Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/bmid_hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4 746 154

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Kingdom , 2012

Persefona
18.01.2015 3 z 5

Druhý díl jak už to tak bývá už není tak dobrý jako první, ale i tato kniha není špatná, od půli knihy mi bylo sice jasné, jak to všechno dopadne, ale i tak to bylo příjemné čtení.

shey
31.12.2014 5 z 5

Amanda prostě umí! Druhý díl měl sice pomalejší rozjezd, ale po polovině jsem knihu nemohla odložit a přečetla na jeden zátah. Jen jedinou chybu kniha měla - chyběl Devlin ..no :( :D

muchomurka
24.11.2014 4 z 5

Když se člověk prokouše tím zdlouhavým začátkem, objeví se před ním napínavý příběh, který hltá, dokud se nedozví, jak to celé dopadne.
Kulisy příběhu byly fantastické - knihovna, staré sídlo, hřbitov, jezero - měly velký potenciál, ale místo toho, aby ho autorka využila, tak vždy, když hrdinka začala něco dělat, po něčem bádat a vypadalo to, že se děj posune dál, že něco objeví, vždycky činnost přerušila a začala řešit své nitro. Ke konci to bylo naprosto únavné a já měla chuť mlátit hlavou o zeď, protože od začátku knihy opakovala to samé, jak zaseknutý kolovrátek.
Ale i tak to bylo napínavé, snesla bych méně nadpřirozené Zlo, takové ty popisy tohle bylo prastaré, blablabla je nic neříkající a příběhu to podle mne ubírá, zvlášť když autorka vybuduje takovou tajemnou atmoféru. A také mi tu chyběl Devlin. Celkově však super!

*Pájuše*
10.11.2014 4 z 5

Kniha byla opět... dech beroucí! Opět jsem měla problémy přestat číst, ale fakt to nedoporučuji číst večer. Při některých pasážích jsem se fakt bála. Co se týče hlavní hrdinky. Nevím, nějak mi tady ty její myšlenkových pochody trošku lezly na nervy a kazilo mi to požitek z celkového děje. Ale ten konec prostě nemá chybu... čekala jsem něco jiného. Bylo to prostě velké odhalení, které mi doslova vyrazilo dech :-)

Lablynt
15.10.2014 5 z 5

Jsem unešená! Tohle je mnohem lepší než první díl této série. Opravdu stojí za přečtení. Napínavé, skvěle napsané. Amelie je opravdu zajímavá postava!

Sobotikova
12.08.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil i o maličko víc než první, byl strašidelnější a malinko napínavější. Série Hřbitovní královny se mi moc líbí, už se těším na díl třetí.

NicaCola
15.07.2014 5 z 5

Kniha už mě tolik nenadchla jako první díl, ale jsem ráda, že jsme se konečně dozvěděli něco o Hřbitovní královně a její rodině! :) Thana jsem si velice oblíbila a už se těším, až vezmu do ruky třetí díl :)

kacka29
04.07.2014 5 z 5

Další úžasná knížka o hřbitovní královně.

Ohniva
17.06.2014 5 z 5

Krasna kniha, Thane mi ale uz ted chybi.. tesim se na trojku :)

Lenka.Vílka
04.06.2014 3 z 5

Bylo to prijemne cteni...ale asi jsem jedina, komu se druhy dil libil mene nez prvni, presto jsem byla potesena...rozhodne si prectu i trojku jakmile dorazi do knihovny...

dominika25
01.06.2014 5 z 5

Četla jsem i první díl a musím říct, že ani druhý mě nezklamal.

bbara155
19.05.2014 5 z 5

Napínavé, romantické tak akorát a těším se na pokračování.

kolacky
17.05.2014 5 z 5

Nádhera! Líbil se mi první díl, ale tenhle byl podle mě vypracovanější. Těším se na třetí a bude-li, i na čtvrtý. A miluju Anguse!

Arianne
11.05.2014 5 z 5

Výborné pokračovaní nakousnutého příběhu. Stevensová je skvělá vypravěčka, která si libuje ve vrstvení příběhu do několika rovin a nepotřebuje příliš místa proto, aby vše rozkryla a vyřešila. Před Amelií se konečně rozkrývá pravda o jejím původu a ona tak získává odpověď na věčnou otázku: Proč já?
Všechny důležité věci, nedořešené v Okřídlené duši, se odehrávají na pozadí detektivního příběhu, který přes všechnu svou mystičnost a tajemství není ničím jiným, než podlou vraždou. Ale Amelie získává nedocenitelného ochránce a přátele, kteří díky ní najdou novou cestu.

bookcase
16.04.2014 5 z 5

Výborné!!!!Nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na třetí díl.

IvcaK98
06.04.2014 4 z 5

Pro mě osobně o dost lepší než první díl. K věcem, které se mi na Okřídlené duši líbily, jako třeba originalita a tajemnost, se přidaly i ostatní vlastnosti dobré knížky, které mi u jedničky chyběly. Ani nevím čím přesně, ale děj mě tak nějak víc vtáhl do sebe, stránky se snad otáčely samy a i na konec jsem byla mnohem víc nažhavenější, než předtím. Jsem opravdu ráda, že mi druhý díl vylepšil názor na celou sérii a na trojku se už opravdu začínám těšit :-)

Lusik88
07.03.2014 5 z 5

Často se mi stává, že mne první díl série nadchne, ale v pokračování příběh upadá, až jsem nakonec zklamaná - to však není tento případ! Tato kniha je, stejně jako první díl, vydařená a okouzlující.

Yana-66
28.02.2014 5 z 5

Skvělý díl, trochu složitější příběh, každopádně jednička mi přišla strašidelnější. Chyběl mi tam Devlin :-)

Lleennččaa
17.02.2014 5 z 5

Napínavá kniha. Druhý díl je stejně dobrý jako ten první..Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl.

kneslova
17.02.2014 4 z 5

Opět , dobrá kniha, nic nezaostává za prvním dílem, naopak, řekla bych, že je strašidelnější..