Hrdina Nik

Koupit

Kniha vypráví těžký osud chlapce, jehož jméno je Nikdo=Nik. Avaři mu zabili rodiče a jeho i se sestrou odvlekli do otroctví.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374711/hrdina-nik-P3e-374711.jpg 4.2247
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Hrdina Nik

J.P.S.

Méně známý a neprávem opomíjený Štorchův román zasazený na území Čech v 7. století. První část knihy popisuje spojení porobených slovanských kmenů a jejich povstání proti avarské nadvládě, druhá část se odehrává o několik desítek let později a popisuje obranu před franskou invazí.
Dle mého názoru je však z knihy až příliš cítit podprahově podsouvané "české vlastenectví" a znázorňování slovanských národů jako "lepších lidí".

freestyla

Přečteno znovu po 30 letech, a stále se líbilo.

Luigi1

K této knize jsem se vrátil ani nevím po kolika letech,je stále čtivá moc se mi líbí.

FilipV77

Výborná knížka, která by neměla chybět v knihovně žádného českého dítěte

tofii
28.11.2019

Příběh se odehrává v 7. století těsně před vznikem Sámovy říše. Když byl Nik malý, Avaři zabili jeho rodiče a jeho i sestru odvedli do otroctví. Nik utekl ze zajetí a začal žít v lese. Po čase Nik potkal Chloupka. Chloupkovy umřeli rodiče, když jim Avaři vypálili dům. Po čase se k Nikovi a Chloupkovi přidali další chlapci. Nik proto vymyslel jméno tlupy: Lesní chlapci. Lesní chlapci už několikrát bojovali s Avary a vždy vyhráli. Usídlili se na jednom kopci. Avaři zjistili, že chlapci jsou na kopci a začnou je obléhat. Avaři obléhají Lesní chlapce už dva dny. Lesní chlapci jsou zesláblí a mají žízeň. Jestli to Lesní chlapci vzdali nebo ne a kdo se stal manželkou krále Sáma, si musíte dočíst sami.

ArwenAragorn
30.08.2019

Četla jsem v dětství pořád dokola, ještě teď si knížku dobře pamatuji.

Taralcielle
27.08.2019

Pro mě prostě ne... Musela jsem jí číst jako povinnou četbu a když jsem se k ní po letech vrátila, odložila jsem po několika stránkách. Téma asi není pro mě.

Vivienca
08.06.2019

Ke knížce jsem se vrátila asi po třiceti letech... Překvapilo mě, jak je pro mě stále čtivá a zajímavá. Perfektně napsaný román s historickými reáliemi.

Záhada hlavolamu
Záhada hlavolamu