Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 983 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Veromika
Veromika
13.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Tuto knihu jsem poprvé četla v roce 2014, kdy jsem z ní byla naprosto unešená a dala 5 hvězdiček. Dnes po přečtení se cítím na rozpacích mezi 3 a 4, takže zhodnotím 3,5 hvězdičky. Kniha se mi četla celkem pěkně, děj plynul pozvolna, ale ke konci to nabralo na rychlosti a najednou konec. Amélie jako hlavní hrdinka mi byla sympatická, i když se do všeho musela angažovat, ovšem díky ní byl vlastně případ uzavřen. Já jsem přečetla celou sérii poslední díl snad 2020, tak uvidím, jak na mě budou znova působit další díly.

Kalina
Kalina
24.10.2023 4 z 5

Trochu detektivka, trochu duchařina a trochu romantika. Nic náročného, ale určitě bych knihu zatím nezatracovala.

Kee
Kee
11.10.2023 3 z 5

Po knize jsem sáhla s očekáváním mrazivého duchařského příběhu s detektivní zápletkou. Bohužel byla na můj vkus až příliš bez gradace, nějak jsem se nedokázala nechat plně vtáhnout a závěrečné vyvrcholení a odhalení bylo až příliš uspěchané (věnovala bych mu více času na úkor jiných sekvencí, jež lze postrádat). Tedy za mě má kniha nevyváženou dynamiku.

Dalším mínusem je pro mě romantická linka - není vykreslená úplně věrohodně, spíše na úrovni pubertální dívky než dvacetisedmileté ženy. Nebráním se kartě "osudové animální přitažlivosti", ale jako by ji autorka neuměla zahrát a vybrat si mezi tím, zda chce klasickou romanci nebo něco více pudovějšího.

Každopádně dám dalším dílům šanci, potenciál je přítomný.

Lucciella_L
Lucciella_L
12.09.2023

Naprosto dokonalý příběh. Knížka mě úplně pohltila a jsem nadšená. Děj zahrnuje detektivku, horor, romantiku.... prostě naprosto skvělé čtení. Těším se na další díly! Doporučuji!

hana4834
hana4834
11.08.2023 3 z 5

Trochu zklamání snad další díl bude lepší

Miriam
Miriam
20.03.2023 5 z 5

Moc se mi tahle duchařina líbila. Detektivní zápletka taky neurazila. První uvedení do série bylo velmi povedené. A hlavně ona není taková ta naivní blbka, což se taky počítá. V rámci žánru jsem z prvního dílu opravdu nadšená.

Dani666
Dani666
15.03.2023 2 z 5

Zezačátku nadchla, později jsem se ztrácela v ději...Konec ani nepřekvapil, ani nepotěšil... průměr...

Evkaha
Evkaha
15.03.2023 4 z 5

Četla jsem poprvé jako novinku, když kniha vyšla a tenkrát to bylo velké vau, zase něco trošku jiného než jsem normálně četla. Nezvyklé povolání hlavní hrdinky, zajímavá zápletka, tajemný pan policista... Samozřejmě otevřený děj, takže rychle na další díl.
Teď jsem četla znova pro připomenutí, protože jsem konečně narazila na poslední dva díly. Jo ještě pořád i po letech fajn

Nikkaa
Nikkaa
18.02.2023 4 z 5

První polovina knihy pro mě byla trošku nezáživná,ale druhá polovina už byla o mnoho lepší a já se nemohla odtrhnout...

Tom.Majka
Tom.Majka
25.01.2023 5 z 5

Mně se to naopak líbilo, asi jsem divná, než ostatní čtenářky zde, kterým se to nelíbilo.
Na druhou stranu je fakt, že první polovina se rozjížděla pomalu,ale ta druhá to dorovnala.Je to první kniha ze série,tak se snad každá další knížka bude zlepšovat a vyvijet k lepšímu a doufám, že i vztah Devlina a Amelie.

Bakana
Bakana
06.11.2022 3 z 5

Milostná rovina téhle knížky je tak na úrovni autorky v pubertálním věku.
Jako detektivka taky nic moc a jako duchařina taky ne.
Jenže já duchařské knížky miluju, takže zkusím od autorky i další. Koneckonců hodnocení má výborná, tak snad nějaký díl se mi bude líbit, no ne?

