Ledová země

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12951/ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4.5867

Hraničářův učeň (3.)

The Icebound Land (2005)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Egmont (ČR)

EngliTer

Prostě John Flanagan je mistr spisovatel! Byť je tato série pro mladší čtenáře, naprosto mě vtáhla! Přečetla jsem tři čtvrtě knihy jenom za hodinku a půl v hromadné dopravě!! A hned taky jdu na čtvrtý díl!!

limo

Zajímavý a podle mě druhý nejzábavnější díl z této serie.

Terka18

Prozatím nejslabší díl. Pro mě moc zdlouhavé vyprávění, které by se dalo zkrátit a bylo by pro mě poutavější. Nic pořádného se nedělo. Žádné velké napětí ani nic moc překvapivého.

Kiwi24

Super. Miluju Eraka!

Leome

Třetí díl Hraničářské série je trochu odlišný od těch předchozích i těch následujících. Když opomenu to, že je to poslední díl s nádhernou obálkou od Paola Barbieriho, tak je tento díl trochu pomalejší a celkově uvolněnější. Není tam akce na každém kroku, jako v předchozích dílech. Zároveň ale nejde tenhle díl nečíst, přeci jen, konec druhého dílu dožene každého čtenáře k tomu, aby si následující díl přečetl - protože otevřené konce nikdo nemá rád :). Tenhle díl sice také končí otevřeně, ale zároveň více optimisticky, než druhý díl.

Děj se dělí na dvě linky, plus občas se najde i pohled další postavy: Eraka. Právě ten se přidal ve druhém díle a ač by se nemusel zdát nějak významnou postavou, ve třetím a čtvrtém (a pátém) díle je prakticky jeden z hlavních tvořitelů příběhu. Evanlyn je stále Evanlyn, tentokrát si ji ale čtenář oblíbí mnohem více. Během Willova a Evanlynina dobrodružství jsou navíc na cestě Halt a Horác - jak jinak - kteří je hledají. Zážitek a konečný souboj s jedním z baronů v Galice je opravdová chuťovka.

Jenže přes to všechno si myslím, že tenhle díl je slabší, než všechny ostatní. Není úplně nudný, ale rozhodně není na úrovni zbytku knih, ať už té první, nebo poslední. Proto se nakonec rozhoduji pro čtyři z pěti hvězd: i když to není úplně 100%.

PeťkaW.

Ledová země je opravdu oproti předchozím dvěma dílům o něco pomalejší a "lyričtější". Děje je, co by se za nehet vešlo, ale i tak je kniha čtivá. Doufám, že v pokračování bude opět nějaká větší zápletka, aby příběh znovu dostal trochu života. Jsem zvědavá i na to, jak si autor poradí s vnitřní charakteristikou postav, protože události tohoto dílu je nutně musely všechny trochu změnit. Uvidíme, co má pro nás nachystáno ve čtvrtém pokračování.

Cipori

Skvělé jako vždy. :-)

asodomkova

Výborná knížka, hrozně napínavé opravdu doporučuji.

katallinka

Tato třetí kniha mi přišla slabší. Chyběla mi tam nějaká větší zápletka. Zdálo se mi, že se na těch 280 stranách nic moc nestalo.

MirijamFrankl

Jako obvykle čtivé,jenom mi chyběly společné chvilky hraničářů.

czpilar
11.12.2016

Čtivé, dobrodružné, vtipné, milé.... Opravdu skvělá fantasy série.

Gurus
07.12.2016

za mě to byla nejslabší knížka serie, ale musím říct, že jí nemám dočtenou ale do 9 knihy rozhodně nejslabší.

adela3429
18.11.2016

Při čtení jsem trpěla jako zvíře spolu s Willem a Haltem, když byli od sebe tak daleko, ale i bez jejich společných scén jsem si knihu neskutečně užila! Hraničářův učeň prostě nemůže zklamat :)

Misan1993
23.10.2016

Co na to říct jiného než paráda!! Jen škoda, že nejde dát více hvězd!

Vysky
14.10.2016

Tato kniha se mi zatím četla ze série nejlíp, uvidíme jak to bude s dalšími díly.

Alyss
09.08.2016

Znovu krásně napsané dílo, výstižně popsaná Willova závislost na hřejivé trávě, jen poněkud zdlouhavé.

Shira27
07.07.2016

Opět napínavé pokračování Hraničářova učně mě šokovalo. Nepředvídatelné zvraty a nečekané události mě nutí k tomu, abych celý den jen seděla a četla.
Doufám, že se co nejdříve vrátí zpět do Araluenu, už mi chybí ty původní postavy... :)

tatjana1737
21.06.2016

Na třetím dílu mne mrzí to, co mne zamrzelo už u dvojky - že nejde o samostatný uzavřený příběh. S tenčícím se počtem stránek do konce bylo jasné, že na další osudy hrdinů si budu muset počkat. Dle anotace se děj přesouvá do Skandie a Galiky (podobnost s Evropou čistě náhodná, ale autor hezky vystihl jiné postavení feudálů a krále v Galice oproti Araluenu, které odpovídá i středověké Francii), jsem zvědavá, zda se ještě setkáme s osádkou hradu Redmontu, s Gilanem (chytili hraničáři toho Morgarathova následovníka??) a ostatními učni.

