Hříšník

Hříšník https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359647/bmid_hrisnik-Lbo-359647.jpg 4 356 74

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová je povoláním restaurátorka opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou se její vnímavost vůči nadpřirozeným jevům začíná nečekaně rozvíjet. Zpočátku jen viděla duchy, pak začala provázet mrtvé na onen svět, ale nyní má za úkol pátrat po ztracených duších. Jinak jí totiž mrtví nedají pokoj. Na hřbitově Sedm bran Amelia objeví v klecovém hrobě tělo mladé ženy – a jejího vraha může odhalit jedině ona. Ráda by důvěřovala pohlednému detektivu Kendrickovi, který je rovněž nadán schopností vidět duchy. Ale má pocit, že s jejími myšlenkami kdosi manipuluje. Kde jsou vlastně hranice reality? A kdy se známý člověk promění v démona?... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Sinner , 2016

Veromika
12.04.2024 5 z 5

Dalšá rereading. Prve jsem knihu hodnotila pěti hvězdičkami, ale nyní dávám 3,5. Do knihy jsem se často musela nutit, občas jsem si po sto stránkách řekla, jestli jsem je vůbec četla. Je zde podobný problém jako u předchozích dílů, že děj nějak plyne, a pak na deseti stránkách rozuzlení a konec, jistě i ten konec měl nějaký potenciál, se kterým šlo ještě pracovat a některé věci dovysvětlit.

Kee
20.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Jeden z lepších příspěvků do série, ačkoliv kdyby mi to databáze dovolila, dala bych přesně 3,5 hvězdy. Námět a příběh mají obrovský potenciál, bohužel však není zpracovaný a využitý tak dobře, jak bych si představovala.

Autorka evidentně neumí pracovat s dynamikou příběhu, jelikož toto je její pátá kniha a mě dost mrzí, že příběh dlouho buduje, aby vše vyřešila doslova na posledních patnácti stránkách. Přitom má v rukávu silné karty - prostředí, nadpřirozené prvky (tentokrát přitvrdila a jsou mnohem temnější), dostatečně zajímavou záhadu, jejíž rozluštění mě zajímalo - i postavy jsou poměrně dobré, především detektiv Kendrick je celkem zapamatovatelný charakter. Taktéž k hlavní hrdince Amélii jsem si v této knize konečně našla cestu.

Z vyvrcholení mám smíšené pocity, vzhledem k tomu, jakou práci si autorka dala s vykreslením charakteru Kendricka. Rozumím, že chtěla zdůraznit, že jeho tělo poté obývala jiná duše, ale zároveň mi přišlo škoda tuto postavu zahodit. Co cením je, že se autorka nepustila (aspoň zatím) na dráhu milostného trojúhelníku, ale říkám si, že Amélie měla s Kendrickem v jedné knize víc chemie, než s Devlinem za celou dobu. Toť můj osobní pocit.

mischamys98
16.01.2024 3 z 5

Zatímco předchozí díl byl za mě propadák, tady jsem si trochu spravila chuť. Příběh byl místy dost temný a napínavý. Jen mi vadily často se opakující myšlenky.
Kupodivu mě potěšilo, že se v knize moc nevyskytuje Devlin... u předchozí knihy jsem nějak přestala být jeho fanynkou. :D
A "odhalení záporáka" mě trochu zklamalo, doufala jsem v někoho jiného.

anibeni
15.01.2024 5 z 5

Schopnosti Amelie narůstají a protivníků přibývá.. Opravdu jsem zvědavá, jak bude pojat poslední díl.

hana4834
23.11.2023 4 z 5

Asi nejlepší díl jsem 6vedava na pokračování

marky2558
29.08.2023 2 z 5

Bohužel jsem s při koupi knihy nevšimla, že se jedná o pátý díl v sérii. I tak jsem se dala do čtení, spoustu věcí jsem pochopila nebo mi postupně docvakly. Každopádně mi to celé přišlo takové..nic moc. Hlavní hrdinka mi přišla extra divná.. hlavního padoucha jsem odhalila víceméně skoro hned. Další díly číst nebudu.