Mikako
Mikako
06.11.2022 2 z 5

Po čem jiném sáhnout na podzim, než po nějaké pořádné duchařině, u které budete napnutí jak struny a večer se budete bát každého zavrzání.
Pokud hledáte tohle tak u Hřbitovní královny to nenajdete...
Víc než duchařina je to detektivka obalená v cukrové vatě kýčovité červené knihivny.

První část knihy byla tak hrozně směšná, že mi to vyloženě lezlo na nervy. Chtěla jsem se bát a místo toho mi bylo stydno za Amelii, která se z Devlina div neudělala, jen co ho poprvé uviděla.
No, řekla jsem si, že tomu dám sto stran a kdyžtak na to kašlu.
Zlomilo se to opravdu až po sto stranách, ale jen tolik, abych to dočetla.

Kniha je ze série, to samo o sobě nemusím, a tak není ani pořádně ukončená. Ale mě vůbec nezajímá, jak to bude pokračovat. Další díl s největší pravděpodobností nedám...

Roux
Roux
04.10.2022 2 z 5

Marně přemýšlím proč vznikla tahle kniha. Vlastně se to neliší od typu knih jako je Stmívání, Zavržený, Čas čarodějnic atd. Až na to, že hlavní hrdince je o deset let víc a její týpek je policajt, ovšem s chováním na chlup stejným jako mají borci ze zmiňovaných "děl".
Kniha je celkově zvláštně psaná - to jak se vás autorka snaží udržet na zlé předzvěsti u knihy, bylo dost otravné. Stejně jako hlavní hrdinka.

Příště by bylo fajn si rozmyslet co chci vlastně psát, jestli duchařinu nebo červenou knihovnu.

marci8
marci8
13.08.2022 2 z 5

Kniha mě moc nebavila. Vybrala jsem ji na základě tématu a pozitivního hodnocení. Styl psaní byl dosti jednoduchý a příběh nezáživný. Ke konci byla kniha trošku napinavější.

Sysel
Sysel
11.08.2022 3 z 5

Asi jsem čekala něco jiného. Moc mě to nenadchlo. Dám šanci ještě jednomu dílu.

tanecnica
tanecnica
10.07.2022 3 z 5

Duchařina, romantika, malinko strašidelná zápletka. Hororem bych to nenazvala ani náhodou. Ale jinak, proč ne, je to změna v záplavě drsných detektivek a sladkých románů.

Zelený_Drak
Zelený_Drak
08.07.2022 1 z 5

Do knihovničky se mi kdysi dostal 3. díl, který měl docela vysoké hodnocení i pozitivně vyznívající komentáře. Chtěla jsem ale začít od 1. dílu. Než jsem se k němu dostala, vyšly další 3, očekávala jsem tedy, že by to mohlo být dobré. Vydržela jsem 21 kapitol. Pak jsem se podívala na komentáře u všech dílů a rozhodla se, že toto číst nepotřebuji. Vleklé, samá vata, práce s postavami mě neoslovila. Za základní nápad "restaurátorka hřbitovů" dávám hvězdičku. Kniha i celá série určitě mají své nadšené čtenáře, já k nim ale patřit nebudu.

Sumatrae
Sumatrae
06.07.2022 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvezdickami, ale i kdyz bych par ALE mela, nemuzu knize uprit ctivost... Je to takova prijemna oddychovka...horor urcite ne, ten jsem zazila jen pri predstave pavouka jako pest :) Lehci ducharska detektivka, myslim, ze napad dobry a dalsimu dilu dam urcite sanci

jiri4861
jiri4861
17.06.2022 3 z 5

Něco mezi paranormálním příběhem, kriminálkou a červenou knihovnou. Moje kamarádka Renata by určitě napsala lepší horor.

zuzana5244
zuzana5244
31.05.2022 5 z 5

Prvních cca 100str strašná nuda a hlavní hrdinka jen vzdychá. Naštěstí se kniha rozjede a pak má spád. Určitě si přečtu druhý díl