Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61270

Hraničářův učeň (1.)

The Ruins of Gorlan (2004)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

pipa36

Knihu jsem dostala jako audiobook - načteno Matoušem Rumlem. Zezačátku jsem byla velmi skeptická a bála jsem se, že kniha bude "neposlouchatelná", ale opak je pravdou - výkon pana Rumla je famózní. A i když knihu samu o sobě hodnotím jako dobrou, díky jeho hlasu dostal příběh úplně novou dimenzi, kterou bych asi prostou četbou neobjevila. Za mě plný počet hvězd, a další 2 bych dala panu Rumlovi :-).

Pohan

Příjemná oddechovka, s celkem sympatyckými postavy. Bohužel je příběh dost předvídatelný... Ale další díly si určitě přečtu, jako start dobrý...

teakristof

Myslím, že je to nejlepší první díl, jaký mohl být. Příběh malého Willa je poutavý a postupné ukazování pravé tváře Halta je je krásné :)

Aaginka
28.12.2017

Úžasná kniha, která mě donutila číst další díly. Mám ráda hlavní postavy.

Skripi
14.12.2017

Trošku slabšia ako jednotka ale stále veľmi pútavá. Vrele odporúčam.

Lumerio
07.12.2017

Tato kniha mě po dlouhé době donutila znovu číst. Výborný příběh a charismatické postavy tomu jen napomáhají. Kniha byla napínavá a plná zvratů. Tuto knihu z celého srdce doporučuji.

Dandy1
23.11.2017

I když nejsem fanoušek fantasy, tuto knihu jsem přečetla za den. Prostě jsem musela vědět jak to dopadne. Určitě si přečtu i další dily. V epilogu mě dostalo poznání, že kniha vznikla pro syna, aby mu dodala sebevědomí při jeho drobné postavě. Protože spousta rodičů si vymýšlí příběhy pro své děti. Ale málokdo to dokáže tak krásně jako John Flanagan.

natikalas21
19.11.2017

Jedna z mojich nejoblíbeněších knih vůbec :)

Schneiderkiller
17.11.2017

Super kniha. Moc jsem si tuto sérii oblíbil.

SarahRoyalAss
16.11.2017

Z knihy jsem nadšená. Je to hodně čtivé a autorův styl psaní hned zaujme.
Stačilo jen pár hodin sem tam letadlem a knihu jsem schroustla za chvilku. :)
Opravdu jsem si oblíbila postavy a také to, že i když je jasné, kdo jsou hlavní postavy, tak je děj popisován i z pohledu ostatních postav.
Prostě, bomba!! :)

tlllk
15.11.2017

Na úvodný diel celkom fajn, tak akurátny počet postáv, správne vyprofilovaných, trochu naivných. Mýslím že cielovka je skôr mladšieho razenia, ale ako audiokniha to na rozptýlenie celkom ušlo.

Jostik_21
12.11.2017

Kniha se mi líbila. Tento příspěvek píšu déle a už jsem u 3.dílu. Jo někomu tu může přijít málo, že vyšla už v roce 2008. Ale ne. Přečetla jsem ji cca za týden a to se mi zdá dobrý. Dobrá 2.díl jsem četla 3 dny, ale to je vedlejší. Určitě doporučuji. Přečetla jsem toho už hodně (i když na profilu mám je něco), a toto patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Doufám, že i vám se líbí.

Mabie
18.10.2017

Kniha se mi moc líbila, okamžitě jsem zakoupila další díl :-)

Adelaide777
16.10.2017

Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla.

Půca4
15.10.2017

Po 4 letech jsem si řekla, že si přečtu celou sérii znovu. Když má člověk chuť a náladu, tak mu nevadí číst literaturu pro mladší. A mě kniha bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé! Je to dokonalé dobrodružství a už se těším na další díl. Šíleně bych ocenila zfilmování.

petzbrna
08.10.2017

1 s hvězdičkou

Nisshoku
06.10.2017

Táto séria je niečo, čo možem odporučiť akejkoľvek vekovej skupine - čítala som ešte v mojich základko-stredkových časoch, a aj teraz sa k nej stále vraciam, jakožto som si kúpila rovno celý box. Poznám ľudí ktorí kúpili svojim deťom a samí si to prečítali a páčilo sa im to. Je to absolútne úžasne čtivá séria, ktorá vás vtiahne a nepustí, a verte tomu že sa k nej budete radi vraciať. Celý príbeh je originálny a nechcem spoilerovať, ale je úplne úžasné, ako autor vykresľuje postavy a ako sa dospievaním zmení rozmýšľanie i psychika niektorých postáv. Ak uvažujete nad kúpou, nie je nad čím ďalej rozmýšľať.

Coli
28.09.2017

I když určeno pro mladší ročníky je to zábava a dobře čtivé i pro starší.

Mercatino
22.09.2017

Toto je opravdu velice plytká záležitost. Působí to jako krátká knížka plná zbytečných věcí, kde mnoho podstatných záležitostí úplně chybí. Nějaká větší myšlenka, hlubší charaktery. Po dočtení knihy je jasné, že jejím největším mínusem je její předvídatelnost. Již na začátku knihy budete vědět jak kniha přibližně skončí. Žádná překvapení, nic nového a nic zajímavého. Stojí za to pokračovat ve čtení série? Za mě je to zbytečná ztráta času.

EngliTer
01.09.2017

Ve svých 21 letech jsem se k tomu dostala podruhé, ale poprvé jsem to nedočetla. Teď ano, a naprosto super! Byť psáno pro náctileté, uchvátilo mě to :)

surynas
01.09.2017

Vypadá to na hodně zajímavou sérii.Nemůžu se dočkat.

Jerry.69
23.08.2017

Byť psáno pro náctileté, krásně lehce vyprávěný příběh.
Objeveno náhodou, hledajíc lehčí letní čtivo, určitě se stane oblíbeným čtením i pro podzimní plískanice a zimní depresivní čas čekání na jaro...
Má to děj, napětí, spád a rýsuje se to v jednu skvělou ságu....beru všemi deseti.

VacošVacoš
14.08.2017

supeeeeeeeeeer kniha:-)

limo
11.08.2017

Tuto serii mám ráda, ale tento díl je uplně nejlepší!!!

Hadati
04.08.2017

Už v první knize této ságy je zřejmé, že se bude jednat o odpočinkovou četbu určenou spíše pro dospívající děti. Pro mě to však bylo osvěžující čtení po těch mnoha knihách, kde se to hemží tolika postavami, že si musíte dělat jmenný rejstřík, abyste věděli, kdo je kdo. Kdo hledá složité zápletky, měl by se obrátit jinam.

Bookworm11
02.08.2017

Po přečtení prvního dílu, jsem prahla po dalších. Je to úžasná kniha.

Palmanka
01.08.2017

Když mi ji sestra dávala k narozeninám byla jsem napjatá jako Willův luk o čem to bude. Když jsem ji přečetla už jsem žadonila o další. Toto kniha mě prostě okouzlila! Určitě ji doporučuji!

kusma
30.07.2017

Čtivé i pro dospělé čtenáře. Příběh jsem si užila a těším se na další díly.

Terka18
30.07.2017

První díl za mnou a polovina dalšího přečtená taky. Zajímavý příběh, něco nového a neohraného. Ke konci mi až slza ukápla, když jsem měla o hlavní hrdiny strach, jak to dopadne. Parádní konec, to musím uznat.

vampiru
30.07.2017

Tato série mě bavila více než bratrstvo a vše co se v knize dělo mi přišlo napínavé! Nelituju jediné strany.