Více se mi líbily první dva díly, od popisu poměrů ve Skandii bych čekala více, ale chápu, že je série určena především dětem a mládeži (takový Martin by z toho udělal docela hustý nářez). Jarl Erak potěšil, doufám, že se v knížkách bude objevovat i nadále (něco mi říká, že by se mohl stát oberjarlem :-)).

Viky007
12.06.2016

Musím říct, že třetí díl se mi vážně moc líbil, i když se od prvních dvou dílů docela liší. Will nám zkrátka dospěl. Díky tomu, že už není pod Haltovou ochranou, se musí spolehnout hlavně sám na sebe a na svůj úsudek. Bylo mi vážně líto, co mu autor potom provedl.
Evanlyn už byla o něco snesitelnější - už mi tolik nelezla na nervy, i když princezničku v sobě přece jen nezapře.
Zkrátka velmi příjemný díl, který byl psychologicky o něco víc propracovanější.

SocratesJ.Le.
26.05.2016

Ledová země je moc dobrá kniha. Neměl jsem moc času si ho dostatečně přečíst, ale to co jsem přečetl, bylo dobře napsáno. Radši si ale přečtěte první dvě knihy než přečtete tento. Nebude to dávat žádný smysl. Moc dobře byli napsané bojové scény; nejvíc se mi líbil boj mezi Deparnieuxem a Haltem. Tato kniha možná nebyla tak akční jako první dvě, ale myslel jsem, že měla zaujatější příběh. Mělo to hodně konfliktů, ne vnější (mezi dvěmi lidmi), ale spíše vnitřní. Evanlyn se musela starat o Willa a zárověn se naučit lovit. Will si musel srovnat se svou adikcí hřejivé trávy. Horác si musel naučit věřit Haltovi. Deparnieux se naučil, že každou bitvu nemůže vyhrát, zvláště s Haltem. Doporučoval bych tuto sérii každému, který má rád středověkou akci.

natalie2171
15.05.2016

Autor nám porcuje příběh bez žádných servítek. Moje cesta příběhem Willa, Halta a jeho věrných přátel, stále pokračuje. Další spanilá jízda, kterou jsem si užívala. Skoro jakobych někde v dáli slyšela napínání tětivy luku.

Arven2001
01.05.2016

Perfektní. Tato série mě přivedla ke čtení.

CallidusXM
04.02.2016

Tato kniha mě bohužel zklamala. Za prvé - spousta chyb v popisu knihy (např. Erak není "kapitán" ale "jarl"). Také mapka by se mohla alespoň trochu pozměnit. Dále mi tato kniha přišla docela nudná a naplněná kupou příběhově nedůležitých dějů. Nebýt jich, celý příběh o dobrodružstvích Willa a Evanlyn ve Skandii by se vešel max. do jednoho dílu. Ale jinak se kniha čte rychle a lehce.

Evus
22.01.2016

Pořád vcelku zajímavý příběh, který se čte jedním dechem. Akorát postava Evanlyn mi přišla neuvěřitelně protivná.

pejty
15.01.2016

Tento díl je asi tím nejslabším dílem celé série, i když je pro celou sérii asi tím nejdůležitějším. Moc se mi zde nelíbil děj, prostředí a hlavně tu byl dán velmi malý prostor Willovi, bez kterého ten příběh pro mě nemá takový šmrnc. Jediná kniha ze série u které jsem se modlil za konec.

YakubiTeera
06.01.2016

Tohle byl snad jediný díl, který mi moc k srdci nepřirostl. Posledních cca 70 stran jsem si říkal, ať už je konec... Miluju celou tuhle sérii, ale prostě tohle podle mě bylo slabší... Navíc se mi nelíbilo, jak Willa zfetovali... ale to už patří k ději, kde bylo věnováno více prostoru Haltovi s Horácem a Evalyn... :)

JajaCZ
26.11.2015

Ďalšia zo skvelých kníh o hraničiarskom učňovi

vodopad152
19.11.2015

Kniha byla super, ale podle mě nebyla tak dobrá jako první díl. Mojí kamarádce se nejvíce líbil tento díl, ale já s tím nesouhlasím, protože mi vadilo, že nebyl Halt a Will spolu, ale když byl Horác s Haltem dohromady tak to taky nebylo špatné. Kniha byla podle mě míně vtipná, ale i tak měla poutavý děj. Moc se mi líbila zápletka s Willem (ti co to četli vědí co myslím). Kniha byla podle mě dobrá, ale mohla mít lepší obálku.

Laurel
11.11.2015

Táák, další díl přečtený! :D Jak už jsem napsala: Miluju tuhle sérii :3 Ale musím říct, že u tohohle dílu jsem se málem rozbrečela... Chudák Will! :'( A Evanlyn je tak strašně statečná! O Haltovi a Horácovi ani nemluvě :'3 5* a jde se na další díl :3 ♥

anid
29.10.2015

Kniha znovu nezklamala, ale musím uznat místy se zhoršila. Kniha se rozdělila na vyprávění Horáce a Halta a Eavelyn a Willa, za což moc díky autorovi že jsme nepřišli o nic podstatného. Bohužel byla místa u Willa a Eavelyn, která byla zdlouhavá a nudná. Díky rozdvojení knížky jí musím nechat 5 hvězd, protože si to zaslouží