Výkupné za Eraka

Výkupné za Eraka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23253/bmid_vykupne-za-eraka-UDz-23253.jpg 5 1601 145

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrací o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Erak , 2006

Čtenář1234
20.10.2018 5 z 5

Jako předchozí díli byla kniha opět super ! Oceňuji že měla konečně více stran . Těším se až se vrhnu na další díly

brodequin
10.09.2018 4 z 5

Přiznám se, že první polovinu knihy jsem se nudil. Nebylo tam nic zajímavého, nic se nedělo...několik nedůležitých a nepodstatných věcí se tam rozvádělo do nekonečna. Naštěstí, někde v půlce se to začalo "lámat" a já se konečně začetl. Příběh následně graduje a poslední stránky jsem už hltal jak babiččinu polívku. První půlka za 3*, druhá za 5*. Moc se mi líbí jak Flanagan píše. Je to jasně čitelný, přímý, jasný - žádné věty a odstavce, které bych si musel přečíst 2x. Můžu se tak jednoduše začíst do příběhu a v hlavě si to vše představovat. Například u Jména větru jsem měl pořád problém s pochopením některých pasáží a znovu a znovu jsem si pročítal odstavce, protože jsem prostě nechápal, o čem Rothfuss píše.

dadako
04.09.2018 5 z 5

Tento díl byl podle mě jeden z nejlepších. Nejprve jsem četl trochu s nedůvěrou, ale postupem času se to změnilo.

asodomkova
29.06.2018 4 z 5

Jak je u Hraničářového učně známo, začátek je vždy pomalý. A toto nebyla výjimka. Nějakých prvních 100 stran se strašně pomalu rozjíždělo a strašně dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila co se tam vlastně děje. Avšak po nějaké 150 straně to všechno zapadlo do sebe a příběh mi před očima jel sám. Když jsem se blížila ke konci, říkala jsem si, né, ještě né.
Tuto knihu jsem původně vůbec nechtěla číst, ale nakonec mile překvapila.

andrejci
13.06.2018 5 z 5

Tohle je jeden nejlepších dílů v této sérii. V podstatě nevím co mám napsat.

Didi15
03.06.2018 5 z 5

Co mám k učni pořád psát? Je to zkrátka parádní jízda. Sobotní den patřil Haltovi a jeho celé partě. Když dostanu do ruky další díl, zdá se mi o krapítek lepší předešlý. Takže tento se řadí mezi nejlepší, dle mého názoru to už nebylo tak dětské. Velice oceňuji nové země ,lidi , kmeny. No jelikož moje láska Halt je tam kde je, přecházím láskyplně na Eraka:D. S potěšením se jdu vrhnout na šestku:)

pajkahej
17.04.2018 5 z 5

Dle mého názoru ze všech dílů je právě tento nejpovedenější :-)

Jezinkabezinka
12.04.2018 3 z 5

Slabší rozjezd, pak standard.

Dandy1
24.02.2018 4 z 5

Opět skvělý díl. Úplně jsem cítila spalující pouštní slunce. Popis hodnot jednotlivých kmenů byl taky zajímavý.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Krásný díl, konečně nějaký tlustý :) Bylo krásné sledovat, jak se Halt musí připravit na odchod Willa, jak ví, že musí, ale jak nechce. Moc povedený díl!

Mabie
02.01.2018 5 z 5

Toto byl pro mne jeden z těch nejlepších dílů série. Miluji Eraka :-)

emma05
12.12.2017 5 z 5

knihu jsem četla ostatňe jako další díly .Je velmi dobrá.:)

Půca4
03.12.2017 5 z 5

3.12.2017 Když jsem knihu četla poprvé (cca 4 roky zpět), pamatuji si, že mě moc nebavila a přišla mi moc dlouhá. Nyní po rereadingu nechápu, kde jsem k této úvaze přišla. Dokonalý příběh, kde se skutečně pořád něco děje. Užívala jsem si dobrodružství v daleké Aridě a líbilo se mi, kolik mnou oblíbených postav jsem měla hezky pohromadě. Tento díl začíná i končí tak, že nenavazuje na jiné knihy, což jsem také vcelku ocenila, po předchozích dílech. Konec vás ale stejně donutí sáhnout po další knize, protože v ní má dostat Will své vlastní léno. Tento díl je tudíž posledním, kdy je ještě učněm Halta.

natikalas21
22.11.2017 5 z 5

nevím co dodat k této už dokonalé knize :)

Terka18
26.08.2017 5 z 5

Výborný díl, od začátku do konce se něco dělo. Žádné zbytečné protahování. Akce, napětí, vše co je potřeba pro dobrou knihu.

limo
11.08.2017 3 z 5

Já mám tuto serii ráda, ale tento díl je bez pointy a navíc v asi třetím díle se objeví nový záporák a vůbec se o něm skoro nepovídalo a ani se to neřeší!!??

katallinka
10.08.2017 5 z 5

Nejlepší díl zatím. Děj byl mnohem rozvinutější a plný akce. Řekla bych, že oproti předchozím dílům zde nebyla nudná rozvleklá místa a navíc se zde objevil další velmi zajímavý národ.

Leome
08.04.2017 5 z 5

100% akce jménem Výkupné Eraka si rozhodně zaslouží, alespoň ode mě, pět hvězdiček. Je sice pravda, že je možná trochu naivní, jak vše končí šťastně, ale vlastně mi to vůbec nevadí. Celkový příběh rozhodně nezní kýčovitě nebo ohraně, naopak, je to další nečekané dobrodružství. Děj je navíc jen stěží předvídatelný: to, že Cuk Willovi uteče se předvídat nedá a přestože čtenář tuší, že jej asi nakonec najde, nikoho by nenapadlo, že to bude v táboře Bedullinů a Will bude muset o svého poníka soutěžit. Rozhodně je tady vidět i to, že Will je starší a starší a už to není ten malý chlapec, který se učil u nevrlého hraničáře Halta.

U předchozích dílu jsem psala, že mými nejoblíbenějšími jsou první dva, především pak ten první, ale pokud bych měla zvolit třetí místo, tak je to Výkupné za Eraka. Akcí nabytý díl plný zvratů a zákoutí, zajímavých postav... Navíc, je to i poslední kniha, kdy je Will ještě učněm a nemá vlastní léno.

Počet knih této série rozhodně může být trochu děsivý, a to že jsem na tohle fakt alergická, ale prakticky nejde nečíst sérii dál - vždyť je to tak zajímavé! Jednoznačně pět z pěti, bez váhání :).

Tucaka
12.03.2017 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl. Docela mě začíná štvát, že ať se hlavní hrdinové dostanou do jakýchkoliv nesnází, nikomu se nic nestane a vše má dobrý konec. Zkrátka na mě až moc velká pohádka pro děti.

MirijamFrankl
08.02.2017 5 z 5

Hraničáři ani tentokrát nezklamali.Jako obvykle jsem se nahlas smála Haltovým hláškám a tajila dech při napínavých scénách.Autorův styl je prostě dokonalý,v knize nemá žádná hluchá místa.
Epilog mě hodně dojal.
POZOR!SPOILER(i když ne moc velký)
Bude mi chybět Will jako opravdový učeň.Ačkoli počítám,že se ještě má co učit.