Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

peitho.1
04.07.2019 5 z 5

Velice příjemná kombinace detektivky a duchařiny okořeněné trochou romantiky, navíc velice dobře napsané. Příběh odsýpá, hrdiny si oblíbíte a po celou dobu budete příjemně napnutí, jak to vlastně všechno je. Pro mě velice příjemné překvapení a určitě si přečtu i další díly.

Kamili
08.06.2019 5 z 5

Pomalejsi zacatek, ale pak se pribeh rozjel a knizka se cetla sama. Tesim se na dalsi dily a hlavne na vyvoj mezi Amelii a Johnem ????

Storm5007
08.05.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak povedenou knihu. Autorka mě překvapila postavami z propracovaným charakterem a úžasně propracovaným příběhem. Knihu jsem doslova zhltla a vrhám se okamžitě na druhý díl. Duchovní, nadpřirozený svět byl úžasně pojat. U knihy jsem se nenudila ani chvilku. Bylo tam vše, nadpřirozeno, romantika, napětí. Tato série bude v mé knihovně hýčkaným klenotem. Knihu určitě doporučuji.

laura
01.05.2019 5 z 5

Dočteno... Čekala jsem nejspíš šílenější jízdu po všech těch doporučeních a komentářích, něco, co by mě přimrazilo ke křeslu a nedovolilo odejít, dokud nebude konec. Něco, nad čím by mi poklesla brada a já bych zírala a nechápala. To úplně nenastalo, ale i přesto se mi ten příběh zakousl pod kůži a líbil dost na to, abych se hned pustila do dalšího dílu. Konec pro mě překvapením nebyl, tak nějak se skládačka mých domněnek složila vždy o krok dřív než nás k rozuzlení dovedla autorka, ale i tak ve mě zůstala spousta nevyřešených otázek a odpovědí, které nepadly. Takže vzhůru za Hřbitovní královnou v jejím dalším příběhu ;)

Majdusak
25.04.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, propracovaný děj, ale velmi lehce stravitelné čtivo pro ty, kdo mají rádi duchařinu, napětí, záhrobí, nečekaná odhalení - nenašla jsem pro sebe žádná hluchá místa, všeho tak akorát.

milunka21
20.04.2019 5 z 5

Teda. Nechápu že jsem sérii tak dlouho odkládala. Bylo to skvělé čtení. Už se těším na další díl.

pingu1
07.03.2019 4 z 5

Knížku jsem začala číst na doporučení kamarádky. Četla se skvěle, téma je pro mě nové a neotřelé. Jen mě mrzelo, že to nemá žádný konec ...

Lucijáš276
05.03.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem především četla kvůli tomu, že mi byla doporučena mou kamarádkou. Musím však dodat, že se opravdu jedná o super knihu, ale přeci jen možná jsem od ní čekala trochu víc. Samotný děj byl super, ale po pravdě mě začal bavit až ke konci, protože se tam konečně posunul o trochu dál. Spíš mě mrzelo to, že hlavní hrdinka se vyskytovala skoro furt jen na hřbitově, takže mě to místy nudilo, protože jsem očekávala i jiná strašidelná místa. I přes tohle všechno dávám 4 hvězdy a pustím se do dalšího dílu, protože mi v hlavě zůstává plno nezodpovězených otazníků!

WolfieT
17.02.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem :)

Denisa153
31.01.2019 5 z 5

Občas trošku zdlouhavé a táhlé, ale super odpočinkové čtení. Rozhodně dobře zvolené téma duchařiny, místy mi šel mráz po zádech.

Klarinecka
30.01.2019 1 z 5

Tenhle žánr čtu jenom občas, když potřebuju vypnout hlavu a chci něco svižného. Těšila jsem se na “strašidelno”. Ale kdybych tušila, že se bude jednat o dost nepovedenou červenou knihovnu, tak bych se na to vyprdla. V podstatě dvě třetiny knihy tvoří pouze úvahy hlavní “hrdinky” nad rozháraností jejich citů a to je asi tak vše. Duchařiny pomálu, a zase rozhárané úvahy. Konec to vylepšil, byť jen minimálně, ale i tak byl nedotažený a uspěchaný. Mám koupený ještě jeden díl, ale nějak se vůbec netěším.

maca5449
29.01.2019 3 z 5

Líbilo se mi to, ne že ne... ale... mám dojem, že tématiku "paranormální romance" nebo "vídám mrtvé lidi" (říkejte tomu, jak chcete) zvládly D. Jones a Ch. Harris mnohem lépe.

Chvílemi jsem měla pocit, jakoby se snad v překladu ztratil odstavec. Čtu, čtu, příběh pokračuje a najednou... eh... co? vracím se zpátky... ne... fakt se prostě přeskočilo úplně jinam... O_o

Amelia mě občas nevýslovně vytáčela. To její: "A teď budu jakože mluvit děsně dramaticky a říkat duchařské věci, které čtenář bude číst jen jako zvukovou kulisu, protože se to hodí do situace, abych vytvořila duchařskou atmošku." Pffff... proč?

