Hřích Madame Phloi

Hřích Madame Phloi https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89252/bmid_hrich-madame-phloi-Gpb-89252.jpg 4 40 7

Kočičí krimi série

< 30. díl

Jak rozumí světu koní Dick Francis, tak rozumí světu koček Lilian Jackson Braunová. To je nejvýstižnější charakteristika příběhů, ve kterých najdete jak klasickou detektivku, tak thriller, ale i sci-fi a taky dojemnou love story. To vše prodchnuté mimořádným smyslem pro humor a výstižnou charakteristikou tvorů. kteří už tak dávno obdařují lidstvo svou přítomností a příchylností. Zacovávají si přitom pozoruhodnou důstojnost, ať je to vznešená siamská aristokratka nebo uslintaný kocour z předměstí. A nedělá jim nejmenší potíže tu odhalit zloděje, tu kriminalisty přivést k dávno ztraceným šperkům, tu třeba i přímo vraždit. Ve vší nevinnosti. Braunové kočky si zkrátka musíte zamilovat.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Humor

Vydáno: , Olympia

The Cat Who Had 14 Tales , 1988

Jara.v
26.02.2024 4 z 5

Milé příběhy pro milovníky koček. Občas se tam objeví i okolí série s Quilleranem. Dva nebo tři příběhy jsou smutné, ale jinak jsou veselé a taky poučné.

zahradnice18
28.05.2020 4 z 5

Pro ty kdo mají opravdu velmi rádi kočky. Já jsem si na konci říkala: "Dosti bylo koček."
Všechny příběhy jsou ale čtivé. Možná i díky překladu.

gleti
11.09.2017 3 z 5

Přestože se mi kniha líbila, dávám jen tři hvězdičky, protože ne všechny vyprávěné příběhy jsou stejné kvality.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

paja5
22.04.2014 5 z 5

Vůbec nesouhlasím s hodnocením Jíti. Nechápu co se mu/jí na této knize a příbězích nelíbí. Naopak souhlasím s RADOSTÍ, skvěle knihu vystihl/a, takže mé hodnocejí je podobné. Miluji kočky ,a když se najde spisovatelka, která je umí nádherně vystihnout, jsem velmi ráda. Doufám, že někde narazím na nějakou podobnou. :D

Jíťa
03.08.2013 2 z 5

Velmi slabé. Je fakt, že spisovatelka, která má za sebou poměrně úspěšnou řadu příběhů o kočkách s detektivní zápletkou, si může dovolit tu a tam napsat horší kus, ale tohle bylo skutečně zbytečné....

RADOST
23.09.2011 3 z 5

Kočky jsou osobnosti. Proto je miluji a jsem ochotná i uvěřit těmto tajemným kočičím příběhům.