Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 984 250

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Tweety0207
07.02.2021 4 z 5

Na knihu ma nalákala obálka. Síce by som ju neoznačila ako ducharinu. Kniha sa mi páčila. Prečítala som ju doslova jedných dychom. Čítala sa ľahko. Už sa teším na ďalšie časti.

petulik330
04.02.2021 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, tak jsem nevěděla co mám očekávat.
Hlavní hrdinka mo byla sympatická stejně jako detektiv Devil. Děj byl napínavý a až do samotného konce jsem neměla ani představu kdo by mohl být vrahem. Doporučuji.

Marcik7
17.01.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, vlastně taková duchařská je moje první :) takže nemám srovnání, ale líbila se mi. Až tak neuvěřitelné mi to nepřišlo...doporučuji k přečtení.

Avila
09.01.2021 4 z 5

Určitě to není klasická krvavá detektivka, romantická linka mi vůbec nevadila spíš to bylo zajímavé zpestření příběhu.... Jen ta linka s duchy mohla být o něco víc strašidelná....
Ale jinak se mi kniha skvěle četla a všechny postavy v příběhu jsou skvěle popsané. Takže dalšímu dílu se nebudu rozhodně vyhýbat.

milena8281
02.01.2021 3 z 5

Trochu jiný žánr, než jsem zvyklá číst, přesto mě to bavilo. Romantická linka mě bavila a těším se, jak se bude vyvíjet. Ale děsivé mi to nepřipadalo, i když souhlasím, že s duchy není radno si zahrávat.

freezi
27.12.2020 4 z 5

zaujímavý nápad, dá sa to ľahko čítať.

knihomolkajanca
26.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Poslední dobou na mě tato série všude vyskakovala, takže když jsem první díl zahlédla v knihovně, hned jsem jej ukořistila. A musím říct, že se jedná rozhodně o zajímavé čtení.
Klasické detektivky mě úplně tolik nebaví, ale detektivka a duchařina opepřená romantickou linkou? Proč ne, funguje to a bavilo mě to.
Úplně bych to asi nezařadila mezi horor, pocity strachu to u mě nevyvolalo, ale možná jsem jen příliš otrlá. :D Co jsem trochu postrádala, bylo bližší vysvětlení pravidel, jak to vlastně s těmi duchy je. Ale vlastně ani samotná hrdinka toho úplně moc nevěděla, takže doufám, že další díly mi přinesou trochu více informací.
*SPOILER*
Co se týče Devlina, byl to docela sympaťák a jsem zvědavá, jak se věci vyvinou. Osobně se ale divím hlavní hrdince, že nebyla trochu aktivnější, co se týče komunikace s jeho duchy minulosti. Asi bych se chovala jinak, kdybych se do někoho opravdu zamilovala. Nicméně chápu, že velký podíl na tom měla její výchova, kdy jí bylo od malička vštěpováno, že na duchy nesmí reagovat a nemá se stýkat s lidmi, na které jsou pověšeni duchové. Avšak kdyby mi to dodržování pravidel stejně moc nešlo, asi bych se do toho vrhla trochu více po hlavě. :)
*KONEC SPOILERU*

Zaninka080
19.12.2020 4 z 5

Příjemné a nenáročné čtení. Čekám, co bude dál a jdu na další díl. Hezky psané.

verka5083
10.11.2020 3 z 5

Krásně napsaná kniha, která Vás zavede mezi duchy a jsou i chvilky, kdy se snad trochu bojíte. Ale na druhou stranu jsou místa, kdy se nudíte a zároveň mi kniha trochu přišla jako pohádka.

vlkove
18.10.2020 3 z 5

Kniha pro mě byla částečným zklamáním. Místy byla nudná, hlavní hrdinka nebyla moc zapamatovatelná a ústřední příběh se celkem vlekl. S tématem duchů se v knize vlastně vůbec nepracuje. Dozvíme se, že existují a hlavní hrdinka o tom ví ale to je tak asi vše. Čekala jsem trošku více čtivou knihu s hodně temnými prvky a nějakou tou akcí. Zkusím si přečíst ještě druhý díl. Snad budou má očekávání naplněna.

