Rozvaliny Gorlanu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61413

Hraničářův učeň (1.)

The Ruins of Gorlan (2004)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Miska2001
12. listopadu

Čtení této knihy jsem si velice užila. Obsahuje napětí, ale i zábavu (přesně, jak to v knížkách miluju). Postava Willa mi byla od samého začátku sympatická. Momentálně čtu šestý díl a tato sympatie mě stále neopouští.

ajdam06
07. listopadu

Tato kniha mě velmi zaujala.Je to fantasy kniha spíš pro mladší děti ale i pro ty větší děti.Mě tato kniha zaujala tím že byla velmi napínavá a hezky napsaná. Ale dopuručoval bych jí spíš mladším jedincům

mazda333
03. listopadu

Moc fajn dětská fantasy. Myslím, že pro motivování dětí k četbě je to ideální volba. Pro ty starší to samozřejmě není nic převratného. Já to beru jako příjemnou jednoodpolední oddychovku.

Peta1607

Další skvělá série, která je velmi zajímavá a dobře se čte. Celou sérii jsem dostala minulý rok k narozeninám, a prvotně jsem nad ní trochu ohrnovala nos. Takže pro mě milé překvapení a těším se na další díly.

Nelly

Jednohubka, spíše pro mladší čtenáře než jsem já. Pro mne moc jednoduché, pro mého syna, který splňuje věkovou kategorii, to byla velká nuda (prý bez napětí a málo magie) - asi jeden z mála čtenářů, které kniha neoslovila. Já se přesto pustím do dalších dílů, protože toto byl jasně jen úvod...

Steiniglovka

Poutavé.Krásně napsané. Série Hraničářův učeň má své čestné místo v mé knihovně a ráda si některý z dílu občas otevřu. Mám ráda jednotlivé postavy a celý Flanaganův svět. Vřele doporučuji.

fajka

Kniha mě velice zaujala. Líbil se mi ten upoutaý příběh. Hlavně jsem si oblíbila hraničáře. Oblíbila jsem si jejich odvahu a další vlastnosti. Ale nejvíc sympatický mi přišel samozřejmě Will. Knihu obdivuji taky tím, že byla hodně napínavá. Líbila se mi třeba ta scéna s těmi kalkary. Konec byl dobře zakončený a myslím si, že se Will dobře rozhodl. Knihu samozřejmě doporučuji.

A.K.A.R.

Příběh mladého Willa mě okouzlil a velmi jsem srostla s postavou.Will i ostatní mi byli velice sympatický a Halt si ihned získal můj obdiv za své dovednosti stejně jako Will, který ho dokázal snášet.John Flanagen vytvořil úžasný příběh pro děti i dospělé u kterého se nikdy nenudíte.

MalyMedvidekPU

Příběh se odehrává v lese, na chatě, v sirotčinci a na hradě.
Hlavní postavy jsou: hraničář Will, rytíř Horác, hraničář Halt.
Zápletka spočívá v tom, že armáda Wargalů chce zničit království.
Wargalové jsou primitivní zrůdy které se musí ovládat myslí, protože jsou primitivní. A poslušní, takže si můžete myslet cokoliv a oni to udělají.
V knize se mi nejvíc líbil boj s Wargaly.
Hodnocení: *****

dadako

Sice je to psáno pro mladší generaci, ale přesto mě čtení uchvátilo.

Etule

Čteno potřetí v rozmezí několika let a prostě pořád stejná parádička! :)

Pawel973

na téhle sérii jsem v podstatě vyrostl je opravdu jedinečná a svět který flanagan vytvořil je prostě dokonalý

Micumys06

Prostě a jednoduše je podle mě tohle jedna z nejlepších knižních sérii co jsem kdy četla (a že už to čtu podruhé). Willa jsem si stejně jako Halta hned oblíbila. Velmi vtipná a zajímavá kniha.
Určitě všem doporučuju si ji přečíst....:)

EngliTer

Pro Michalski - je to deset let stará kniha pro malé děti, tak je jasné, že děj bude předvídatelný.

MartAn1996

Tak jo. Jedu tuhle knižní sérii už podruhé. A stále všechny knihy miluju ... Neřekla bych, že je celá série přímo pouze pro děti, jenom je autor vysoce optimistický člověk a má rád šťastné konce. Nevyžívá se v popisování bolesti a smrti, což vůbec nevadí. Spíše si zakládá na popisování utváření přátelství. Pokud tedy máte rádi sluníčkové konce a sluníčkové příběhy, doporučuji přečíst. Většina postav je vykreslena pouze s kladnými vlastnostmi a snadno si je všechny zamilujete, speciálně tedy Halta a jeho dokonalý humor.

