Hrdá otrokyně

Hrdá otrokyně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28942/bmid_hrda-otrokyne-W98-28942.jpg 4 51 9

Risande Family série

Krásná Gianelle slouží na hradě saských baronů, dvou bratrů. Když neznámý nepřítel jedem zabije hradního pána zrovna tu noc, kdy se Gianelle společně s přítelkyní pokusily o útěk, je zoufalá dívka obviněna z vraždy. Lord Dante, který má za úkol odhalit spiknutí proti králi Vilémovi, sice neskrývá své sympatie k ní, ale co když nevinné dívce pomůže získat svobodu jen proto, aby ji sobecky sevřel v otroctví své náruče?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Lord of Temptation , 2006

georginaa
16.10.2020 4 z 5

Otrokyní bych ji nijak zvlášť nenazvala, jelikož si uměla pěkně prosadit svou. Příběh byl poutavý, jako vždy špičkování mezi služebnou a šlechticem bylo k pobavení.

Zelený.úval
04.06.2020

Klasická sladká a předvídatelná oddechovka. :-) Četla se dobře.

Aranel15
23.03.2020 4 z 5

Oddechovka o lásce mezi služebnou a šlechticem, která vydrží i přes všechny nástrahy. Kniha se mi líbila, ale trochu mě štvala francouzská slova v textu. Když je kniha přeložena, nevím proč by běžnou odpovědí mělo být "qui"

notburga
08.10.2014 4 z 5

Celkem pěkná knížka. I když podobné věci obvykle nečtu, tahle mi byla podstrčena a zaujala. Jako oddychovka super :)

munka
08.08.2014 5 z 5

Pekná kniha, celkom ma dostala. Stojí za to si ju prečítať.

Paithe
13.01.2014 5 z 5

Milá kniha, která nemá nijak zvlášť zamotaný děj. Prostě taková romantická oddechovka. :))

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

výborná kniha. Ráda si ji přečtu znovu.

Martinabsp
14.09.2012 5 z 5

Tak to byla moc krásná knížka, v závěru jsem si dost pobrečela... Opravdu stojí za přečtení

Nibiru
03.04.2012 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když je to "Červená knihovna", hlavní hrdina je moc, moc sympatický. Hned bych se do té doby přenesla, a vůbec by mi nevadilo, že nebyly mobily, počítače ani auta.
Takových podobných historických romancí jsem už přečetla hodně, ale nejvíce se mi líbí temný středověk, doba rytířů, dvorných a mužných. No a jeden z nejlepších "adeptů" na toho "mého" rytíře je bezpochyby Dante Risande, jak ho vykreslila autorka v této knížce:-). Takového muže bych hned brala:-) Navíc příběh Danteho a Gianelle je opravdu ryzí romantika podle mého gusta, bez zbytečně do podrobna líčených erotických scén, které jsou jen jakoby naznačené, což je podle mě mnohem lepší, než kdovíjak "šťavnaté" detaily. O to více vyniká nádherné jiskření mezi hlavními protagonisty, kdy on po ní neskonale touží a zápasí se svým rodícím se citem, zatímco ona se mu zoufale snaží bránit a nepodlehnout:-), ale je to předem prohraný boj pro oba. Mistrně vylíčené dialogy se autorce opravdu povedly, což je zároveň zásluha i velmi podařeného překladu knihy:-)
Škoda, že u nás zatím vyšly v překladu "pouze" dvě knihy od této spisovatelky.
A ještě něco: Tzv. "recenze" na portálu RČK se dle mého názoru nedají vůbec brát v potaz. Zjistila jsem, že můj názor na většinu knih, zde "recenzovaných" je většinou diametrálně odlišný, a to nejen pokud jde o tuto knihu. Autorka recenzí si musí především uvědomit, že se jedná o ČK, jak ostatně má i v názvu svého webu, a ne o klasickou historickou beletrii, takže své recenze by měla tomuto "faktu" zohlednit.

americká literatura romance

Paula Quinn