Hrdinové Gungfu

Hrdinové Gungfu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132651/hrdinove-gungfu-132651.jpg 4 7 3

Hrdinové gungfu je první původní česká kniha dobrodružných povídek s tématikou bojových umění, kterou na základě dlouholetého výzkumu přímo v Číně napsal Eduard Štěpař. V knize se čtenář setká s mnoha slavnými jmény legendárních čínských mistrů a cvičenců jihočínských stylů, ať už Wing Chun (Yun Kaisaan, Yun Jaiwaan, Fung Siuching, Leung Jaan), Hung Kyun (Tit Kyu Saam, Wong Feihung, Lam Saiwing) či Choi Lei Fat (Chan Heung, Jeung Yim). Setkáme se i se slavným „Malým drakem“, Brucem Lee. Předmluvy napsali George Hušek sifu, Ivan Rzounek sifu a Pavel Macek sifu. Úvodní povídka knihy se dočkala také filmového zpracování, jehož uvedení je plánováno na rok 2012 v rámci festivalových filmů.... celý text

Shindo
Shindo
24.07.2023 4 z 5

Wuxia po česku. Zbierka rôznych legiend a poviedok z kung fu sveta, viaceré založené na reálnych postavách a udalostiach. Oddychové čítanie, ktoré človek zvládne za jeden - dva dni; jednotlivé poviedky majú všehovšudy pár strán.

Samotné texty dopĺňa predslov, doslov, vysvetlívky a pár reklám na jednotlivé kung fu školy v ČR. Zoznam je však vzhľadom k roku vydania knihy trocha neaktuálny.

Bod dolu za miestami prapodivne pôsobiace ilustrácie a pravopisné chyby (hlavne v závere knihy). Taktiež ma iritovalo, že autor dával prezývky jednotlivých postáv do úvodzoviek.

lonedog
lonedog
30.09.2019 4 z 5

Povídky jsou krátké a úderné. Na rozdíl od kung-fu filmů zde není prostor pro sáhodlouhé filosofie, ale i zde dostávají bídáci nafrak. Ideální čtení na odreagování.

Tsurara
Tsurara
14.12.2016 4 z 5

Do čítania tejto knihy som sa pustila s nejednoznačným pocitom. Musím povedať, že som jej moc na začiatku nedôverovala vďaka tomu vzhľadu a nie moc lichotivým ilustráciám. Avšak táto knižka ma príjemne potešila. Jednalo sa o zbierku 10 dobrodružných poviedok, z ktorých niektoré na seba nepriamo nadväzovali. Príbehy boli svieže a častokrát aj dosť vtipné. Síce som niekedy nevedela ako správne čítať názvy techník, nejak som sa cez to prekúsala a zdarne sa dopracovala k záveru knihy. Je to prvá kniha so žánrom wuxia, ktorú som čítala, takže nemám s čím porovnávať, ale ak by sa podarilo vydať Eduardovi Štěpařovi ďalšiu knihu, bez váhania by som sa vrhla aj na ňu.
Osobne by som však preferovala menší formát ako dostala práve táto kniha. Jej rozmery sa mi zdali dosť nepraktické a ozrutné vzhľadom k malému počtu strán, ktorými oplývala.

2011  89%Hrdinové Gungfu
2021  70%V zajetí hrůzy, šílenství a děsu