Matymatyz

Krásná kniha

jolisek123

Kolik lidí mi říkalo: „Není tahle kniha spíš pro kluky?” nebo „Opravdu ji chceš číst? Nebude se ti líbit.” a podobné. Mohu s jistotou říct, že nelituji, kniha mi dost připomíná stylem napsání i líčením Pána prstenů, nemohu si pomoct:-) To ovšem není výtka, kniha byla dle mého názoru super a těším se až si půjčím další díly.

Michalski

Celkem poutavé a v některých aspektech netradiční. Nicméně děj se dal předvídat. Od takto vysoce hodnocené knihy bych očekával intriky a překvapení.

andrejci

Začínám tuhle sérii číst podruhé a je stejně super jak si pamatuji.

june.flower

První knížní série, kterou jsem četla. I po několika letech mám tuhle sérii doma a nehodlám se jí vzdát.
Co se týče prvního dílu...mám ho nejraději. Pomalu se seznamujete s Willem a se světem hraničářů. Brečela jsem, když tehdy nikdo nechtěl přijmout Willa za svého učně. Seznámení s Cukem je taky má oblíbená část. Co se týče Halta...postava, kterou si naprosto zamilujete.

Didi15

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:)

Chytuš

Tak tomu říkám parádní čtení pro kluky 9-10 let! Skvělá středověká fantasy plná dobrodružství, napětí, kamarádství, cti, hrdinství... Vše zarámováno nenásilným vedením mladého žáka zkušeným učitelem Haltem, který jakoby mimoděk předává Willovi a potažmo i čtenářům správné hodnoty do života. Myslím, že tady jsme byli nadšení všichni, dokonce jsme se s manželem trochu dohadovali, kdo půjde každý večer předčítat, aby nám nic neuteklo :-)

Liliana2006

zajímavá kniha líbila se mi ta zápletka. Byla velmi propracovaná no prostě super !!!

hejnini

Na čtení téhle knihy jsem byla vyloženě natěšená. Nezklamala mě ani omylem. Hledala jsem kvalitní fantasy, a můžu říct, že Hraničářův učeň je dokonalá volba. Je krásně napsaný, a ikdyž jako nezkušený válečník neznám spoustu termínů, je to tam vše popsáno. :) Mohu jen doporučit. :)

Gagarinuvbratr

Skvelá séria.

brodequin

Začínám tuto ságu a start je myslím dobrý. Pěkně se to čte a knížka je tak akorát "tlustá", aby se dala přečíst za chvíli. Rozhodně budu pokračovat dále. Nicméně po přečtení Naslouchače a Faji musím říct, že je to o 1 level níže. Děj je občas přeskočen a zrychlen. Ale chápu, že je to psané pro mládež. Předpokládám, že drsné a krvavé scény budou vynechány. S tímto asi budu muset počítat. Přesto se chystám dostat až ke konci, protože mě postavy a jejich osudy zajímají. Příběh zatím velice jednoduchý. Uvidíme, jak se to bude nadále rozvíjet. :-)

memphisz

Škoda, že jsem se k sérii nedostal, když mi bylo náct. Takhle je děj knihy pro mě předvídatelný, průhledný a tak nějak naivní. Přesto jsem se - zvláště v druhé polovině - přistihl, že příběh napjatě hltám a postavám fandím. Takže literární veledílo to není, ale i tak je zvláštně podmanivé a určitě se pustím i do dalšího dílu.

pipa36

Knihu jsem dostala jako audiobook - načteno Matoušem Rumlem. Zezačátku jsem byla velmi skeptická a bála jsem se, že kniha bude "neposlouchatelná", ale opak je pravdou - výkon pana Rumla je famózní. A i když knihu samu o sobě hodnotím jako dobrou, díky jeho hlasu dostal příběh úplně novou dimenzi, kterou bych asi prostou četbou neobjevila. Za mě plný počet hvězd, a další 2 bych dala panu Rumlovi :-).

Pohan

Příjemná oddechovka, s celkem sympatyckými postavy. Bohužel je příběh dost předvídatelný... Ale další díly si určitě přečtu, jako start dobrý...

teakristof

Myslím, že je to nejlepší první díl, jaký mohl být. Příběh malého Willa je poutavý a postupné ukazování pravé tváře Halta je je krásné :)