Hrdina

Hrdina https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296110/bmid_hrdina-iV6-296110.jpg 4 853 141

Samostatný příběh od autorky oblíbené série Dublin Street. Pro Alexu Hollandovou byl vždycky hrdinou její otec… dokud nezjistila, že ona a její matka nebyly jedinou rodinou, kterou měl. Zrazená a nejistá se snaží aspoň uspět ve své profesi, ale když má v popisu práce schůzku s Cainem Carrawayem, povolí jí nervy. Tenhle nádherný, úspěšný muž je s její minulostí až příliš spojený. Jak se tedy vlastně stalo, že kývla na jeho nabídku stát se jeho asistentkou? Přestože Caine není právě vzorný šéf, navzdory minulým i čerstvým sporům je to k sobě začíná táhnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Hero , 2015

jitka7
07.11.2016 1 z 5

Na začátku se mi kniha líbila... bylo to kousavé, jejich vztah peprný. Jenže ten nahuštěný konec a ještě tak (já nevím... připomínalo mi to akční film, kde se střílí samopalem a hlavní hrdina není zraněn). Ten konec byl fakt ubohý... přitom se to na začátku pěkně táhlo, vyvíjelo, člověk se i zasmál a uvolnil. Ale na konci, bože hůrza. Hned se změnil můj dojem z knihy, který jsem měla na začátku.

alzbeta4340
27.10.2016 5 z 5

Splnila všechno, co od romance očekávám. Oddechové čtení na dva večery. Mám ráda knihy, které přiznávají svůj žánr a jako románek pro ženy nepředstírají, že jsou psychologická studie nebo thiler. Pěkné to bylo.

WerczaG
26.10.2016 5 z 5

Mě se tato kniha moc líbila,doporučuji.Mám tuto spisovatelku hrozně ráda.Líbí se mi jak píše a ma zajímavé příběhy.I teď vůbec nezklamala knihu jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem se odtrhnout.Alexa a její vtipné komentáře a Claine bohatý a hodný muž jen to nedával hned najevo........

stopni
23.10.2016 3 z 5

Ve srovnání s ostatními knihami od autorky se mi tato líbila nejméně, možná to bylo dáno prostředím, v němž se příběh odehrával, tj. Popelka a nevyrovnaný princ na bílém koni, ale velice překvapující byla akční scéna na konci příběhu - to mi připadalo už dost přitažené za vlasy.... Asi bych se radši začetla do příběhu ze světa obyčejného, průměrného člověka......

Téra
18.10.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ostatní knihy od Youngové, které jsem četla, se mi líbily mnohem víc.

Sam99
13.10.2016 4 z 5

Když jsem si přečetla anotaci, tak se mi do knihy nejdříve nechtělo, ale pak mi rodiče knihu koupili k narozeninám a já jsem ráda, že jsem ji přečetla. Musím přiznat, že mě děj bavil a kniha rychle plynula, až tak rychle, že jsem knihu přečetla asi za 2 dny. Akorát chlap na obálce není tak přitažlivý jak by měl Caine být!

Katka313
10.10.2016 3 z 5

Tak nevim jestli Samantha nemela svuj den pri psani nebo ja pri cteni. Nerikam ze knizka nebyla spatna, ale po serii Dublin street jsem cekala vice. Chvilemi jsem se proste nudila a chvilemi jsem se nemohla odtrhnout. Nejvice to zachranila Lexiina vyridila, opravdu se s nim a nikym neparala. Ale na druhou stranu byla masochistka jak dlouho a co s nim vydrzela a kdyz ho konecne poslala nekam rekla jsem KONECNE. Duvod proc ji odmital mi prisel celkem chaby a odpusteni a navrat k sobe no mohla ho trosku vice potrapit ;-). A jiz zminene jiskreni mi sem tam taky chybelo ikdyz jinde to zase jiskrilo az moc :-). Libil se mi konec epilogu.

