Králové Clonmelu

Králové Clonmelu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219257/mid_hranicaruv-ucen-kralove-clonmelu-LQO-219257.jpg 4 1360 108

Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti? Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Kings of Clonmel , 2008

kusma
17.03.2024 5 z 5

Povedený díl. Vyhovuje mi tato trojice hrdinů, příběh byl napínavý a rychle ubíhal. Jen by to chtělo méně diskuzí s koňmi, ale to autorovi odpouštím. Zatím mě tato série knih baví.

knihomolka74
03.03.2024 5 z 5

Další díl série a opět plný překvapujících odhalení. Asi bychom to do Halta neřekli, což? Je fajn, že je tahle trojka....Halt, Horác a Will zase pohromadě a že spolu musí opět vyřešit zajímavý a náročný úkol.

Lucif
24.02.2024 5 z 5

Líbí se mi, že je to jako ve skutečném životě.. Postupně se odkrývají různé "nové " a překvapivé informace (tady třeba Haltova minulost). Opět velmi zajímavý díl. Pokračování přiště :)

Atak
06.01.2024 4 z 5

Dobře se čte a o napínavé chvilky není nouze

Lanika
05.01.2024 4 z 5

Další skvělý díl v sérii, další, který nezklamal. Tentokrát se dozvíme i něco z Haltovy minulosti.

LunaL.
25.11.2023 5 z 5

Cteno podruhe, na tenhle dil jsem se dost tesila! Hlavni postavy nam dospivaji, nekteri dokonce starnou. A jsou pred nimi tezka rozhodnuti.
Libilo se mi, ze hlavni trojice zase zacala pracovat spolecne, navic se skvele doplnovala. Horac uz neni takovy svatousek, drze vtipky a komentare svym druhum hrave vraci, casto i s uroky! O vtipne situace v tomhle dile neni nouze, casto jsem se zasmala a jako obvykle nechybi napeti.

Ronnie68
13.11.2023 4 z 5

Další krásný díl, který se více zaměřuje na Halta ..

Ailee
02.11.2023 4 z 5

Haltovou minulostí okořeněný díl, delší než obvykle, takže se to zdánlivě trochu více táhlo, ale pořád se to čte velmi dobře, i když se kouzlo prvních dílů pomalu vytrácí.

mareksevc
05.10.2023 4 z 5

ešte stále fajn !

Pasadenka
30.08.2023 4 z 5

Na tento díl si hodně pamatuji. :) Po tom, jak jsme Willa nechali víc dozrát, jako muže, tak si konečně kousneme i do Haltova pozadí a navštívíme jeho domov. I když mě linka se sektou až tolik nebavila, šťourat se v Haltově životě byla jiná. :)

vlkodlaq
29.08.2023 5 z 5

Trochu jsem se bál tématu osmého dílu, církve a sekty (za mě totéž) mě velice iritují, nicméně autor děj uchopil pevně, spád a čtivost udržel, příběh je příjemně lehce vygradovaný až do témeř uspokojivého závěru.
Takže chválím, doporučuji a vrhám se na další díl. Devátý už? Toto letí, když se člověk s hraničáři (a Horácem) nenudí.
Jen malinká kritika: trochu hapruje překlad, někde kluci Haltovi tykají, jinde vykají, už jsem to zaregistroval u druhého dílu a stále se překladatelka nerozhodla, jak to tedy bude. Za mě bylo vykání v prvním díle na místě, ale od druhého dílu rozhodně tykání.

Petronelka123
19.07.2023 5 z 5

Zase super díl. V každé knize vždycky najdu i nějaké to moudro :). A hlavně se mi líbí ten hraničářský přístup k životu - stát si za svými hodnotami, věřit svojí intuici a sám sobě.

pepa4081
04.06.2023 5 z 5

Jako vždy skvělé. Sérii si snažím šetřit, ale zde jsem musel, jako už několikrát sáhnout hned po dalším dílu.
Nanejvýš uspokojivé.

eva-lupen
20.02.2023 5 z 5

Jako všechny díly poslechnuto jako audiokniha, a i tento díl byl skvělý.

kuruteku
16.02.2023 5 z 5

Jasně, je to knížka pro děti či dospívající, ale je to nádhera. Jednoduché, prosté, občas se zajímavým nápadem, kamarádskými špílci, nádhera. Vytloukání klínu klínem se povedlo.

Terezinka890
12.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Byl zvláštní pocit přemýšlet o královi Ferrisovi jako o Haltovu devojčeti. I když to byl hlupák, tak mi bylo stejně líto, že zemřel. Ještě že korunu dostal jeho synovec Sean. ;)
Velký plus pro Willa v jeho lukostřeleckém umění, ten nikdy neomrzí. :)

petrulka
01.06.2022 4 z 5

Tato série je prostě knižní láska. Ačkoliv například pro mě byl tento díl víceméně odpočinkový, sem tam nějaké překvápko, ale víceméně nic strhujícího, přesto mi tahle parta lidiček tak přirostla k srdci, že si užívám každé slovo. Dialogy jsou geniální, napsané s takovou lehkostí a přitom se do nich promítá tolik přátelství, nadsázky, vtipu i obav, že čtení ubíhá, ubíhá a najednou je konec. Naštěstí ne úplný, další díl připraven :-)

soupik2012
02.05.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl z této série. I když se to dost těžko posuzuje, protože většina je jich naprosto perfektních. Ale příběhy v nichž je Will již dospělým člověkem a není ze všeho hned tak vyjukaný mi přijdou o něco lepší. Je to nejspíš dáno také tím, že potom nevyznějí až tak moc pohádkově. Tento příběh není v této knize uzavřený a to je jediným drobným mínusem, protože jsem zvyklá dělat mezi žánry větší pauzy, ale tady asi moc dlouho čekat s pokračováním nevydržím. Opravdu velmi povedené. Audioknihu, jakož i celou sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

toni-az
07.04.2022 4 z 5

Oproti několika předchozím dílům se mi tento příběh líbil o něco víc. Ani mi moc nevadí, že se Will nemění, aspoň máme konstantu, které se dá chytit. Ale co mi vadí, jak najednou začal mluvit s koněm a ten mu odpovídá. A samozřejmě to věčné opakování stejných věcí, hlášek a popisů a vysvětlování jasného. Ale beru to tak, že když to je pro děti, tak to je asi potřeba. Ale stejně, rovnou jdu na další díl.

alabra
17.03.2022 4 z 5

Poslouchám a odpočívám, příběhy jsou jednoduché, předvídatelné, hrdiny jejich životní zkušenost neposunuje, to je škoda.