Hřích náš každodenní

Hřích náš každodenní https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465529/bmid_hrich-nas-kazdodenni-0Jg-465529.png 5 403 72

Na oddělení vražd panuje tradičně dobrá nálada, protože do ranního nástupu zbývá ještě osm minut a Chosé všechny baví popisem vášnivých chvilek, které v noci strávil se svým nejnovějším objevem. Jeho věrný posluchač Váňa si vzrušením zapomněl naložit další sousto, ale Kuky si nezapomněl z hromady před ním urvat kus tlačenky a vejce na tvrdo. Dobrou náladu ukončí telefonát šéfa... V průchodu starého domu v centru města našli popeláři zakrvácenou mrtvolu muže. Už první ohledání na místě činu je šokující - není to muž, je to sotva chlapec a na těle má stopy mučení! Je to Petr, hoch nezvěstný už pět dní, nebo našli jiného chlapce? A kolik bude ještě mrtvých, dokud vraždící bestii nechytí? Detektivové Krauz a Chosé ani netuší, co jim nový případ přinese, ale jedno je jisté už na začátku: krve je na místě činu jaksi příliš a nacházejí ji na podivných místech ... i pod balkonem rozmazlené zbohatlické Zdeny, která jim od samého počátku lže. A co její manžel, bývalý boxer, dokázal by spáchat něco tak ohavného?... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Hriech náš každodenný , 2008

J0hn
22.08.2021 5 z 5

Jedna z nejsilnějších Dánovek. Autor sám na začátku varuje, že příběh nebude pro slabé povahy. Ale jak dodává, realita bývá bohužel ještě horší. Čemuž se snad ani nechce věřit, protože tolik krutých náhod co oběť potkaly... Stačilo, aby se jen jeden z celé řady lidí které ovlivnili průběh událostí končící smrtí mladého chlapce zachoval jinak a ten mohl přežít.

janina66
10.08.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Bohužel velmi smutný příběh, a stále aktuální. Obdivuji všechny kriminalisty, kteří vyšetřují takové případy. Jinak velice čtivá kniha.

ujira
02.06.2021 4 z 5

Dánovy detektivky jsou nejen napínavé, ale i vtipné a lidsky napsané. Nejsou to vykonstruované, brutální prózy, které mají pouze děsit a napínat, jsou to příběhy, které se mohly opravdu stát. Ačkoli této knize bych vytkla trochu méně propracovaný závěr. Ale každý den nejsou vánoce.

Alilka
30.05.2021 5 z 5

Moje první Dánovka čtená v originále. Hned v úvodu knihy nás Dominik odrazuje od čtení této knihy, protože následující strany jsou nechutné a pokud se přece jen rozhodneme knihu číst a přečíst jí až do konce, tak žádá, abychom mu nic nevyčítali, protože skutečnost je o hodně horší... Já autorovi nevyčítám nic, právě naopak si cením toho, že je schopný tu špínu na ten papír hodit, abychom si to my mohli přečíst a abychom věděli... Ono totiž je dobré vědět! Navíc DD ví o čem píše a v jeho knihách to je znát, nezapře bývalého kriminalistu a že čerpá z vlastních zkušeností. Nebudu zapírat, u mě jeho knihy předčily severské detektivky.

PetK
26.04.2021 4 z 5

Klasika, audio ve slovenčině, parta z kancelárie 141, zajímavý případ, humor i temnota. Plnotučné vyprávění, "vyplněné" dialogy. Dánovka se vším všudy.

Gibis
18.04.2021 5 z 5

Příběh velmi emotivní, tragický, děsivý a co je ještě tragičtější, že skutečnost je ještě horší, jak nás sám autor upozorňuje už v prologu. Tentokrát to úplně nedokázaly vyvážit ani vtípky mezi vyšetřovatelskou partou. Velmi obdivuji kriminalisty, jak se s takovýmito případy dokážou vypořádat.

Mudry
07.03.2021 5 z 5

Mám syna ve věku Petra, takže pro mě mrazivé - nejmrazivější. O kvalitách autora není třeba polemizovat . Nezbývá než souhlasit s téměř všemi komentáři níže.