Arwen777
12.10.2020 3 z 5

Kniha s velkým potenciálem zabitá přeslazenou romantikou. Jako odpočinková četba pro tmavé večery to není špatné, mohlo by se vám i stát, že při kouknutí z okna vás vystraší pohybující se stín...
Ústřední téma se mi velmi líbilo, prostředí hřbitovů, tajemní duchové, podivné vraždy, strašidelné tmavé podzemní chodby, záhadný tajný spolek, symbolika hřbitovních motivů, Améliiny schopnosti i temná minulost jejího otce, v podstatě dokonalá směs na napínavý duchařský příběh. K tomu popis prostředí amerického jihu, odkazy na složitou historickou minulost této části země.
Takže škoda té červené knihovny, to mi nesedlo. a to nemám nic proti romantice a přitažlivosti, ale tady to podle mého názoru zabilo zajímavý nápad.
Nicméně jako nenáročnou četbu při rekonvalescenci jsem to ocenila a protože mám z knihovny půjčený i druhý díl, dám tomu ještě šanci.

Martiiiik
04.10.2020 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, ale asi jsem čekala něco trochu jiného.. Čekala jsem, že nějak budu cítit podivnou, strašidelnou atmosféru ze všech těch duchů a zjevení.. Ale tak nějak nic.. Takový jemný romantický příběh se spoustou výborně vykreslených postav, to bych určitě vyzdvihla.. Ale prostě jako kdyby tu chyběla ta správná atmosféra.. ale určitě knihu nezavrhujte a udělejte si vlastní názor :-)

katerina2660
29.09.2020 5 z 5

Krásné odpočinkové čtení, kde nechybí romantika, láska, napětí, trochu té krve, duchové... těším se na další díl!

Danuše7
26.09.2020 4 z 5

Kniha byla pro mě spíše odpočinkové než napínavé přesto příjemné čtení. Trochu mysteriózní závěr. určitě budu pokračovat dalším dílem v sérii.

pip11
23.09.2020 3 z 5

Příběh měl potenciál, ovšem první dvě třetiny má dost utahaný děj. Hrdinka na útěku před svým darem, kdy je až zaslepená strachem. Nemůžu dát víc než 3*.

Ketfl
16.09.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a rozhodně se nejedná o žánr, který bych klasicky vyhledávala. Teď jsem ale opravdu šťastná, že jsem se pustila do čtení. Autorka píše neskutečně čtivě, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Tip na vraha jsem měla, který se ukázal jako správný, nicméně byla u toho i trochu taková zápletka, kterou jsem nečekala. Navíc se mi hrozně líbil vztah Amelie a Devlina. Jsem nadšená. Těším se na další díly.

Arev122
11.09.2020 4 z 5

Zpočátku se mi příběh jevil jako nic moc, ale pak se přidala detektivní zápletka, napětí a děj dostal opravdu spád. Na duchařinu moc nejsem, ale tento román se mi líbil, zkusím se po čase podívat i na další díl.

kramlinka88
10.09.2020 5 z 5

Vypadá to, že jsem našla super sérii :-) jsem moc zvědavá na pokračování :-)
První díl se mi moc líbil, bylo tam napětí, krimi a nadpřirozeno :-) trošku mi to připomínalo seriál Posel ztracených duší, ale spíš jen v náznacích, uvidíme co bude dál :-)

Alíček83
21.08.2020 5 z 5

Tak tohle pro mě je pecka. Naprosto jsem se začetla. Napnutá jsem byla, jak guma u gatí. Moc se mi líbí to tajemno. Duchařská tématika. Strašně jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet Amélia (její pravá rodina), Devlin, i její otec, který je také vídá.

Mrňous1
18.08.2020 5 z 5

Už je to nějakou dobu, co jsem knihu četla, ale pamatuji si, jak jsem ji hltala a nemohla se od ní odtrhnout. Super.