Návštěvnice

Návštěvnice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351268/bmid_navstevnice-zqd-351268.jpg 4 409 80

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová je restaurátorkou opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou začíná věřit, že jejím skutečným životním úkolem je dešifrovat tajemství mrtvých. A legenda praví, že hádankou, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit, je Krollův hřbitov. Už přes půl století se odpověď skrývá v podivných nápisech a složitých rytinách na náhrobcích. Následovníci Ezry Krolla ani po desítkách let neodpočívají v pokoji a čekají, až je osvobodí někdo dostatečně silný a chytrý – a zdá se, že mrtví i živí sem volají právě Amelii. Každé vodítko, jehož se drží, každá nápověda, kterou rozluští, ji přivádějí stále blíž k vrahovi i k osudu, který ohrožuje jak její zdravý rozum, tak budoucnost po boku její lásky, detektiva Johna Devlina.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Visitor , 2016

Maky33
01.07.2021 5 z 5

Mám ráda celou "sérii" od této autorky. Velice čtivé a napínavé od začátku až do samotného konce.

knihomolka27
12.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Čtu celou sérii naráz hned za sebou bez větších přestávek.....a musím říct, že už je na mě Amelie a Devlina někdy už trochu moc. Není to tedy tak, že bych nemohla oka zamhouřit, aniž bych musela nutně vědět jak to s postavami bude. .............naštěstí jsem nedošla ani do toho bodu, kdy zároven chcete sérii dočíst, ale zároven se bojíte až ji dočtěte, protože se z toho stala vaše závislost a co sakra jako budete dělat jinýho než se koukat na váš oblíbenej seriál nebo číst knihu. V tomto případě, ale bohužel bohudík o žádnou velkou závislost nejde. A to hlavně v případě co se týká postav.

Amelie je sice fajn, ale když tak nad tím přemýšlím, tak mi občas přijde trochu nudná, otravná a zaslepená....já samozřejmě chápu, že svůj dar bere jako něco hodně nepříjemného, ale nemůže se tomu donekonečna vyhýbat a fnukat. Když se už stalo, že ten dar má, tak se s tím musí nějak naučit žít ....ostatní lidé by za takový dar byli jistě vděčnější. Amelie si tedy komplikuje život tak trochu sama. Navíc romantická linka, která mi v prvním díle přišla velmi nadějná, mi tak trochu připadá, že ztrácí dech i uvěřitelnost a bohužel i to nejdůležitější .....jiskru........pořád o ní Amelie mluví, ale já jako čtenář jí tam vůbec nevidím. A rádoby sexuální scény mi přijdou, že jsou v případě této série úplně mimo a nehodí se tam....když teda nepočítám nějaké to sexuální vytržení jako bylo třeba v Asher Falls, které tam bylo zakombinováno jako součást rituálu.

Romantická linka je tedy opravdu průměrná, nebo chvílemi dokonce podprůměrné. Samozřejmě v době, kdy romantickou linku obsahuje každá kniha a samozřejmě lepší.....je tedy jasné, že tahle zrovna dvakrát moc neosloví, a to že je v příbězích někdy dokonce hlavním pilířem taky nepomáhá.

Co se týká detektivní linky...ta je naštěstí pořád velmi ucházející a taky jediným důvodem proč sérii dočtu dokonce. Kdyby šlo jen o romanci těch dvou, tak už bych asi po dalším dílu nesáhla. Detektivní linky jsou tedy podařené, v každém díle se dotýkají i minulosti postav....a samozřejmě zjištujeme, že ta historie je čím dál tím víc temnější.

Tomuto dílu stejně jako tomu druhému prospěla změna prostředí. A stejně jako u druhého dílu musím u tohoto dílu pochválit úžasně vykreslenou atmosféru.......z celé série asi nejvíc hororovou. Kniha zase končí neukončeně a láká tentokrát na další zkoumání Devlinovi minulosti. Vzhledem k tomu, že i Devlin mi začíná připadat takový neslaný nemastný...tak zas tak úplně natrní nejsem. Každopádně už jenom pro klid duše, sérii dočtu ....jdu do dalšího dílu.

Zatím jedinou knihou ze série, ke které bych se vrátila je druhý díl. Ten je stále TOP.

cukrovka
01.05.2021 4 z 5

Tento díl mi přišel strašidelnější. Vyprávění je díl od dílu lepší, záhadnější a napínavější. I když se v tomto díle dozvídáme další podrobnosti z rodinných tajemství, spoustu dalšího je jenom naznačeno. Autorka nás tak láká ke čtení dalších dílů.