Iv8
13.02.2021 5 z 5

Stačilo,aby se jeden článek v lidském řetězu zachoval jinak a mohl žít. Jenže každý je svým způsobem sobec, bohužel. Zatím nejlepší od DD.

Iv8
13.02.2021 5 z 5

oskli
23.01.2021 5 z 5

Ufff, tak tohle bylo děsivé. A děsivě sugestivní. Dán je skutečný mistr slova. Téma je strašné samo o sobě, ale když máte syna, který se začíná blížit věku hlavního hrdiny, mrazí vás dvojnásob a urputně se snažíte dělat všechno pro to, aby se vám střípky z knihy neusazovaly v hlavě i v průběhu dne a po dočtení knihy. Čím víc se blížil konec, tím obtížnější byla samotná četba, ale i udržení čisté hlavy v době běžného (nečtecího) provozu. Myslím, že akutně musím sáhnout po nějaké lehké knize, aby mě případ nestrašil.

mirka71
09.01.2021 5 z 5

U Dominika Dána se stále jen opakuji. Opět jsem byla nadšená. Výborná kriminálka, tahle tedy zvlášť drsná, protože se jedná o dítě. Ale i s tím se kriminalisti setkávají, autor na to, že se jedná o zvlášť odporný zločin v úvodu upozorňuje. Ale i takové věci se bohužel dějí, tak proč o nich nepsat.

RADOST
16.11.2020 5 z 5

Co k tomu říct? Tak bolavé, tak smutné, tak reálné! Častější, než si připouštíme. V této knize se jednotlivosti navršily až do obludnosti. To ale neomlouvá naši "slepotu" vůči každé z nich. Mistrně napsané. I když by bylo lepší, kdyby to byly jen pusté výmysly....

o_mega
31.10.2020 5 z 5

TFUJ! To bolo hnusne. Akoze pripad, kniha nie. Kniha je vyborna. Ziadne hluche miesta. Citalo sa jedna radost.

m_martina
15.10.2020 5 z 5

A další skvělá kniha mého oblíbence Dominika Dána. Jako obvykle se výborně četla a já ji doporučuji.

TomHr
30.01.2020 5 z 5

Jedna z lepších knih z Nášho Mesta. Všichni oblíbení hrdinové na place, vyšetřují až se z nich kouří, děj pěkně odsýpá a ponuré kontury zločinu se pomalu vynořují... detektivka jak má být.

Sasha001
18.12.2019 5 z 5

Opět špičková detektivka. Velmi reálná. Téma, o kterém každý ví a málokdo o něm mluví nahlas. Někdy je před pravdou zavírat oči jednodušší a já musím ocenit, že autor to nedělá, i když je zpracované téma brutální a tísnivé.

Kortez
16.11.2019 5 z 5

Prekvapivo odvážna téma na slovenské pomery. Všetci síce čosi tušia, viď vtípky o kňazoch, ale nahlas sa o ničom nehovorí.
Touto knihou u mňa pán spisovatel stúpol o priečku vyššie. Nie je totiž vražda ako vražda.

Česneksmedem
17.10.2019 5 z 5

Souhlasím, že je to asi jedna z jeho nejlepších. Ten kontrast mezi vtípky a závěrem je fakt síla. Také jsem si všimnul, jak prakticky všichni jen tak tajemně naznačujeme, ale skoro nikdo nemá chuť ten závěr pojmenovat naplno. Budu solidární, takže si tuto knihu přečtěte a zamyslete se. Zamlčování a bagatelizování problémů je cesta do pekla.

Aivlis
30.09.2019 5 z 5

Geniálne napísaná kniha, Dán je majster slova. Ale po prečítaní ma obomkol neskutočný smútok, pocit hnusu a zmaru. Pretože kniha je neuveriteľne pravdivá. Nič, čo by sa nemohlo stať... Ľudia, ktorí by mali mať k láske blížnemu svojmu najbližšie... Niet viac čo dodať. Kto čítal, vie, o čom hovorím.

Mia24
21.09.2019 5 z 5

Dán opět nezklamal..knížka velice čtivá,vtáhne do děje..jen je smutné,co vše se kolem dělo,děje a dít bude..

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Hřích náš každodenní je v