Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61366

Hraničářův učeň (1.)

The Ruins of Gorlan (2004)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Micumys06

Prostě a jednoduše je podle mě tohle jedna z nejlepších knižních sérii co jsem kdy četla (a že už to čtu podruhé). Willa jsem si stejně jako Halta hned oblíbila. Velmi vtipná a zajímavá kniha.
Určitě všem doporučuju si ji přečíst....:)

EngliTer

Pro Michalski - je to deset let stará kniha pro malé děti, tak je jasné, že děj bude předvídatelný.

MartAn1996

Tak jo. Jedu tuhle knižní sérii už podruhé. A stále všechny knihy miluju ... Neřekla bych, že je celá série přímo pouze pro děti, jenom je autor vysoce optimistický člověk a má rád šťastné konce. Nevyžívá se v popisování bolesti a smrti, což vůbec nevadí. Spíše si zakládá na popisování utváření přátelství. Pokud tedy máte rádi sluníčkové konce a sluníčkové příběhy, doporučuji přečíst. Většina postav je vykreslena pouze s kladnými vlastnostmi a snadno si je všechny zamilujete, speciálně tedy Halta a jeho dokonalý humor.

Matymatyz

Krásná kniha

jolisek123

Kolik lidí mi říkalo: „Není tahle kniha spíš pro kluky?” nebo „Opravdu ji chceš číst? Nebude se ti líbit.” a podobné. Mohu s jistotou říct, že nelituji, kniha mi dost připomíná stylem napsání i líčením Pána prstenů, nemohu si pomoct:-) To ovšem není výtka, kniha byla dle mého názoru super a těším se až si půjčím další díly.

Michalski

Celkem poutavé a v některých aspektech netradiční. Nicméně děj se dal předvídat. Od takto vysoce hodnocené knihy bych očekával intriky a překvapení.

andrejci

Začínám tuhle sérii číst podruhé a je stejně super jak si pamatuji.

june.flower

První knížní série, kterou jsem četla. I po několika letech mám tuhle sérii doma a nehodlám se jí vzdát.
Co se týče prvního dílu...mám ho nejraději. Pomalu se seznamujete s Willem a se světem hraničářů. Brečela jsem, když tehdy nikdo nechtěl přijmout Willa za svého učně. Seznámení s Cukem je taky má oblíbená část. Co se týče Halta...postava, kterou si naprosto zamilujete.

Didi15

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:)

Chytuš

Tak tomu říkám parádní čtení pro kluky 9-10 let! Skvělá středověká fantasy plná dobrodružství, napětí, kamarádství, cti, hrdinství... Vše zarámováno nenásilným vedením mladého žáka zkušeným učitelem Haltem, který jakoby mimoděk předává Willovi a potažmo i čtenářům správné hodnoty do života. Myslím, že tady jsme byli nadšení všichni, dokonce jsme se s manželem trochu dohadovali, kdo půjde každý večer předčítat, aby nám nic neuteklo :-)

Liliana2006

zajímavá kniha líbila se mi ta zápletka. Byla velmi propracovaná no prostě super !!!

hejnini

Na čtení téhle knihy jsem byla vyloženě natěšená. Nezklamala mě ani omylem. Hledala jsem kvalitní fantasy, a můžu říct, že Hraničářův učeň je dokonalá volba. Je krásně napsaný, a ikdyž jako nezkušený válečník neznám spoustu termínů, je to tam vše popsáno. :) Mohu jen doporučit. :)

Gagarinuvbratr

Skvelá séria.

brodequin

Začínám tuto ságu a start je myslím dobrý. Pěkně se to čte a knížka je tak akorát "tlustá", aby se dala přečíst za chvíli. Rozhodně budu pokračovat dále. Nicméně po přečtení Naslouchače a Faji musím říct, že je to o 1 level níže. Děj je občas přeskočen a zrychlen. Ale chápu, že je to psané pro mládež. Předpokládám, že drsné a krvavé scény budou vynechány. S tímto asi budu muset počítat. Přesto se chystám dostat až ke konci, protože mě postavy a jejich osudy zajímají. Příběh zatím velice jednoduchý. Uvidíme, jak se to bude nadále rozvíjet. :-)

memphisz

Škoda, že jsem se k sérii nedostal, když mi bylo náct. Takhle je děj knihy pro mě předvídatelný, průhledný a tak nějak naivní. Přesto jsem se - zvláště v druhé polovině - přistihl, že příběh napjatě hltám a postavám fandím. Takže literární veledílo to není, ale i tak je zvláštně podmanivé a určitě se pustím i do dalšího dílu.

