Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/bmid_hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4 745 154

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Kingdom , 2012

Veromika
17.02.2024 5 z 5

Další rereading od Amandy Stevens. Při prvním čtení jsem hodnotila 5*. Dnes musím hodnotit 4* a čtvrtou dávám jenom kvůli posledním asi 60 stránkám, které byly napínavé, jinak to pro mě bylo příliš nezáživné. Rozhodnutí určité skupiny lidí na konci jsem moc nepochopila, ale dobře.

Nikkaa
22.01.2024 4 z 5

Jako v komentářích podemnou,tohle bylo o mnoho lepší a moc mě to bavilo teď mě to donutí číst celou sérii a vědět jak to s Amelii celé dopadne...

Kee
10.01.2024 3 z 5

Druhý díl série je o něco lepší co se týče dějové linie i prostředí, ve kterém se odehrává. Tentokrát je celá záhada podaná mnohem poutavěji, Asher Falls vykreslené dostatečně, aby podněcovalo čtenářovu představivost a postavy trochu komplexnější. Řekla bych, že absence Devlina Amélii v tomto díle prospěla, vzhledem k tomu, že se vydává rozplétat kořeny svého původu. Ačkoliv jsem rozuzlení odhadla, kniha si držela mou pozornost a bavila mě.

anibeni
15.12.2023 5 z 5

Už je to pár let, co jsem četla první díl této série a a i nevím, proč jsem se hned nepustila do dalšího dílu. Nicméně teď jsem potřebovala trochu "něco jiného" a tahle kniha mi to splnila na maximum. Líbil se mi příběh, líbila se mi zápletka a líbilo se mi i to tajemno plné duchů..

hana4834
21.09.2023 4 z 5

Lepší díl jak první

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Tahle série se mi opravdu moc líbí, i když už nejsem náctiletá. Sympatická hlavní postava, více se začíná rozplétat minulost. Těším se na další díl.

Evkaha
15.03.2023 4 z 5

Jako vážně? Po prvním otevřeném díle úplně jiní lidé a místo? Dobře Amélie se dozvídá něco o svém životě, ale opět spousta nevysvětlených věcí, ale pořád dobrý

Janík511
27.01.2023 4 z 5

Tentokrát se mi kniha tolik nelíbila, nic moc se v ní neděje. Chyběla mi jako poslední dočíst z celé série, neboť se mi zdála nejslabší

drakamena
23.01.2023 3 z 5

Zkratkovité chování hlavní hrdinky a její neustálé "musím odejít - ne, nemůžu - musím - nemůžu" mi postupem času začalo jít na nervy, to jak si pořád v duchu opakovala, jak by se měla řídit pravidly, ale prostě nemůže, nejde to atd. atd. atd. Pořád dokola jako na kolovrátku. Atmosféra hezká a líbilo se mi, že jsme se dozvěděli pravdu o Ameliině původu, ale moje potřeba pořádně s Amelií zatřást, až to bude chrastit, můj požitek z knihy poněkud otupovala.

verka5083
02.10.2022 4 z 5

Druhý díl byl o Trochu lepší než první. Na začátku se to trochu drhlo, ale pak se dej rozjel a kniha pile překvapila.

Sysel
28.08.2022 4 z 5

Druhý díl byl lepší, než první. Zkusím i třetí, doufám, že to bude mít vzestupnou tendenci.

Sumatrae
20.07.2022 5 z 5

Prvni dil se mi na jednu stranu libil vice, ale na druhou.... Tohle melo vetsi spad, zajimavejsi zapletka, skvele vykreslene prostredi mestecka Asher Falls i postav, ale hororem bych to urcite nenazvala... Angus, to je asi nejvetsi sympatak knihy, ten se mi tam libil moc, doufam, ze bude i v dalsich dilech

tanecnica
10.07.2022 4 z 5

Druhý díl Hřbitovní královny mě bavil víc než první. Tady už byl příběh, zápletka, větší poutavost. Je vidět, že je autorka malinko zkušenější. Těším se na třetí díl.

Mishi
11.03.2022 5 z 5

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Mrazivá atmosféra, rodinná záhada, tajemný muž. Četlo se to jedním dechem. Moc se těším na další díly.

Drahuska12
27.01.2022 3 z 5

Druhý díl pro mě byl zvláštní. Přiznám se, že jsem ho začala číst a asi po 30 stranách ho odložila tak na půl roku než jsem se k němu zpětně vrátila.
Asi mi v celém příběhu chyběl Devlin. Nebo to možná bylo špatným obdobím, kdy jsem se prostě netrefila do žánru, který by uspokojil moji náladu.
Mám rozporuplné pocity a moc nevím jak hodnotit.
Knize dám 3* za to, že jsme se alespoň dozvěděli něco více k hlavní hrdince a také kvůli tomu, jak je kniha čtivě napsána.
O 3 dílu momentálně nepřemýšlím, ale uvidime. Zase by asi byla škoda, kdyby jsem dalšímu dílu nedala šanci :-)

lenkaabooks
18.01.2022 3 z 5

Druhý díl a zase mě nijak nenadchl, přesto o něco lepší to bylo. Asi tím že se nám odhalí jisté tajemství týkající se Amelie, restaurátorky hřbitovů která vídá duchy. I zde je romantická linka s velmi temným pozadím.

TeranosukeUnko
30.09.2021 2 z 5

Jak to ty hlavní hrdinky dělají, že i když jsou neskutečně obyčejné a neupravené s vlasy v culíku, tak je chce vždycky naložit nějaký pohledný bohatý mladý muž, kamkoliv kam vejdou. Místo Devlina tu tedy máme jiného zabezpečeného nakladače, tentokrát z poněkud podivné rodiny, ke které má hlavní hrdinka ještě podivnější vztah...
No, plus je, jak již by zmíněno v dalších komentářích, že jsme se o Amelii zase něco více dozvěděli. A někdo mi, prosím, vysvětlete, jak tahle žena zvládá žít bez terapie, protože určité scény byly trochu silně přes čáru - a ano, rozumím, že je to "horor", ale tím jak hrozně "šokující" a brutální se snažili jisté scény být, tak na mě spíše působily komicky nebo jsem nad nimi jen nadzvedla obočí.
Jinak, dějová linka s tou holkou, co stalkerovala Thanea mi přišel naprosto zbytečný. Angus je nejlepší věc, co se knize stala, ale pokud se mu něco stane, neručím za sebe. A sex na hřbitově při měsíčku byl další skvost, který by jako vypadl z červené knihovny. Slabší než první díl, ale budu pokračovat, teď už jsem zašla příliš daleko.

Erlif
22.09.2021 3 z 5

Asi jsem divná, když tak čtu ty komentáře... Já se u čtení nebála vůbec, chyběl mi tu Devlin. Za horor bych knihu určitě neoznačila.
Líbilo se mi, že se o Amelii člověk dozvěděl něco zase víc. Úplně špatná kniha to nebyla, ale pro mě to byl spíše průměr a typ knihy, u které nebudu za pár měsíců vědět, o čem byla.

Magrata15
14.08.2021 5 z 5

Další hřbitov k rekonstrukci, další osudový, i když zapovězený muž a v hlavní roli Amelia.
Tentokrát se to duchy a tajemnými démony jenom hemžilo a místy to bylo i dost strašidelné.
Tahle kniha se mi líbila o trošku víc, než předchozí. Baví mě to,jdu na další díl.

lenka7348
12.08.2021 5 z 5

Tohle jsem nečekala, a teď mám v hlavě jen jednu myšlenku: Jak to, sakriš, bude dál? :-D