Výkupné za Eraka

Výkupné za Eraka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406214/bmid_vykupne-za-eraka-71c-406214.jpg 5 1601 145

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájazd na pobrežie púštnej krajiny Arida, padne však pri tom do zajatia. Erakov zástupca Svengal požiada o pomoc v Araluene a Halt s Willom sa ponúknu, že s ním vyplávajú do Aridy a privezú za Eraka výkupné. No ak má byť ich cesta úspešná, potrebujú mať so sebou osobu kráľovského rodu, a tak princezná Kasandra – alebo Evanlyn, ako ju pozná Will – prehovorí svojho otca, aby jej dovolil plaviť sa s nimi na juh. K výprave sa pripoja aj Horác a Gilan, aby zabezpečili princezninu ochranu. Dostane sa však šestica statočných k Erakovi včas, keď musí prekonať púšť, ktorú obývajú znesvárené kmene a kde im na každom kroku hrozia neznáme nebezpečenstvá?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (SK)

Erak , 2006

Haloon
10.05.2021 2 z 5

Charismatické a čtivé. Žádný div, že si série získala takovou oblibu u dětí. Přesto se však nemohu ubránit pocitu, že jsou charaktery díl od dílu plošší a víc se podobají jedna druhé. Dílo mi taky přijde zbytečně popisné, jako by děti byly hloupější než dospělí a nepochopily by to jinak.

Blážista29
06.05.2021

mě se kniha nejen vzhledem ale i obsahem líbila. Sice byly moc dlouhé kapitoly ale jinak super. Dobře se mi četla. ale tento díl nebyl moc na ůrovni než předchozí dva díly

klara.sebkova
14.04.2021 4 z 5

Nádherné a odpočinkové fantasy, které mě moc bavilo.

MiLiška
05.02.2021 4 z 5

Za mě začátek "vleklý", vlastně až téměř do poloviny mě děj nijak zvlášť "nepohltil"... Naštěstí je tento díl dostatečně rozsáhlý, aby Vás (mě) nakonec přesvědčil, že si vysoké hodnocení opět zaslouží!

Polli
05.02.2021 4 z 5

Škoda, že mi už není nějakých 12 let. To bych to pak chválil všude, kde se dá. Zatím všechny díly série byly celkem čtivé (četl jsem tenhle díl jako pátý dle českého vydání) a takové odpočinkové a snadno se dají zvládnout za večerní posezení. V dřívějších dílech mi vadilo, že záporné postavy nebyly moc záporné. Morgarath nebudil moc strachu, protože jako postava vlastně ani nedostal moc prostoru. V tomhle díle už záporáci začínají být záporáky a dá se jimi opovrhovat. Jinak jsou všichni ostatní stále tak krásně čistí a nezkažení, až by bylo pěkné, kdyby tomu tak bylo ve skutečnosti. Místy se člověk pousměje, místy si člověk řekne, že radši nebude přemýšlet nad logičností některých věcí, ale je to prostě zábavná série.

vojta888
01.02.2021 4 z 5

Opět skvělý díl, velmi se mi líbil závěrečný boj z tualagy, a strachoval jsem se když se Cuk ztratil v písečné bouři.

VeruMalfoy
30.01.2021 5 z 5

5. díl se mi moc líbil. Vyvíjel se tak, aby posunul příběh na novou úroveň, na kterou jsem opravdu zvědavá. A zároveň nám ukazoval, čemu všemu se Will naučil, a že je už plně schopen jednat jako plnohodnotný Hraničář. Takže se těším, že další knížky budou trošku jiné. Nebudou už o učení se na škole, ale pouze o různých akcích v terénu a na nových stanovištích Willa.

ReziEngli
19.01.2021 4 z 5

Výborný díl, hodně napínavý a dobrodružný. O Willa jsem se opravdu hodně bála, když se musel sám vydat do pouště.

tereza1198
01.01.2021 5 z 5

Opět napínavé od začátku do konce. Ledovou zemi jsme vyměnili za žhavou poušť. Velké ohrožení života, síla přátelství, dobrodružství. Co víc si přát.

Lubisek
18.12.2020 5 z 5

Další brilantně napsaný díl ze série.
Napínavé prakticky od samotného začátku (jako tomu je ostatně vždycky).
Autor ještě mnohem více poukazuje na důležitost přátelství.
Velmi příjemné čtení s napínavým a strhujícím koncem. :)

1259
08.12.2020 5 z 5

Kvůli tomuto dílu jsem nemohla ani usnout, jak sem chtěla vědět, jak dopadne. Ale jako vždy to dopadlo na výbornou. Takže vzhůru na další díl.

Sariega
29.10.2020 5 z 5

jeden z nejlepších HU

Luigi1
30.09.2020 5 z 5

Jsem opět potěšen jak se odehrávají příběhy.Má to šmrnc.Výborné

LillyM.
24.08.2020 4 z 5

Na jednu stranu mě pokračování Hraničářova učně moc bavilo. Zase to bylo čtivé, hezky napsané a děj byl neotřelý. Miluju postavy z knih, které mají silné pouto přátelství, a tahle kniha, je na přátelství přímo stavěná. Ale jedno "ale" tam bohužel také je. Na druhou stranu, kniha se od minulého dílu nikam zvlášt´ neposunula, což jsem vůbec nečekala, a děj byl za mě moc předvídatelný. Rozhodovala jsem se mezi 3-4 hvězdami, a rozhodla jsem se pro 3,5, za to, co jsem tady vyjmenovala...

iskovsky
31.07.2020 3 z 5

Čo urobí hraničář, majster na maskovanie sa v lese, keď sa dostane do púšte ?
Vymení si "pláštěnku" :)
Dobrodružstvo pre mladých romantikov pokračuje... Will má už asi 20 rokov, ale ostáva stále viacmenej detský... šťastie, že má koňa s ktorým si môže pokecať ... objaví sa nová postava nejakého šejka či čo a keďže Haltovi "se líbí" tak je jasné, že to bude rovný chlap... nové meno pre Willa mi príde dosť blbé, ale za to asi môže preklad...
Celkom svižné čítanie, ale treba mať pri tom sakramentsky prižmúrené oči...

TeoK7
07.07.2020 5 z 5

Super kniha - nemám v podstatě co říct - až na to, že Eraka opět musí zachraňovat hraničáři

Netopýr_5
28.06.2020 5 z 5

Konečně jsem narazil na sérii knih, které jsou založeny na přátelství, dobrodružném dění a vše je reálně představitelné. Klidně by se to mohlo takto odehrát... Žádná magie, kouzla ani jiné neobvyklé fantazie příběh nekazí. Spisovatele po páté přečtené knize začínám obdivovat. Úžasné dílo.

Dorota09
16.06.2020 5 z 5

Úžasný příběh, který mě naprosto pohltil. Už se těším čím mě překvapí další díl.

Gordonlord
10.06.2020 3 z 5

Jej, tohle jsem kdysi nějak zapomněl ohodnotit. Ale co si to pamatuju, dobré. No - víc se vzhledem k propasti času, které od přečtení této knížky uběhla, nemohu vyjádřit. Ale mé vzpomínky hovoří průměrem.

annes
22.03.2020 5 z 5

Další napínavé dobrodružství Willa a jeho přátel..Morous Halt se konečně ožení a Will dostane svůj dubový list :-) Sem zvědavá, co bude dál a jak to padne s triem Will, Evanlyn a Alyss :_D