Lvíček835
07.06.2023 5 z 5

Tento díl byl napínavější než ten předchozí,četla se fakt sama pře louskáno za 2 dny to jsem fakt nečekala,tenhle díl se mi opravdu líbil asi nejvíc.Jsem zvědavá na poslední díl jak to celé do padne s Johnem a s Amelii.

Evkaha
31.03.2023 4 z 5

Tento díl je za mě napínavější než předchozí. Jak to dopadne mě napadlo celkem brzy, ale pořád jsem čekala že to bude nakonec jinak. Jsem zvědavá na poslední díl.

Roux
13.10.2022 2 z 5

Dobrým znamením je, že čtvrtý a pátý díl se drží zhruba na stejné úrovni. A to je tak asi všechno. Zatím co vy už dávno víte jak se věci mají, Amelie se stále točí v kole a nedochází ji, co se kolem ní vlastně děje.

Marcik7
09.05.2022 3 z 5

Tento díl mě moc nezaujal, zdálo se mi to zdlouhavé a konec jaksi překotný. Nicméně přečtu si i ten poslední, ať to mám komplet. Jsem zvědavá, jak to dopadne s Devlinem...

lenkaabooks
31.03.2022 3 z 5

Amelia, restaurátorka hřbitovů se opět díky svému daru, či prokletí připlete k čemusi velmi temnému. Klecové hroby, možná transformace duše, dávné únosy. Hlavním vyšetřovatelem je tajemný detektiv Kendrick, který je Amelii čím dál bližší.
Čeká mě poslední díl této duchařiny s tak velkým potenciálem tak málo využitým.

milena8281
04.03.2022 4 z 5

Hodně napínavé a strašidelné. Tenhle díl měl větší spád než předchozí, ale chyběl tu prostě Devlin :). A Lucien byl sympaťák, no škoda ....

Erlif
14.12.2021 3 z 5

Zvažovala jsem jeslti dát tři nebo čtyři hvězdy... Je to opravdu spíš něco mezi... Protože takhle knížka je o 100% lepší než ta předchozí. Asi bych se do ní ani nepouštěla, ale mamka četla komplet sérii přede mnou než mi ji půjčila a proto jsem věděla, že mám vytrvat, také jsem si dala mezi tím pauzu a četla jiné knihy.

Ale zpátky k příběhu. Tady se opět vracíme spíše do detektivního příběhu, žádné extrémní duchařsky nudné popisky. V tomto díle to hezky pasovalo do atsmoféry.. Lucien mi byl sympatický a přišel mi velice zajímavý, uvítala jsem návrat Anguse. Příběh se odehrává rok po rozchodu Amelie a Devlina, takže kdo čeká, že se objeví.... no nebudu spoilerovat. Uvidíme jaké bude završení série...

katerina2660
29.11.2021 4 z 5

Prvních hooodně stran zbytečné... pak už to frčí.

Magrata15
03.09.2021 5 z 5

V dalším díle se objevují některé známé a některé nové postavy. Jednou z nových postav je tajemný,ale přitažlivý detektiv Kendrick, který má s Amelií dost společného a Amelia mu pomáhá při pátrání. A protože nikde na blízku není detektiv Devlin, je možné, že se blíží nový románek. Ale čeká nás i spousta nevysvětlitelných jevů a strašidelného řádění. A na závěr nečekané rozuzlení.
Zase jsem se trošku bála,ale bylo to fajn.

majka45
18.07.2021 4 z 5

Celá série se mi líbila, ale přece jen to skončilo trošku divně. Něco mi tam chybí.

MíšaS.
10.07.2021 2 z 5

Opět klasika 95 % knihy se nic neděje a Amélie je asi nějak "dutá", když jí to dojde až na těch posledních stránkách. Ne, není to napínající vyvrcholení děje, je to prostě jen zoufalství nad tím, že přece nemůže být taková blbá, že jí to nedojde.

knihomolka27
16.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl z celé série podle mě určitě nejslabší. V podstatě nic moc se tam nedělo, příběh nepůsobil hororově v tom dobrém slova smyslu, ale spíše trochu perverzně a zvrhle....např: Když si Amelie představuje velmi živě sex s detektivem, a přitom to byl Pope. Atmosféra byla sice občas trochu hrozivá, ale celkově jste z ní nic moc necítili.