Myška43
16.03.2021 5 z 5

,,Ta dvě zvláštní děvčata na stereogramu...Zajímavý mladík u vchodu na hřbitov...Entita v podobě hrbáče, kterou jsem viděla mezi stíny...Hluk ve zdi u mě doma...Hnízdo bůhvíčeho v mém sklepě..."

Tato série se mi dostala pod kůži. Díl od dílu je lepší a lepší. Je čím dál více strašidelná, plná záhad a napětí, řekla bych až děsivá. Tedy aspoň já se v určitých momentech bála. Zvláště, když jsem ji opět četla v noci a s temnou hudbou na uších.

...Ale hlídej si záda, Hřbitovní královno. Nemáš potuchy, kdo je ve skutečnosti John Devlin."

Tak myslím, že mě opět čeká úžasný díl, moc se těším!!!

nikiss76
13.02.2021 3 z 5

Mám z knihy smíšené pocity. Líbil se mi závěr a celkově mě kniha obsahově baví , ovšem mám několik připomínek ke zpracování. Amélie mi rozhodně svým chováním a vystupování připadá starší než ve skutečnosti je. Hrdinka na mě působí rezervovaně, bez špetky vtipu a trochu nudně. Pokud by se autorka vyvarovala zdlouhavých popisů a zbytečného natahování příběhu, tak by kniha byla svižnější a čtivější. Upřímně 100 stran bylo úplně navíc, stále se vracíme k tomu co bylo v předchozích dílech řečeno několikrát. Moje představa hororové knihy je přece jen trochu jiná.

petulik330
08.02.2021 5 z 5

Díl od dílu je tato série více hororová.
V této knize se dozvíte více o minulosti otce Amelie. Hlavně o jeho natce, jejíž duch Amelii pronásleduje. Jak se ale ukáže chce duch babičky hřbitovní královny jen to, aby objasnila starou záhadu.

SBH
26.01.2021 2 z 5

Návštěvnice mě přiměla k zamyšlení, proč jsou horrory obecně kchůl, zatímco romantika tfuj. Nevyřešeno. Protože Amélie typově odpovídá hrdinkám nejhorší sorty červené knihovny. Ukázkově ufňukaná, ublížená, hloupá, svéhlavá, bez špetky smyslu pro humor. Osudový vztah s Devlinem pro mě představoval největší hádanku knihy, protože mu naprosto chybělo jakékoli jiskření, nedej Bože náznak hluboké lásky. Ve výčtu záporů bych mohla pokračovat do aleluja. Dějová linie veškerá žádná. Dialogy bez náboje. Text by rozhodně osvěžila ironie či nadsázka. Místo toho jsem se potácela setrvalým Ameliiným skuhráním.
Dobrá. Dvě pozitiva kniha měla. Vlastně asi dvě a půl. Tu půlku bych přiznala za barvité popisy, které mi umožnily se octnout někde v dusné Jižní Karolíně. Co se autorce podařilo obzvlášť skvěle, bylo navodit tísnivou duchařskou atmosféru. Ale na druhou stranu se všemi nadpřirozenými entitami a podivnostmi tak tlačila na pilu, že místo obav o hlavní hrdinku vyvolala spíš pobavení.
Nejvíc mě asi potěšil závěr. Ne přímo způsob, jakým příběh skončil, ale fakt, že vůbec skončil. Ano, tak nízká očekávání jsem vůči knize měla. Protože ještě pár stránek před koncem jsem nevěřila, že vůbec k nějaké akci dojde a obávala jsem se, že k vlastnímu vyřešení nebo aspoň jakémusi nastavení případu dojde až v následujícím dílu. Takže aspoň jedno příjemné překvapení.
Ovšem žádný díl Hřbitovní královny už nikdy víc.

knihomolkajanca
07.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento komentář píšu až po dočtení posledního dílu série a ačkoliv je to jen týden a půl, co jsem dočetla Návštěvnici, trochu s nelibostí zjišťuji, že mi jednotlivé knihy hodně splývají dohromady. Přeci jen děj je vždy dost podobný a tak jsem si musela nejdříve ověřit, zda tento díl byl skutečně o tom, o čem myslím. :D

Musím říct, že se mě hodně zaujala záhadná minulost předka Amélie a živě jsem si u čtení představovala onen pokoj s klíči. Naživo by něco takového muselo být vskutku znepokojující. Každopádně mi ale přijde, že autorka přidává stále více a více otazníků a některé věci prostě zůstávají trochu nedořešené.
Vztah s Devlinem je jako vždy zvláštní, plný tajemství, skoro jako kdyby to snad ani pořádný vztah nebyl, i když Amélie je z Devlina jako vždy na větvi.

Celkově se ale nedá popřít, že kniha je opravdu čtivá a autorka opět velmi dobře pracuje s reáliemi, takže se vše zdá docela dobře uvěřitelné...až na ty duchy samozřejmě :)

Matilda
20.11.2020 5 z 5

Tenhle a druhý díl za mě nejlepší z celé série.

