Hrdina Nik

Hrdina Nik https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374711/hrdina-nik-P3e-374711.jpg 4 319 40

Kniha vypráví těžký osud chlapce, jehož jméno je Nikdo=Nik. Avaři mu zabili rodiče a jeho i se sestrou odvlekli do otroctví.

kaaba
21.03.2018 4 z 5

dojemná, napínavá, poučná, oblíbená

Atanone
14.05.2017 5 z 5

Ze všech Štorchových knih tuhle jsem vždycky obrečela

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Četla jsem ji jako povinnou četbu na základce. Moc se mi líbila.

haki34
20.11.2016 4 z 5

Co dodat .. Knizka u ktere se taji dech ;) A ano, i kdyz na zakladce jsem asi jeste nebyla tak precitlivela jak nyni po detech, tak jsem Nikuv konec obrecela...

ELMA
12.10.2016 4 z 5

Představa, že si v době Sámově říkají soudruzi a junáci, je pro mě poněkud absurdní :-)

OSTROVID
08.02.2016 5 z 5

Výborná knížka nejen o boji Slovanů z Avary a Franky, ale také o vztahu člověka k přírodě. Zvěř a přírodu zde E. Štorch popisuje obzvláště hezky...

wilddog
04.10.2015 5 z 5

Podobné jako s Lovci mamutů, vynikající kniha pro děti (a mláděž) s fantasií a zájmem o tajemno minulosti..
P.S. Marcelo6183 já myslím, že by se Nikovi v tvé posteli jistě líbilo, ale za toho neandrtálce by ti to ještě ukázal..:-)) ha ha

Eicherik
19.08.2015 2 z 5

Důvodem, proč jsem po této knize sáhl byl Sámo - vůdce slovanských kmenů.
Chápu, že se jedná o knihu pro děti a mládež, ale na můj vkus působí tato knížka místy velmi nevěrohodně.

marcela6183
07.07.2015 4 z 5

Jednoznačně moje srdcovka. Objeveno v babiččině knihovně, patřívalo strýčkovi, přečteno po víkendových večerech asi šestnáctkrát. A pořád tvrdím, že Nika miluju a chtěl bych toho neandrtálce doma. Do postele :-D Ok, pššt!
Poprvé jsem pochopila, že se dá dějepis (který nenávidím) naučit. Dodneška si pamatuju Sámovu říši a převálcovala jsem svého času i dějepisářku na základce.
Na Štorcha velmi netypický jazyk, načetla jsem ty čtyři "pravěkárny" a bylo to od začátku jediné, co mne vyvedlo z míry. Takže ještě pořád za čtyři. I když ji miluju.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Jedna z trojice mých nejoblíbenějších knih od p Štorcha...

Ladys
13.04.2014 5 z 5

Slavoj, řečený Nik. To byl hrdina mýho dětsví. A byl u toho, když kupec Sámo začal brojit proti Avarům a poté se bránili proti Frankům. Na Štorcha nezvyklý jazyk, ale pak už jen parádní příběh

maryzka
04.01.2014 3 z 5

Moje nejoblíbenější kniha v dětství, byla o chlup lepší než povinně ve škole čteno ,, Lovci mamutů" Jinak když jsem si po několika letech přečetla Kosinovu kroniku o postavě kupce Sama, tak jsem byla velmi zklamaná.( nebyla zmínka, která by spojila tento román, měl 22 děti, po jeho smrti se jeho říše úplně rozpadla.

Zdeny10
27.10.2013 5 z 5

Super knížka, je mou vůbec první, kterou jsem od Štorcha přečetl. Skvělý na této knížce je hlavně hlavní hrdina do Nika ( Slavoje ) se musí každý hned od začátku zamilovat !!! I vedlejší postavy jsou super: Chloupek, Sámo nebo Květa !

tomvall
29.07.2013 5 z 5

Štorch byl v dětství jeden z mých nejoblíbenějších autorů. A Nik byla jedna z nej.

miseb
09.07.2013 5 z 5

Štorch opět nezklamal.

juvelinokivi
23.01.2013 4 z 5

Souhlas s jiri77 - taktéž moje nejoblíbenější kniha od Štorcha. Odehrává se v období Sámovy říše a rozhodně mě bavila víc než pravěcí Kopčemové.

jiri77
04.11.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Štorcha.

jkomar
01.07.2012 4 z 5

No já nevím, není to kdovíco, ale z této doby jsem nečetl nikdy nic a rád jsem se o té době něco dozvěděl.

kneznaL
06.04.2012 3 z 5

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Dle mého názoru jedna z nejslabších Štorchových knih.

Bránolog
03.04.2012 2 z 5

jak mám Štorcha rád, tak tohle jsem nedokázal přečíst.