Karolína18
12.09.2016 4 z 5

Samantha zase nezklamala. Na její knihy se vždycky moc těším a velmi mi vyhovuje její styl psaní. Přijde mi, že autorka dokáže vystihnout přesnou míru, kolik má do knihy vložit erotiky, protože se mi ještě nestalo, že bych četla její knihu, která by jí byla přesycená.
Mám ráda vtipné a chytré dialogy, sympatické hlavní hrdiny a zajímavé vedlejší postavy. V tomto dílu se mi strašně líbila postava přátelské a zvědavé Effie.
Bavila jsem se a čtení si užila, přesto však nemohu dát plný počet hvězdiček.
V několika aspektech připomínal Hrdina příběh z Jamaica Lane, ale tady byl jeden velmi podstatný nedostatek. Nerovnost utrpení, dá-li se to tak říct. Štvalo mě, že si Alexa nikdy nedokázala stát za svým a prostě ten vztah-nevztah poslat do kytek. Pokaždé přišla zpět s pochopením Cainových pocitů a klidně to o mně může vypovídat, že jsem sobecká, ale na mě tam té empatie ze strany Lexie bylo až moc. Pak je najednou vše zapomenuto, aniž by proběhla nějaká vážnější konverzace.
Knihu jsem rozhodně nečetla naposledy, jen si zkrátka zase několik scén přimyslím.

Suin
08.09.2016 3 z 5

Je to první kniha po delší době v slovenštině, u které mně moc neštvala. Musím ale souhlasit s JanaDOr, že mám ráda jiskření, které čtenář cíti a tady ...nic. Neumím to pochoppit jestli to je překladem a nebo se autorka zasekla. V ostatních autorčiných knihách to cítit je .... Jinak bych řekla že 3* jsou zasloužené. Kniha neurazila ale ani nenadchla.

JanaDor
31.08.2016 4 z 5

Hrdina je příběh, ve kterém nehledejte spletitý děj, ale spíše zde naleznete city, erotiku a city. Musím říct, že na to jak to bylo nepravděpodobné, se to výborně četlo. Trochu méně se mi líbily dialogy hlavních postav. Aby to bylo živější, mohly být použity i ty věty, které si Alexa říkala v duchu, sama pro sebe. To by pak mělo správný šmrnc. Jsem cíťa a miluji, když to mezi hlavní dvojicí jiskří tak, že to cítí samotný čtenář. Zde to nebylo ono, a proto je tato kniha pro mě lepší průměr.

Š.Ala
31.08.2016 5 z 5

Jsem nadšená... Příběh moc pěkný a hlavní hrdinové senzační. Moc jsem se jimi bavila. Nejvíce se mi líbila Alexa a její vtipné komentáře a nebojácný přístup ke Caineovi. Její přístup k životu mi byl velice sympatický. Mrzí mě negativní komentáře k této knize, ale každému se nemusí líbit vše, že? :-)
Doporučuji.

Chladnetka
31.08.2016 4 z 5

Musím, říct, že jsem se trochu bála knihu otevřít, na základě pár komentářů zde napsaných. Ale obavy byly zbytečné. Řekla bych, že příběh až tak nereálný nebyl, oproti jiným u románů tohoto typu.
Navíc knihy jsou o smyšlených a mnohdy nereálných příbězích.
Oba hlavní hrdinové byli sympatičtí a vládlo mezi nimi to správné napětí. K tomu pohotové odpovědi Alexy mě bavily.

smaille
31.08.2016 4 z 5

Tak mě se knížka líbila, nereálný příběh má každý druhá, to bychom jinak byli spisovatelé všichni. Mělo to všechno, co to mít mělo, pro mě fajn odpočinkové čtení.