Neseděla mi romantická linka mezi hlavními hrdiny. Jako... ten chlap se vynoří z mlhy a tobě se změní život na vždy? Ach... jasně... Znají se zhruba 3 minuty a už mají chuť ze sebe strhat oblečení??... Hmmm... tak určitě...

Nesnáším předjímaní dalšího děje... alias "kdybych bývala věděla, jak se mi ta baterka bude hodit, až se stane, to co se stane, byla bych si ji bývala lépe uschovala do kabelky, aby se mi nerozbila, až mě v temném sklepení napadne ten vrah, o kterém vám víc prozradím, až nadejde ta pravá chvíle!" grrrrr... jako... fakt?! vždycky když se objevila podobná průpovídka, málem jsem hodila knihou o zeď...

Dialogy... postrádaly humor, zato překypovaly rádoby sexy hláškami. Eh. ¨

Jenže...
Autorka mě přesto dokázala překvapit, neodhalila vraha hned na začátku. Ten, o kterém jsem uvažovala jako o možném pachateli, skončil nakonec pod drnem, takže...

Kniha se četla dobře, autorka nám nechala na konec pár nezodpovězených otázek. A zanechala po sobě pár tajemství, která mě ještě zajímají.

Když to shrnu, neuchvátilo mě to natolik, abych musela posedle běžet do knihkupectví/knihovny a neprodleně vyžadovat další díl, ale jsem natolik zvědavá, že si další díl určitě přečtu. Je to první díl ze série, takže očekávám, že ten druhý mě dostane do kolen. Doufám v to.

haaabi
25.01.2019 5 z 5

Moc dobře se to četlo. Mám ráda hřbitovy, takže mě zaujalo vysvětlování hřbitovní symboliky. Navíc autorka je opravdu Hřbitovní královna, doporučuji se podívat i na její stránky, kde jsou jak fotky hřbitovů, tak symbolika.

yetti09
17.01.2019 4 z 5

Super, super. Pro mě zajímavé čtení, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Oceňuji především neotřelé téma, navíc velmi čtivé.

Klárka83
31.12.2018 2 z 5

Na můj vkus je kniha velmi zdlouhavá, některé scény jsou až moc detailně popisované. Mám zakoupený 2. díl, tak uvidím zda toto umělé prodlužování příběhu bude pokračovat.

lenka7679
30.12.2018 4 z 5

Chtěla jsem jen zabít čas mezi tím, než vyjde něco od mých oblíbených autorů, ale narazila jsem na překvapení. Kniha mi velmi připomněla sérii hrobů napravo atd.. Podobnosti je tam docela dost, ale není to stejné, snad právě proto mě tak zaujal první díl, který jsem zhltla a zároveň už i druhý. Teď se chystám na třetí a nemohu nic jiného, než vřele doporučit. První díl to má ode mě za 4, protože bylo znát, že je to začátek něčeho většího a teprve se rozjíždí a měla jsem pravdu. Čtení je to spíše pro ženy, i když věřím, že třeba upoutá i pány.

wlado
16.12.2018 3 z 5

Trochu rozpakov... Mám rád duchárske príbehy, knihe nemôžem uprieť zaujímavý námet, no od hororu čakám viac - určite nie, že sa bude s duchmi niekto rozprávať ako so živými ľuďmi.

MagdalenaSlaba
18.11.2018 3 z 5

První třetina knihy byla rozvláčnější, takže mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Trochu jsem bojovala i s překladem. Někdo by měl překladatelku seznámit s tím, že ke slovu "hloubat" existují synonyma, která by se dala také použít. Takovou četnost tohoto slovesa jsem snad v žádné knize nezaznamenala. Bylo to až úsměvné. Závěrečná scéna byla podle mě trochu úsečná, ve srovnání se zbytkem knihy až neúměrně krátká. Škoda, že z toho autorka nevytěžila víc. Přišla jsem si trochu ochuzená o závěrečné drama. Hlavní hrdinka měla tendenci neustále analyzovat své pocity, což bylo chvílemi až otravné (i když to možná původně mělo být napínavé). Ale ačkoli tenhle žánr běžně nečtu, děj mě zaujal natolik, že si přečtu i další díl. Ve vzduchu visí příliš mnoho nezodpovězených otázek.

MiraiYume
31.10.2018 5 z 5

Přiznám se, že tenhle žánr je mi celkem cizí, ale po přečtení Okřídlené duše jsem zjistila, jakou chybu jsem celé roky dělala, když jsem se mu vyhýbala. Neskutečně rychle mě autorka vtáhla do děje. Kniha se četla snadno, lehce a stejně tak jednoduše vyvolala i mrazení, napětí a milion otázek. Bylo těžké se od ní odtrhnout. Moc jsem si to užila a rozhodně se chystám na pokračování.

Anett13
28.10.2018 3 z 5

Když jsem začala číst tuhle knížku, ihned jsem se do ní začetla na prvních stránkách. Hned jsem se ponořila do tajemného a strašidelného světa a už od začátku jsem cítila tu ponurou atmosféru. Trochu mě štval vztah mezi hlavními postavami. Ale jinak se knížka četla moc rychle a určitě jdu do dalších dílů.