Hříchy

Hříchy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29763/hrichy-XxH-29763.jpg 4 23 3

Barvitý příběh krásné a ctižádostivé Francouzky, která jako dítě prožila válečné hrůzy, z chudé švadlenky se v padesátých letech vypracovala na špičkovou modelku a posléze se stala vydavatelkou nejúspěšnějšího módního časopisu.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub , Ikar (ČR)

Sins , 1982

alekis
alekis
01.06.2021 5 z 5

Každý příběh by měl mít svůj správný mix, ať už je zaměřen jakkoliv. I tato objemná kniha toho má v sobě až až. Je to román, je to i thriller a do jisté míry je to i romance.
Malá francouzská dívenka musí nejprve přežít nevídané hrůzy a těžkosti, aby se nakonec, v rané dospělosti, pomocí vlastního nebývalého úsilí, podpory přátel a dobrých lidí, a také trochy štěstí, stala úspěšnou podnikatelkou. A aby se časem dostala mezi horních deset tisíc a nakonec procházela životem ověšena šperky a oděna do modelových šatů a norkových kožichů.
Hříchy mě zavedly do mnoha míst a přiblížily mi svět, který jde jinak úplně mimo mě a většinu z nás. Svět přepychových rezidencí, luxusních jachet, soukromých letadel, nejdražších automobilů... Je to fikce, ale jednoznačně takovýto životní styl, takový život v nesmírném bohatství, které dovoluje téměř vše, někteří lidé velmi dobře znají...
Jen ten krušný začátek... Ten boj... Ta hrůza, osudové ztráty, bolest, beznaděj... Jistě, i toto byla fikce, ale domnívám se, že v průběhu lidské historie bylo podobných trampot víc než moc... na rozdíl od užívání báječného života v hedvábných poduškách...
Fandila jsem naší hrdince, věřila jsem, že všechno překoná, a čtení jsem si užila.

eva3992
eva3992
09.08.2019 4 z 5

Jedna starší knížka, kterou mám moc ráda. Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách. První je ve Francii v době druhé světové války, kdy hlavní hrdince Helene je 7 let a musí prchat z rodného domu spolu se svými sourozenci a skrývat se před nacisty. Hrůzy války jsou zde vylíčeny opravdu reálně.
Druhá část je o Helene, kdy je úspěšnou podnikatelkou v New Yorku. Její cesta k úspěchu byla opravdu tvrdě vydřená.
Knížku moc doporučuji.

pajonek
pajonek
30.11.-0001 5 z 5

..........hříchy............pohříchu výborná, čtivá kniha.............. láska, nenávist, sex, peníze, moc, násilí - judith gould má velkou podtrženou jedničku