Hrdinové z Ivory

od:


KoupitKoupit eknihu

2. kniha série Brány Ivory. ČARODĚJNÁ VĚDA přitahuje lidi z celé galaxie k planetě Ivory. Nové vzrušující příhody Theodory z Pyrene a Rana Cormallona od autorky románu BRANOU Z IVORY. Ona je studentka z planety, kde vládne věda, on je čaroděj, původem z jedné z nejmocnějších rodin na Ivory. Theodora se na Ivory vrací kvůli své lásce k Ranovi a také proto, že je fascinována světem, kde magie vědu ignoruje. Theodora ochotně pomáhá Ránovi v pátrání, kterým je pověřil člen velmi vznešené ivorské rodiny. Ale když je jejich mise přivede do vzdálené provincie, kde vládnou poněkud nezvyklé podmínky, je Ran považován za dlouho hledaného vůdce zbojnické bandy. A tím začínají potíže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31079/hrdinove-z-ivory-31079.jpg 3.523
Série:

Brány Ivory (2.)

Orig. název:

Two-Bit Heroes (1992)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
kurcatovium
27.06.2017

Stejně jako u prvního dílu se jedná o odpočinkové dobrodružné čtení, které si na nic zbytečně nehraje a plyne si svým tempem. A stejně jako u prvního dílu jsem již zřejmě odrostl z kategorie, ve které bych knihu docenil více. Z mého pohledu je to ideální čtení pro náctileté, kteří chtějí okusit i jiné dobrodružství než například kapitána Bigglese.

Co mi osobně vadilo, opět stejně jako v prvním díle, je neucelený vypravěčský styl a hluchá místa sloužící snad jen k natažení počtu stran. Navíc občasné projevy hrdinky ke čtenáři jsou vysloveně nepatřičné.

Sečteno a podtrženo: Lepší tři hvězdičky.

tsal
10.10.2015

Zatímco první díl je mou srdeční záležitostí, k druhému už si takový vztah asi nevybuduji. Vlastně ani sama nevím proč. Theo i Ran jsou stále sebou samými a jejich konfrontace jsou mnohem častější a živější, také zápletka a její zpracování jsou asi o stupeň lepší než v prvním díle, a přesto... Něco tomu chybělo, nějaký třetí emoční rozměr, který by rozechvěl mou romantikou strunu, jako se tomu stalo v Bráně.

Štítky

science fantasy (SF + F)

Autor a jeho další knihy

Doris Egan

Doris Egan
americká, 1955

Uživatelé mají knihu

v Přečtených36x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst6x