Hravouka

Hravouka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316831/mid_hravouka-dY6-316831.jpg 5 79 15

Kravička dělá bů, pejsek dělá haf haf. Hm. Neba? Neba. Co takhle si radši počíst o tom, jak v lese tlejí opadané listy, prohlédnout si, jak vypadá noha žáby a kdo si nejradši pochutná na myšce? Právě myška žijící v podzemní noře je vypravěčkou, průzkumnicí lesa, sadu i rybníčka: obkresluje tvary pecek, ohryzává mrkve v zemi a přemýšlí jak rozdělit plody na ovoce a zeleninu, zkoumá stáří lesa podle letokruhů a loví živé brouky na kousek syrového masa. Všechno pak pečlivě zapisuje do svého sešitu a radí, jak si vyrobit herbář nebo udělat zahradní jezírko. První vydání.... celý text

Eliška363
24.04.2023 5 z 5

krasna naucna knizka, synova oblibena

rreegg1
17.01.2023 5 z 5

Nejlepší naučná kniha o přírodě, která se mi dosud dostala do ruky. Priroda v lese, na zahradě, u rybníka, na poli atp.

Péťa Z.
24.09.2022 5 z 5

Výjimečná knížka s nápadem - to je Hravouka. Už na fakultě jsem o ní slyšela hodně, doporučovala mi ji vedoucí diplomky jako parádní inspiraci.
Určitě doporučuji. :⁠-⁠)

Osice
12.05.2022 5 z 5

Naprostá pecka:-) Myška se rozhodla, že udělá encyklopedii o životě kolem ní. Aby mohla všechno pečlivě zaznamenat, musí to nejdřív prozkoumat. Vylezla ze své nory a provedla nás nejbližším okolím kolem svého bydliště, pak jsme zamířili do lesa, nějaký čas jsme s ní strávili u rybníka a naše putování skončilo v zahradě. Každému prostředí je věnováno hodně pozornosti. Sledovali jsme život pod zemí, na zemi, ve vodě a v korunách stromů a dozvěděli jsme se toho fakt dost. Arnoštíka asi nejvíc zaujalo, že si krtek žížaly nakousá, aby mu neutekly, ale zůstaly živé a čerstvé na později. Barunku zase nadchla myšlenka, že by si mohla udělat svůj vlastní herbář. Došlo mi to, když mi jako dárek dala nalepený list, který utrhla z manželova skomírajícího kávovníku. Ani jsem mu to radši neříkala:-D Bylo super, že už máme načtené nějaké knížky od Ondřeje Sekory. Zavzpomínali jsme např. na larvičky chrostíků, kterým dělal Ferda domečky, Arnošt hned poznal mšice a kukačka nám připomněla Bumbrlíčka:-) A já zažila díky knize svůj komáří aha efekt. Už vím, proč jich je tolik kolem vody:-)

Tak schválně. Věděli byste, na co ulovit broučka? Nebo čím dýchá splešťule? Nebo jakou část rostliny jíme, když jíme květák? Nebo že králíček nemusí mít vždycky čtyři nohy?

Knížka je navíc nádherně ilustrovaná. Existuje k ní ještě aplikace, tu jsme zatím nezkoušeli, ale myslím, že jim ji koupím:-), ale nejvíc se těším, až s dětmi budeme sami pozorovat život kolem nás. To sice pravidelně děláme, ale teď jsme dostali spoustu nových podnětů:-) Doporučuji!

PS. Hravouku dostala Barunka k 6. narozeninám od kamarádky. Lili, děkujeme:-)

MilackovaN
10.11.2021 5 z 5

Nádherná kniha, se kterou si dovedu představit pracovat v hodinách prvouky či přírodovědy. Ilustrace jsou velmi pěkné. Velmi oceňuji přidané návody (např. Jak si udělat herbář...) a popisy zvířat. Ne všechny mi byly známé, takže kniha obohatí určitě i dospělého jedince.

Sansli
12.03.2021 5 z 5

Páni, to je tak úžasná záležitost. Je to zábavné, poučné, krásně zpracované a poznávat jednotlivá prostředí s myškou po boku je tak návykové, že se ke knížce budete pořád vracet. A ty ilustrace, to je paráda:) Jsem z ní absolutně nadšená a unešená.

muchomurka
10.03.2021 4 z 5

Dobře udělaná knížka pro nenásilné učení. Nápad se mi líbil, ilustrace celkem taky. Dokonce i naší malé prďolce se knížka líbila, hledala zvířátka, co zná a měla velkou radost, když nějaké objevila. A vydržela i poslouchat, když jsem četla doprovodný text. Ten byl přiměřeně krátký. Jen bych ocenila výsledky některých hádanek.

