Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/bmid_hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4 746 154

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Kingdom , 2012

Matilda
10.11.2020 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl z celé série.

Martiiiik
18.10.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem více než první.. Silný příběh odkrytí tajemství, duchové až hmatatelní :-D, souboj dobra se zlem, atmosféra.. Výborně vykreslené, člověk cití mrazení.. Brrrr.. :-) Vřele doporučuji :-)

Ketfl
18.09.2020 5 z 5

Trochu mi bylo líto, když jsem se dozvěděla, že v tomto díle nebude figurovat Devlin, nicméně v závěru to vůbec nevadilo a díl musím hodnotit jako naprosto povedený. Konečně jsme se dozvěděli více o původu Amelie. Bylo to napínavé a opět neskutečně čtivé. Těším se na další díly.

Alíček83
26.08.2020 5 z 5

Další napětí z úžasné série. Tentokrát jsme se dozvěděli pravdu o původu Amélie, kdežto Devlin zde nebyl (škoda, těším se na další díl). Zlo na hřbitově bylo napínavý. A odhalení vražedkyně taky. Navíc se objasnili i ostatní věci, takže opět super.

Vendas
26.08.2020 5 z 5

.......

Mrňous1
18.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četla před časem, ale pamatuji si, že mě pohltila stejně, jako první díl. Série je výborná.

rilajaan
10.07.2020 4 z 5

Kniha, která spoustu věcí vysvětlila. Už se těším na další. Zatím skvělá série.

SBH
07.07.2020 5 z 5

O stupeň lepší než předchozí díl. Nemám jedinou připomínku negativní, příběh obsahoval vše potřebné - sympatickou hrdinku, mrazivou duchařinu, krvavou vraždu, temné tajemství, vztahový propletenec, nečekané zvraty, odporné záporáky, nejednoznačné spojence. Prostě lahůdka. A to nemluvím o krásných popisech (čímž vzdávám hold květnatému překladu). Ihned sahám po dalších dílech.

Marta1996
07.07.2020 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil více než první, už jen odhalení Amélie o svém narození. Nápad zaplaveného hřbitova byl super! Běhal mi mráz po zádech.

Lenka_S
06.07.2020 4 z 5

I v tomto díle se Amelie vydává restaurovat starý hřbitov, tentokrát do města téměř odříznutého od světa. Už po příjezdu se začnou dít podivné věci a místní se k ní chovají jako k vetřelci. Časem se však ukáže, že je s tímto mistem spjatá víc nez čekala a navíc jí cosi pronásleduje a podle všeho to není jen duch. I tento díl se mi líbil a navíc nám autorka odhalila Ameliin původ a okolnosti provázející její narození.

Culda
11.06.2020 5 z 5

Úplné odbočení od hlavní dějové linky (Devlin), pro někoho na překážkum, ale za mě rozhodně plus a hltala jsem stránku za stránkou až do konce :)
minulost, duchove, rodina, němá tvář, akce..... pecka!

veronika8042
11.06.2020 5 z 5

Druhý díl o Amélii mě velmi bavil. Sedl mi styl psaní, lehce se četlo, stránky se otáčely velmi rychle. Vrhám se na další díl.

burei
02.06.2020 3 z 5

Druhý díl o Amélii, když odmyslím ty duchařské nesmysly, tak dobré napínavé čtení, jdu teď na třetí díl, ale už mi připadá, že se vše opakuje.....uvidíme

moudivlacek
13.04.2020 5 z 5

Uf - prostě fantastické čtení, snad ještě lepší než první díl. Tentokrát se pohroužíme do temné minulosti Amelie a odhalíme její temné narození a i důvod, proč je taková, jaká je. Její matku jsem odhadla rychle, přesto otce jsem tipovala mezi 2 muži. Každopádně nový hrdina Thane byl chvíli dle mého na straně dobra a jednou na straně zla, ale skutečnost byla jiná.
Závěr fantasticky vybičován do dramatičnosti.
Moc se těším na další díl. Opět mohu knihu jen doporučit.

Turante
04.04.2020 4 z 5

Opět skvělý příběh o Amélii a další zajímavé informace z jejího života. A teď rychle na další díl :)

Cherryel
03.04.2020 5 z 5

Teda, to byla jízda! Napínavý, strašidelný a zase opět silný románek.Nemam zrovna romány moc ráda,ale tady to bylo hodně zajímavý a ani samotná jsem si nebyla jistá, kterýmu chlapovi
bych měla vlastně fandit,komu v příběhu vůbec věřit a co se bude dál dít,co vlastně tam je, za to velké zlo.Dost věcí se vysvětlilo,ale ještě některé zůstaly skryté a já jdu hned na další díl!

lucie2371
01.04.2020 5 z 5

Ještě lepší, než první díl. Těším se na třetí ????

0249
01.04.2020 5 z 5

Stou to sérií si nějak nemůžu pomoct protože se nemůžu odtrhnout odknížek dřív než jí přečtu takže nechodim ani spát dokonce jsem řekla že tu sérii už ani nechci :D samozřejmě že to neni pravda jenom mě rozčiluje jak mě ty knížky nutí být vzhůru až do druhýho dne do rána. A pro ostatní čtenáře podobných knížek jako je tato vřele doporučuji :)

nikiss76
20.01.2020 4 z 5

Oproti prvnímu dílu, po němž jsem byla vcelku zklamaná, byl tento díl o level lepší. Konečně jsme se dozvěděli více o Amélie a jejím původu a daru. Doufám, že další díl bude stejně dobrý nebo ještě lepší.

petr_
05.01.2020 3 z 5

Je to román z mystického prostředí. Spíše vhodný jako kratochvilné čtení.