Hranice pomsty

Příběh Hranice pomsty se odehrává na jednom pražském předměstí, kde hlavní hrdina získá v restituci starý opuštěný dům. Hned první večer se objeví tajemný a zvláštní návštěvník, který se svěřuje se zdánlivě banálním příběhem o své sestře, která zmizela z kláštera. V tom okamžiku začíná příběh dostávat zvláštní spád, protože hlavní hrdina se v nejméně očekávaných okamžicích dostává o dvě století zpět, kdy se setkává s týmiž lidmi ve stejných situacích, ale samozřejmě v dobových reáliích. Situace, které prožije v minulosti, však mají svůj odraz v současnosti. Když se hrdina např. setká s děsivým zjevením letící čarodějnice na koštěti, vrátí se zpět do své doby, aby zjistil, že tutéž čarodějnici v přesně stejném okamžiku spatřil řidič nákladního automobilu, který kvůli tomu před jeho domem havaroval. K dovršení všeho se objevuje táž čarodějnice v roli zdravotní sestry, která místo toho, aby raněnému řidiči pomohla, usiluje o jeho život. Všechny jednající osoby mají své dvojníky v minulosti a zdá se, že události z roku 1796 se s nezvratnou jistotou opakují v roce 1996. Příběh má dramatické vyvrcholení a překvapující závěr, kdy všechny dosud nelogické a nesouvisející události začnou do sebe zapadat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26915/hranice-pomsty-26915.jpg 416
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Grada

kuruteku
01.08.2017

Taková "přípravka" na Dzwille. Čte se dobře, ale potřeboval jsem přestávky, abych se smířil s dějovými a časovými změnami. Teď ještě zasadit do reálií a najít místo, kde se vše odehrává. Pořád tam ale zůstává pár nesrovnalostí, úžasný je závěr a epilog.

knihomilka
28.02.2017

Toto je skutočná, pravá fantázia. Mocná fantázia, ktorá mi lomcovala dušou, prenikala ma skrz-naskrz a žila vo mne aj v každodennej všednosti. Neskutočný zážitok, nezabudnuteľné emócie už len pri spomienke na túto knihu.

tenax
17.08.2013

Svižný a čtivý román, kombinace sci-fi, fantasy, rytířského románu a detektivky. Čte se jedním dechem a rozhodně nenudí. Smekám před autorovou invencí.

witko
01.07.2013

Zajímavý mix, občas jsem měl problémy s orientací v ději. Nicméně epilog a dovětek "editora" výborný.