Vichry Duny

Příběh začíná tam, kde Frank Herbert ukončil Spasitele Duny. Jessica, matka císaře Paula Atreida se vrací na pouštní planetu Dunu, aby se zúčastnila se pohřbu svého syna. Po Paulově sebevraždě se stala regentkou jeho dětí duševně chorá a brutální Paulova sestra Alia. Ta se pokouší udržet moc společně s Duncanem. Paulův přítel Bronso of Ix se ale staví do opozice proti rodu Atreidů. Autoři se v tomto pokračování Hrdinů Duny soustřeďují na osudy těchto postav a na rostoucí napětí mezi Jessicou a její dcerou Alií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32853/vichry-duny-32853.jpg 3.846

Hrdinové Duny (2.)

The Winds of Dune (2009)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

PatSandor
06.02.2017

Propadl jsem Duně a celá série má speciální místo v knihovně.

Skripi
16.05.2016

Mňa osobne táto kniha bavila viac ako predchádzajúca časť. Teším sa na ďalšiu. :)

Eigis
02.03.2015

Paul z Duny byl lepší, ale i tak bych tohle dílko úplně nezatracoval, jedná se o celkem čtenářsky příjemnou záležitost.

Richie1
18.01.2015

Po Duně a Spasiteli Duny jsou Vichry Duny zatím nejslabší. Příběh nic moc, nemá to spád, nijak mě to nenadchlo. Vypadá to, že Frank Herbert psal kvalitněji a poutavěji než jeho syn Brian (ve spojení s K. Andersonem). Ale nebudu předbíhat, série Duna má ještě mnoho dílů a já doufám, že mnohé z nich budou stejně dobré jako úvodní Duna.