pipa36

Knihu jsem dostala jako audiobook - načteno Matoušem Rumlem. Zezačátku jsem byla velmi skeptická a bála jsem se, že kniha bude "neposlouchatelná", ale opak je pravdou - výkon pana Rumla je famózní. A i když knihu samu o sobě hodnotím jako dobrou, díky jeho hlasu dostal příběh úplně novou dimenzi, kterou bych asi prostou četbou neobjevila. Za mě plný počet hvězd, a další 2 bych dala panu Rumlovi :-).

Pohan

Příjemná oddechovka, s celkem sympatyckými postavy. Bohužel je příběh dost předvídatelný... Ale další díly si určitě přečtu, jako start dobrý...

teakristof

Myslím, že je to nejlepší první díl, jaký mohl být. Příběh malého Willa je poutavý a postupné ukazování pravé tváře Halta je je krásné :)

Aaginka
28.12.2017

Úžasná kniha, která mě donutila číst další díly. Mám ráda hlavní postavy.

Skripi
14.12.2017

Trošku slabšia ako jednotka ale stále veľmi pútavá. Vrele odporúčam.

Lumerio
07.12.2017

Tato kniha mě po dlouhé době donutila znovu číst. Výborný příběh a charismatické postavy tomu jen napomáhají. Kniha byla napínavá a plná zvratů. Tuto knihu z celého srdce doporučuji.

Dandy1
23.11.2017

I když nejsem fanoušek fantasy, tuto knihu jsem přečetla za den. Prostě jsem musela vědět jak to dopadne. Určitě si přečtu i další dily. V epilogu mě dostalo poznání, že kniha vznikla pro syna, aby mu dodala sebevědomí při jeho drobné postavě. Protože spousta rodičů si vymýšlí příběhy pro své děti. Ale málokdo to dokáže tak krásně jako John Flanagan.

natikalas21
19.11.2017

Jedna z mojich nejoblíbeněších knih vůbec :)

Schneiderkiller
17.11.2017

Super kniha. Moc jsem si tuto sérii oblíbil.

SarahRoyalAss
16.11.2017

Z knihy jsem nadšená. Je to hodně čtivé a autorův styl psaní hned zaujme.
Stačilo jen pár hodin sem tam letadlem a knihu jsem schroustla za chvilku. :)
Opravdu jsem si oblíbila postavy a také to, že i když je jasné, kdo jsou hlavní postavy, tak je děj popisován i z pohledu ostatních postav.
Prostě, bomba!! :)

tlllk
15.11.2017

Na úvodný diel celkom fajn, tak akurátny počet postáv, správne vyprofilovaných, trochu naivných. Mýslím že cielovka je skôr mladšieho razenia, ale ako audiokniha to na rozptýlenie celkom ušlo.

Jostik_21
12.11.2017

Kniha se mi líbila. Tento příspěvek píšu déle a už jsem u 3.dílu. Jo někomu tu může přijít málo, že vyšla už v roce 2008. Ale ne. Přečetla jsem ji cca za týden a to se mi zdá dobrý. Dobrá 2.díl jsem četla 3 dny, ale to je vedlejší. Určitě doporučuji. Přečetla jsem toho už hodně (i když na profilu mám je něco), a toto patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Doufám, že i vám se líbí.

Mabie
18.10.2017

Kniha se mi moc líbila, okamžitě jsem zakoupila další díl :-)

Adelaide777
16.10.2017

Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla.

Půca4
15.10.2017

Po 4 letech jsem si řekla, že si přečtu celou sérii znovu. Když má člověk chuť a náladu, tak mu nevadí číst literaturu pro mladší. A mě kniha bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé! Je to dokonalé dobrodružství a už se těším na další díl. Šíleně bych ocenila zfilmování.