Martiiiik
31.10.2020 3 z 5

Tak zase víme něco více o Améliině rodině, jsem zvědavá, jací další příbuzní se ještě objeví :-D Tentokrát to bylo zajímavější než předchozí díl, bylo to čtivé a mělo to dost dlouho velký potenciál.. Ale konec se opravdu nepovedl.. Celý příběh se hezky rozvíjel, místy i drobné mrazení za krkem a pak byl najednou úplně střih, vše se vyřešilo na pár stranách a za mě dost nedomyšleně.. mnoho otázek zůstalo úplně nezodpovězených.. tak třeba v dalších dílech, ale za tohle dvě hvězdy dolů, nemůžu si pomoct..

moudivlacek
26.09.2020 4 z 5

Amelie má nyní k duchům blíž a blíž, jenže se k ní stahují nejen ti, co žádají její pomoc, ale zlá entita, která žádá mnohem víc. Mně spíš děsí vztah Devlina a Amelie. Devlin něco tají a stejně jako Amelii ani mně se to nelíbí. Tuším něco zásadního, něco zlého a nečekaného.
Takže budu shánět ke čtení další díl.

Alíček83
15.09.2020 5 z 5

Opět napínavé. Ale bylo divné to s tou schůzkou s Louvenii, jako že si na ni neudělala ani chvilku čas. Podruhé měla přijet rovnou na hřbitov a vůbec se tam neobjevila, jako by se na to zapomnělo, protože už byl sled událostí. Ztroskotaný vztah Amelie a Devlina - škoda no. Ale hned jsem se vrhla na další díl. Jsem ze série nadšená.

rilajaan
23.08.2020 4 z 5

Zatím asi nejděsivější příběh, ale snesla bych i víc. Moc mě nebere vztahová linie. Stále chci číst další díly, takže dobré.

Adris
16.08.2020 4 z 5

Vracíme se zpět k Ameliině rodině, k tajemství jejího otce. Příběh se nesl ve stylu "v tom domě straší", což se mi líbilo.

padajicidvere
22.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Za mě lepší než předešlé dva díly. Napětí by se dalo krájet, a když se do toho přidá duchařina, musí mi v noci svítit víc než jedna lampička v místnosti. Pořád jsem ale nebyla schopná uvěřit, že se Ameliny schopnosti "zesilují". Popis celého procesu mi přišel strohý a povrchní, žádné detaily ani hloubka proměny. Takže jsem celou věc prostě přijala spíš jako fakt. Stejně tak mi přijde i vztah Amelie a Devlina, jeho vyobrazení je nijaké, kde je ta láska? Proč je? Z jakého důvodu? A její vize skrz medailon? Nevěřím, ale beru.

Lenka_S
20.07.2020 5 z 5

I tento díl byl super. Líbí se mi, jak nám autorka postupně odhaluje Améliinu historii i to, že nás neustále udržuje v napětí co se týká jejího vzahu s Devlinem. Nedá se nic dělat, jdu na další díl: -)

muchomurka
06.06.2020 3 z 5

Hrozně moc chci vědět, jak to celé dopadlo, ale myslím si, že mi vůbec nepomohl ten časový rozestup mezi tímto a předchozím dílem. Ten jsem znovu číst nechtěla, tak jsem se pustila do čtení. Spoustu věcí jsem si musela osvěžit za pochodu, ale dalo se. Knížka se četla pomalu i přes to, že jsem byla napnutá. Bohužel ale cca 250 stran se téměř nic nedělo. Amalie jen neustále vzdychala nad svými zjitřenými a rozostřenými smysly, nad Devlinem a propastí, která se mezi nimi prý otevírá, neposlouchala svou intuici či dobré rady, odmítala přijmout kdo nebo co je a neustále jen byla utíkala nebo vykládala o tom, co musí a nic. Na posledních cca 100 stranách se konečně něco začalo dít a příběh dostal spád. Další díly dočtu, opravdu chci vědět, jak to celé dopadne, ale doufám, že bude víc nabitý dějem a míň Améliiným vzdycháním a nicneděláním.

lucie2371
23.05.2020 4 z 5

Za mě trochu slabší díl než předchozí.

Lucie311
11.05.2020 4 z 5

Série na sebe krásně navazuje. Je tedy opravdu potřeba číst od první knihy. I tato kniha byla velice svižná a krásně se četla. Hlavní hrdinka Amelie velice sympatická postava.

haaabi
28.04.2020 5 z 5

Tak tento díl byl teda skvělý, společně se druhým dílem zatím nejlepší.

duchové a přízraky

Amanda Stevens