Ztracený princ

Ztracený princ https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454845/bmid_ztraceny-princ-ZTr-454845.jpg 4 292 42

Další příběh o hraničáři Willovi a jeho přátelích z království Araluen Will Dohoda a jeho učeňka Maddie dostanou naléhavé pozvání na hrad Araluen. Tam se dozvědí překvapivou novinu: galický princ zmizel a galický král požádal o pomoc. Všechna hlášení naznačují, že mladý princ byl uvězněn nebezpečným a mocným baronem Joubertem de Lassigny. Král Duncan ví, že kdyby poslal na záchranu prince do Galiky vojsko, mohlo by to vyvolat válku, Je tu však ještě jedna možnost: využít sbor hraničářů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Missing Prince , 2020

Gurus
18.10.2021 4 z 5

Čtivé a občas napínave. Každopádně bylo fajn se vrátit do světa Hraničářova Učně. Jsem rád za překlad a taky to, že už nemáme Willa Treaty jak bylo par dílů zpět, ale zase hezky česky Willa Dohodu.

andrejci
21.04.2021 5 z 5

Flanagan opět nezklamal. Díky čtení knížce jsem se opět vrátila do domy kdy jsem byla mladší a první díl jsem otevřela poprvé. Pohltilo mě to úplně stejně.
Tenhle díl byl oproti 13. a 14. mnohem lepší. Lepší nápad a taky vtipnější. Plus tam byl opět Will takže to už bylo malé plus. K ději nemám co vytknout. Poměrně originální. Hodně se těším na další díl kvůli jedné kapitole.
Velké plus dávám za konec. Skončil krásně napínavě a já se už nemůžu dočkat až vyjde u nás. V zahraničí už vyšel tak doufám, že se brzy dočkáme.

Turlogh
19.04.2021 5 z 5

Vskutku povedený, dobře čtivý a napínavý příběh Willa Dohody a princezny Madelyn při jejich tajné hraničářské akci v Galicii. Zdá se mi, když srovnám úroveň prvních dílů Hraničáře a těch posledních, že spisovatel John Flanagan se očividně zlepšuje psaním dalších a dalších dílů, protože ty první knížky byly opravdu hodně psané pro děti, s rozličnými nelogičnostmi v ději, což tyto novější příběhy naštěstí postrádají. Proto také plné hodnocení. Howgh.

LunaL.
18.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Miluju knížky od Flanagana, doma máme celou sbírku :) Hraničáře mám raději, u Bratrstva mi chybí lesy a koně. Knížky půjčuju i kamarádům a zatím z nich byl každý nadšený :)
Tenhle díl je dost klidný, líbilo se mi cestování Willa a Maddie jako kejklířů. A i to, že se nebáli v cizím království dát tak přímo najevo oddanost svému králi.
Ale díly, kdy byl Will mladší, mám asi raději.

MichaelŠtorek
26.03.2021 3 z 5

Já mám hraničáře rád. Vzpomínám na něj jako na parádní fantazy klasiku a když si chci odpočinout vždy můžu šáhnout do poličky a přečíst si díl na který mám zrovna chuť. Velmi obdobně jsem na tom s bratrstvem, které je mi možná ještě bližší kvůli námořnickému prostředí, nicméně v poslední době mě svým způsobem začíná mrzet, že série se stále nastavuje novými díly. Ano stále si je rád přečtu a chvílemi i pobaví, ale je vidět jak je celá série natahovaná a nenapadá mě jiný důvod proč by tomu tak mělo být, než za účelem výdělku. V této knize se však tato tendence dostala na vrchol tím že de facto ve chvíli zápletky je kniha ustřižena a čeká se na další díl bohužel je znát že autor původně pracoval v reklamě. Nejsem člověk který by byl nervózní z toho, že neví jak to dopadne. Jen je mi poněkud líto že Flanagan přestal psát pro svého syna, vnoučata i fanoušky a začal psát pro peníze a bojím se že tato kniha není první kterou to postihlo.

Didi15
25.03.2021 5 z 5

Opět parádní čtení, tohle je srdcovka..... Ale proč pokračování v dalším díle? To neeeeeeee:)))

vojta888
26.02.2021 5 z 5

O moc lepší než 14.díl. Líbilo se mi že v knize vystupoval will.