Devlina už skoro vůbec nechápu, a jsem ráda, že byl v tomhle díle tak málo. Lucien byl něco jako Thane Asher s kombinací Devlina, takže vlastně nic nového pod sluncem. Nemám žádný důvod si ho zapamatovat nebo si k němu najít vztah. A ted neřeším ten konec, který mi přišel dost jednoduchý, ale onu romantickou linku mezi Lucienem a Amélií. Proč mi přijde, že Amelie neustále sní o Devlinovi, ale nedělá ji problém ho často s někým podvést, takhle si já teda osudovou lásku nepředstavuju.

Navíc mi přišlo, že prokousávat tímto dílem je daleko těžší než u dílů předešlých....k novým postavám jsem si vztah neutvořila a nebo mě štvaly, což ostatně platilo o postavách stálých jako je Amélie nebo Devlin. Upřímně je mi vlastně docela putna jestli budou spolu nebo ne...i když je samozřejmě jasný, že spolu skončej. Amélie je paradoxně s každým dílem a s tím jak sílí její moc, čím dál tím víc ufnukanější. Její moc přesahuje lidské chápání jak je v knize prezentováno a přitom svého úhlavního nepřítele přepere tím, že mu do obličeje stříkne pepřovej sprej. Ach jo. Na Amélii mi už teda taky tak moc nezáleží, a mrzí mě, že autorka v tomto případě neudělala nějakej wow efekt, kterej by sérii pořádně nakopnul, aby přestala takhle uvadat.

Je jasný, že když je každý díl...kromě druhého....velmi podobný....Amélie vzdychá po Devlinovi, Amélie Devlina podvede s novým objevem, Amélie svůj nový objev podezírá, Amélie vyšetřuje něco co souvisí s její minulostí, Amélie utíká a fnuká, Amélie googlí a pije čaj a sedí na verandě, Amélie maká na hřbitově, nebo se schovává ve křoví, kde vyslechne životně důležité info, na konci chce A zabít duch, démon, entita, nebo vrah a nebo všechno dohromady, Amélie stále neumí používat své schopnosti a je jí to úplně fuk.......Chcitím říct, že pokud se každý díl točí kolem velmi podobného scénáře tak za chvíli vám začne připadat, že se tam vše neustále opakuje...vy máte tendenci přeskakovat atd.

Tím, ale nechci tuto sérii, nijak znevažovat. Jsem ráda, že tato série existuje, už jenom proto, že knih s tímto tématem není moc. Když se na to koukám, ale zpětně tak si říkám, že jsem přeci jen asi od série čekala něco víc....aspon co se týče romantické linky, nějaké větší zápletky, která se potáhne všemi díly............a ne ta zápletka s najednou zlým Devlinem, mi nepřijde jako synonymum pro skvělou zápletku co bude člověka držet v napětí. Špatné je prostě to, že ačkoli ocenuji detektivní linku příběhu, duchy a do jisté míry i Améliinu minulost...tak samotné Amélie už mám trochu pokrk, což samozřejmě není zrovna ideální, když je celá série v podstatě o Amélii, a všechny knihy jsou napsány z jejího pohledu.

Tím chci tedy říct, že k sérii se znovu nevrátím, možná vyjma druhého dílu. Vrhnu se ještě na díl poslední a uvidím, zdali autorka ještě něco dopíše.

cukrovka
04.05.2021 4 z 5

Pěkné pokračování příběhu o Hřbitovní královně. Super detektivní linka prolnutá tajemnou duchařinou. Čtivé, napínavé, tajemné.

lady78
07.04.2021 5 z 5

Tento díl se mi líbil asi nejvíc... Amélie působí podstatně vyrovnanější než v předchozích dílech. Na to jak je celá kniha psaná mi přijde konec trochu moc rychlý...