Eevina
21.08.2016 3 z 5

Hezky napsaná moderní pohádka pro holky s naprosto nereálným příběhem. Miluji autorčinu sérii Dublin Street, takže jsem očekávala něco stejně dobrého. Bohužel jsem byla zklamaná. Doufám, že se jedná pouze o jediný autorčin úlet.
Příběh je nereálný a konečná zápletka je až bizardní, kdyby autorka vynechala Alexino napadení a motiv tohoto činu, snad by to ještě šlo, ale tímhle to celý zabila.
Jinak je to dobře napsané, čte se to rychle a obálka je nádherná.
Dávám tři hvězdičky také z důvodu, že vím, že autorka umí napsat lepší knihy a když vynechám svá očekávaní, ve finále je to docela pěkná pohádka pro mizernou náladu. Ale nesmíte od toho nic očekávat a smířit se s tím, že čtete fantasy.

Hanule9
16.08.2016 1 z 5

Vím že to není žádná složitá literatura, ale tohle opravdu "stojí za to". Zbývá mi ještě 20 stránek a já vážně uvažuji o tom, že je nedočtu i když teď už se tomu jen směji. Spisovatelka by to měla prodat jako foto román do bravíčka :-) Je tam naprosto všechno a ještě něco navíc od 50 odstínů šedi až po Hříšný tanec vč. jedné nesnesitelné báby až po hlavní hrdinku, která by mohla vystupovat v pořadu Chcete mě.

Mellisek
15.08.2016 5 z 5

Včera jsem odpoledne knihu koupila a večer byla dočtená. Kniha se suprově četla a troufám si tvrdit že je to jeden z nejlepších příběhů co S.Y. napsala :-) líbilo se mi že kniha je napsána v větším časovém rozmezí a né že se všechno zvrtne za tejden :-)

Justme3
10.08.2016 5 z 5

Kniha se mi neuvěřitelně líbila. Pravda, slovenský překlad mě vůbec nezaujal, ovšem originál byl naprosto skvostný. Četla jsem 2x, a troufám si říct, že u tohoto čísla nezůstanu :)

Doporučuji všem, kteří mají rádi odreagování od reálného světa a rádi se ponoří do světa boháčů, neodolatelných mužských hrdinů a skvělých hlášek, které vás pár nocí nenechají spát.

trynitrix
06.08.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá měla jsem ji hned přečtenou jen z důvodu jak to všechno dopadne ale stejně mi tam něco vadilo příběh byl trochu přitažený za vlasy v několika situacích nevím no ale jinak klasika od Samanthy, její knihy mam ráda ale na serii Dublin Street to nemá :-D

Samira
06.08.2016 4 z 5

Kvalitní autor má nevýhodu v tom, že jsou od něj po čase očekávány určité standardy, mnohdy i určitý směr a styl. Já však oceňuji, když si nenechá vzít svobodu vyjádření a stvoří na co má zrovna chuť.
V tomto případě lehce nereálnou pohádku, která pravda kombinuje nesourodé zápletky, kdy úvahy nad jejich pravděpodobností mohou někoho opravdu iritovat, mně však v tomto oddechovém díle nijak nevadily, ale také zajímavé postavy, perfektní výměny a výjimečně vtipné dialogy. Především pohotové odpovědi hrdinky stály za to.
Mne moc bavila, kvalitou se Dublin Street nerovná, ale myslím, že se o to autorka nesnažila.
Dávám čtyři, za přece jen dlouhé rozhodování v závěru, které všeobecně moc nemusím, ale jinak moc pěkné čtení, s povedenou českou obálkou, které v budoucnu ještě otevřu.
Moc se těším na autorčiny další knihy!

Tereza18
06.08.2016 3 z 5

Jak se mi líbila série počínající Dublin Street, tak Hrdina je opravdu méně povedený. Asi nikdo neočekává od podobných knih, že budou úplně reálné a bez použitých klišé, je to spíš pohádka. Nicméně autorka zde tak moc kombinovala, až spíš překombinovala. Těch klišé je v ději opravdu hodně a zápletka se tím stává ještě víc neuvěřitelnou. Použity byly snad všechny možné zvraty, které se v romantické literatuře vyskytují. Jazykově a stylisticky se mi kniha líbí, ale z hlediska celkového dojmu rozhodně nejde o autorčino nejlepší dílo.