Hanka_Bohmova
20.05.2019 4 z 5

Pěkně zpracovaná vzdělávací knížka, umožňuje "víceúrovňové" využití - dvouleťačka hledala na obrázcích myš a sem tam něco pojmenovala, s předškolákem jsme pročetli a propovídali texty a obrázky, devítiletá na vlnách inspirace naplánovala aktivity v terénu. A poučená dospělačka rozšířila téma o další aspekty: práce s botanickým klíčem, trénink vyhledávání na internetu, ochutnávání jedlých planých rostlin, prohlížení kdečeho pod mikroskopem, analýza stavby hmyzího těla za účelem co nejvěrnější entomologické ilustrace, zvyšování fyzické kondice během lesních pochodů a protože výchova mladého člověka nesmí pominout ani uměleckou složku - výuka pískání na trávu :o)

Pitíčko114
20.04.2019 3 z 5

Dobré typi na pokusi :)

Yaromil
27.07.2018 5 z 5

Tohle je prostě nádhera! Byť se jedná o dětskou knihu, je náramně řemeslně zpracovaná. Krásné ilustrace vykreslují zdravou dychtivost hlavní hrdinky po informacích a lehkou formou bez jakéhokoliv násilí jí předávají čtenářovi. To vše je doplněno o milý humor. Prosím o více takových knih! Nemůžu se dočkat, až si knihu přečteme s dcerou, až nám trochu povyroste ;-).

havranice
07.02.2018 5 z 5

Na netu jsem se dívala na všechny ukázky v knize, které jsem našla a bylo jich tam dost, líbilo se mi to, ale "naživo"je to teda ještě mnohem lepší - na netu jsem si totiž nevšimla, že jsou tam u obrázků larev, brouků, ptáků, motýlů, bylin atd.čísla a vše je v popiscích dole pojmenováno, takže vzdělávací hodnota knihy fakt velká, více, než se mi zdálo z netu. Malá to teprve dostane, takže ještě nevím, jak na knihu bude reagovat dítě, ale mně připadá kniha fakt dobrá. Update: Čtyřletá dcera nadšená, umí v knize vše pojmenovat, chce se k ní často vracet, hodně se z ní naučila.

Lucikx
30.01.2018

Opravdu krásná kniha nejen pro děti, ale i pro rodiče. Skvělé ilustrace. Rádi se k ní vracíme.

MayB2
25.01.2017 5 z 5

Celkově krásná kniha, vyvážená naučná stránka, styl textů a výtvarný dojem. Koupila jsem synovci k Vánocům, tak doufám, že se mu bude taky líbit. Z rychlého přečtení o Štědrém dnu si pamatuji ten začátek: myška věděla z encyklopedií vše o moderním technickém světě, ale teprve když jí do nory začaly prorůstat kořínky, rozhodla se, že se musí dovědět něco o svém nejbližším okolí, o prostředí, ve kterém žije – to je přece zcela aktuální! A ještě jednou musím vyzvednout krásné ilustrace, milé a přitom nepodbízivé, jemně stylizované a přitom realistické – takovou knihu jsem v minulých letech marně hledala.

HanKasp
15.01.2017 5 z 5

Inspirativní kniha zaměřená na poznání přírody. Obsahuje 4 tematické celky - louku, les, rybník a zahradu. Kniha je napsána jako jeden poutavý příběh o myšce, která se rozhodla poznat své okolí. Myší příběh je protkán řadou otázek a doplňujících úkolů a samotné ilustrace vybízejí k tomu, aby se děti učily znát jednotlivé druhy živočichů a rostlin. Je třeba dodat, že i dospělého kniha donutí přemýšlet a vybavovat si učivo základní školy.

Ke knize mám ještě jeden poznatek. Lze ji využít i pro výuku. Sama vymýšlím pro děti různé aktivity a hry zaměřené na přírodu. Tato kniha se může stát inspirujícím podkladem pro tvoření s dětmi jak v místnosti, tak venku v přírodě.

Gabi13
03.01.2017 5 z 5

Krásná kniha pro děti a nejen pro ně. Je to knížka které si moc vážím, protože je velmi pěkně zpracovaná. Krásná grafika, materiál a hlavně obsah. Vzhledem k tomu, že se enviromentální výchovou zabývám i ve své práci je to opravdu přínosná knížka, která dětem, i předškolního věku perfektně přiblíží přírodu z úplně jiného pohledu. Pro malé objevitele, jak dělaná. DOPORUČUJI!