 2 z 5

Šmarjá, to byla slátanina... Trochu historie, hodně prapodivné vááášně, nepravděpodobná hrdinka... Škoda pěkné obálky.

daza.dt
05.06.2020 3 z 5

Před uzavřením knihovny kvůli Corona viru už toho na policích moc nezbylo. A kupodivu tako kniha tam byla. No upřímně nedivím se. Příběh byl takový plochý, málo propracovaný. Ale knížka je to útlá a čte se velmi rychle. Za mě obálka hezčí než obsah.

Viaby
26.02.2020

Priznám sa, že som siahla po tejto autorke v období, keď som bola "prečítaná" náročnejšou literatúrou. Potrebovala som vypnúť a táto kniha ma vrátila do obdobia môjho dospievania, keď som čítala Večnú Ambru aj Krásnu Katarínu. Uvedomila som si, aké je dôležité, že sa aj dnes nájde autorka, ktorá sa venuje tomuto žánru a kvalitným písaním o časoch minulých nám pripomína 14. storočie očami ženy. Niekto sa na historické romantické príbehy díva cez prsty, ale ja ich vnímam ako pomoc, aby bol obraz sveta znesiteľnejším, aby sme pri čítaní týchto kníh pochopili, že intrigy a neprajnosť osudu lásku ešte viac vyzdvihujú. Som rada, že máme slovenskú Juliettu Benzoni. Eva Ava Šranková píše historické ľúbostné romance fundovane, s uveriteľnými reáliami a pestrým jazykovým štýlom.

zofie3000
29.11.2019 3 z 5

Neurazí nenadchne, Francesca mi od půlky začala lézt neuvěřitelně na nervy. Pak občas mi to připomínalo slohovku ze střední, ale líbí se mi že autorka používala dobové reálie

alnahu
09.11.2019 5 z 5

Krásná obálka -krásný příběh v období mezi 14 a 15 stoletím.Příběh Francesky krásné ženy s kterou se osud nemazlil,byla proti své vůli provdána .Příběh plný intrik ,nenávisti ,zla ,ale nakonec i lásky.

LiKa00
02.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Krásně se četla a moc mě bavila. Krásný příběh z ,hlavně pro ženy, těžkých dob, ale jako jeden z mála dopadl dobře a měl šťastný konec pro oba jedince.

zuzana2599
09.10.2019 5 z 5

Příběh z historie, okořeněný troškou romantiky a dobrodružstvím. Moc jsem si tento příběh vychutnala, je stejně krásný jako obálka knihy. Ne příliš dlouhý, krásně se čte a čtenář se v něm vydá na toulky 14. stoletím. Já historii miluji, stejně tak jako knihy Evy Avy Šrankové !