Duchové z hlubin

Duchové z hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246140/bmid_duchove-z-hlubin-246140.jpg 4 19 5

Hrdinové z Dračí ulice série

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství! V bondingorských Zakázaných kopcích zmizí během zkoušky odvahy mladý trpaslík Bortha. Povídá se, že se v této opuštěné čtvrti údajně potulují duchové. Bojí se jich dokonce i dospělí! Nerozluční kamarádi Sando, Tomrin, Hanissa a jejich dračí kamarád Fleck však mají odvahy dost, a tak se vydají po Borthovi pátrat na vlastní pěst. V temných podzemních štolách pod městem přijdou na stopu děsivému tajemství a také na to, proč se mladý trpaslík nevrátil.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Geister aus der Tiefe , 2012

š.m.i.k
05.04.2021 5 z 5

Zábavné čtení pro děti. Bavil nás už první díl a ani tento nezklamal. Děti byly napnuté a nadšené ...a jasně, že jdeme do dalšího dílu ;) Naprosto souhlasím s Barzou.

Jass
21.03.2021 3 z 5

Tohle nakonec nebylo tak špatné. Po prvním díle jsem si myslela, že po dalších dílech už nesáhnu (nejsem zkrátka vůbec cílová skupina), ale když se mi zbytek série ocitl doslova pod nosem, moje potřeba dokončování sérií převládla. Kdyby mi bylo deset, tak bych si jistě sérii užívala daleko víc, takhle jsem většinu času plakala nad zmeškanými příležitostmi (z tohohle hlediska byla nicméně knížka dost inspirativní), Nicméně... Neskutečně mě překvapilo, jak se všechny zdánlivě nepodstatné body na konci propojily. Příběh je poněkud dětsky naivní (zase je to ale pro děti...), přesto bych trochy více reality co se únosů týče ocenila, ale... Knížka se dobře čte, za dvě hodiny jsem ji měla přečtenou, a proto byla perfektní volbou na večerní čtení (moje neschopnost přestat číst se začíná stávat skutečným problémem a proto díky za krátké knihy).
Pro mladší děti a začínající čtenáře rozhodně doporučuji (popravdě si nemyslím, že jsem viděla kvalitní fantasy sérii pro tuto věkovou skupinu, i tahle má nějaké mouchy, ale...). Písmo je poměrně velké, stránek není moc a text je rozdělený do poměrně krátkých kapitol. Text je "čistý" a řekla bych že i poměrně zábavný. Trochu zkušenější čtenáři, ale jistě ocení jiné série víc ("Příběhy Septimuse Heapa", "Hraničářův učeň", "Eragon" atd.).

Barza
07.01.2021 4 z 5

Terpve pozdeji jsem ujistila, ze cteme 2.dil, proto me kratke zopakovani vztahu z 1.dilu vubec nevadilo. Predcitala jaem detem a moc se jim to libilo, jejich fantazie pracovala na plne obratky, nekdy tvrdily, ze se budou v noci bat, jindy skuhraly, ze prestavam v tom nejnapinavejsim. Rozhodne doporucuji.

Nelíísek
06.01.2019 3 z 5

Pokračování skvělé dětské fantasy.

Další skvělé dobrodružství 3 kamarádů. Děj počítá s tím že jste nečetli první díl proto vám sice ve stručnosti ale i tak vypoví co se např. stalo a nebo popis nějakých míst které jako čtenář 1.dílu znáte, což trošičku odrazuje od knihy, chápu že pro mladší čtenáře to takhle může být lehčí .. ale pokaždé když se dostanete někam jinam je to jak přes kopírák z první knihy.

pozn. ve stručnosti to sice napsané je ale je tam těchto menších vysvětlivek tolik ..

Mon12
04.08.2015 4 z 5

Děj je napínavý, čtivý, ale mě zrovna neoslovil, mám z fantasy jiné favority, u kterých knížku hltám a neodkládám.

Autoři knihy

Bernd Perplies
německá, 1977
Christian Humberg
německá, 1976

Kniha Duchové z hlubin je v