Netopýr_5
13.02.2021 4 z 5

Kniha zajímavá, některé prvky nové. Jediný důvod, proč jsem nedal 5 hvězdiček je, že kniha končí v bodě zlomu s pokračováním až v dalším díle. Tohle se přece čtenářům nedělá! Příběh není dokončen a kniha je přečtená....

Nikola131
13.02.2021 4 z 5

Prostě Flanaganovka. Kvalitativně na stejné úrovni jako jakákoliv jeho kniha. Samozřejmě nic nepředčí knihy z úvodu série. Teď už mám pocit, že vím co čekat a plot twisty nejsou nikterak neočekávané. Ale je to milé čtení, nostalgie.

Reniee
12.02.2021 5 z 5

Jediná výtka této knize, a to, že je slabá a nemusela být na pokračování, kor když pokračování ještě není vydané. Minulé díly byly i daleko tlustší a tak nechápu teď tohle rozdělení. Nejspíš asi víc vydelanych peněz za knihy.

AnniePo
06.02.2021 4 z 5

Po tolika dílech už mě to tolik nebaví. Je mi líto, že píše stále další díly, protože mám pocit, že to mnoho lidí odradí od přečtení. Kniha se mi líbila. Dřívější díly byly lepší. Ze začátku mě to tolik nebavilo, ale ke konci už to bylo opravdu zajímavé a napínavé. Těším se na další díl.

domihruzkova
02.02.2021 3 z 5

Na čtení před spaním super - jednoduchý, nenáročný děj. Bohužel tak neskutečně natahovaný... Po 272 stranách, kdy se víceméně nic nestalo, si opravdu nechcete přečíst: „Pokračování v dalším díle." Tímto mě autor zklamal.

Atara16
22.01.2021 5 z 5

Kniha se opět čte jedním dechem, jako krásná oddechovka. Jen mě mrzí mě že si musíme počkat na další díl no doufám, že vyjde brzy. :-)

LilianaFalcon
21.01.2021 4 z 5

Mnohem lepší než předešlý díl. Ale i tak tomu něco chybělo. Sice to bylo vtipné, ale asi jsem čekala, že se to přece jen bude víc točit okolo záchrany než je trénink žonglování a zneškodňování lapků.
A ten useknutý konec mě tentokrát vyoženě naštval.

1flanagan.best1
18.01.2021 5 z 5

Moc dobrá kniha, líbilo se mi že autor použil přestrojení Willa z 6 a 7 dílu. Taky jsem rád, že autor zase použil trochu hraničářského humoru.

pejty
03.01.2021 5 z 5

Starý dobrý Hraničářův učeň nezklamal. Jako obvykle se kniha četla sama. Jediný problém zde vidím v tom, že si musím počkat na další knihu, abych věděl jak to dopadlo.

woodward
02.01.2021 3 z 5

Tohle pan Flanagan trochu odflákl. Chápu, že je to čtení pro dvanáctiletý děcka, ale i tak je základní konstrukce příběhu mírně řečeno přitažená za vlasy. Kromě toho se autorovi očividně zalíbilo sekat knihy vejpůl, aby si čtenáři užili napětí než vyjde pokračování; a dvě knihy se přece jenom dají prodat dráž než jedna. Ale je to má oblíbená série, tak dám aspoň tři hvězdy.

TeoK7
27.12.2020 5 z 5

super kniha, moc doporučuji

Sarka14
08.12.2020 4 z 5

Knížka celkem fajn. Jen mám pocit, že autor už píše pořád to samé. Málokdy přijde s něčím novým. Navíc je knížka velmi krátká a přesto je příběh rozdělený do dvou částí. Člověk si pak říká, jestli to není proto, aby za jeden příběh vydělal jednou tolik. Když vyjde na dvě knížky. Možná to tak není, ale na to jak je knížka krátká mě to celkem štve. Pořád mám jeho příběhy ráda a přečtu si i další, jen by bylo fajn vymyslet něco nového a vydat to jako celek.

KnihoMorka
03.12.2020 5 z 5