Hrdinové, fantomy, myši

Hrdinové, fantomy, myši https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64959/hrdinove-fantomy-64959.jpg 3 6 2

Průvodce všemi možnými žánry filmu, včetně kresleného.

Literatura světová Literatura naučná Umění
Vydáno: , Vyšehrad

Eroi, fantome, soricei , 1970

eraserhead
14.05.2022 3 z 5

Na můj vkus místy až zbytečně moc filozoficky obrazně rozlítaný pohled na několik (ne nutně jen) filmových žánrů (poslední část se věnuje komiksu). Působí spíše jako pozdější soubor samostatně psaných esejí, než uceleně tvořené dílo. Nejlépe v mých očích vycházejí části věnované westernu a hrané grotesce. Kniha je zajímavá z pohledu svého vzniku (1970), několika výbornými postřehy a obsáhlým obrazovým materiálem. Zjištění, že tu ve své době vyšlo něco takového pro mě bylo milým překvapením.

Lískaran
15.12.2019 3 z 5

Pozoruhodná ukázka toho, jak se taky dá psát o filmu. Autor ve svých esejích odkrývá poezii či mýtický základ v takových žánrech, jako je western, detektivka či groteska. Zajímavé postřehy, nečekaná sousedství, ale na druhou stranu jsem někdy měl pocit, že některé vzletné filosofické úvahy se ocitají na hraně blábolu a že s vývojem žánru (třeba v případě westernu) některá tvrzení o jeho podstatě už tak úplně neplatí. Po grafické stránce moc pěkné.

detektivní a krimi romány westerny komiksy horory film groteska animovaný film

Autorovy knížky

Iordan Chimet
rumunská, 1924 - 2006
1984  63%Hrdinové, fantomy, myši

Kniha Hrdinové, fantomy, myši je v