Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy

Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29203/hrichy-nezletilych-aneb-dutka-reditele-skoly-29203.jpg 5 24 3

Hlavním hrdinou humoristické skládačky je ,,člověk školní". Vyprávění formou zpovědi sedmnáctiletého kluka se odehrává na jednom sportovním gymnáziu na konci 80. let minulého století. V pestrém kaleidoskopu historek na věčné a vděčné téma študáci versus kantoři nechybí klukovské recese ani zkarikované postavy vyučujících, nejsou opomenuty erotické představy, první milostné pokusy ani první lásky. Je v nich notná dávka nadsázky a jsou proloženy aforismy a výroky různých osob i osobností, jimiž vypravěč Evžen dokresluje či komentuje atmosféru jednotlivých epizod.... celý text

vvikingg
30.12.2023 5 z 5

Opravdu pohodové oddychové čtení, autor četl asi za mlada Šimka a Grossmana, některé výroky mi to připomínají , dívka byla hezčí než většina mužů v sále :-), zprznili můj zjev kravatou, to je jak z povídky První taneční. Vložené školní perličky a citáty v knize mají taky co do sebe.. jen blbec je schopen opakovat práci jiného blba, čím jednodušší problém tím delší porada, každý musí snášet někoho koho nesnáší, kdo má jít příkladem řítí se do záhuby, čim nižší IQ v posteli tím větší rozkoš, idiot nikdy neumírá, převtělí se.

mautina7
01.03.2013 4 z 5

Velmi oddechová kniha, která zaručeně dokáže pobavit. Proložení citáty je velmi dobré.

knedlik
30.11.-0001 3 z 5

Kniha, která mě donutila zasmát se nahlas :) Pasáže, kdy Kolečko absolvoval hodiny tělesné výchovy by snad rozesmály i skálu.

Evžen Gogela
česká, 1968