Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2567 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Retketka
29.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Má velice zajímavý a dobrodružný děj, postavy se velice povedly. Hodí se jak pro mladší, tak i pro starší generace. Rozhodně doporučuji.

Terezinka890
26.05.2022 5 z 5

Kniha se mi moc moc moc líbila. :D

2509
25.05.2022 5 z 5

Pro všechny věkové skupiny, Četla jsem ji se synem a místy jsme ani nedýchali.

Péťa Z.
16.05.2022 4 z 5

Narazila jsem na tuhle knížku až v dospělosti. A i tak mě to bavilo a dovedlo k dalším dílům o Willovi.

Jaklová.katka
20.04.2022 4 z 5

Mam moc ráda sérii Hraničářova učně.
Vtipné, svižné a čtivé.
Doporučuji všem i dospělým.

Lili2020
17.04.2022 5 z 5

Tahle kniha mi ukázala jaké KNIHY budu ČÍST jako DOSPĚLÁ!!!!!!

Bafy
09.04.2022 5 z 5

Nečekaně dobré .... krásně čtivý příběh který chytne a nepustí. A myslím že neurazí žádného čtenáře ať je jeho věk jakýkoliv :-)

Jizi
30.03.2022

Krásný, napínavý příběh pro všechny, kdo mají ráda napětí a dobrodružství a který může posloužit jako ideální úvod do fantasy literatury pro začínající samostatné čtenáře a který v pohodě stráví i ti, co ho sami ještě neučtou. Zároveň je ale natolik inteligentní, že bude bavit i dospělé, čili ideální win-win kniha na čtení před spaním.
Vyprávění sleduje v zásadě lineární příběh Willa, sirotka, který naplní svůj potenciál, jeho sympatického, málomluvného učitele a přátel. Postav je tak akorát, aby je dětští čtenáři usledovali, jsou dostatečně reální, aby se s nimi mohli ztotožnit, zlo je potrestáno, dobro odměněno.
Pro věkovou skupinu kolem deseti let naprosto ideální.

Meg1
22.03.2022 5 z 5

Hezká, lehká dobrodružná kniha, která se čte úplně sama :-).
Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že po tolika dobrodružstvích, které jsem s Wilem a dalšími prožila mi budou chybět. Wilovo neustálé dotazovaní, Haltovo brblání a Horácova milá naivita.
Knihu doporučuji všem věkovým kategoriím a hlavně těm, kteří mají rádi, když dobro zvítězí nad zlem.

Aldaa
06.03.2022 5 z 5

Skvělá knížka, skvělá série, skvělý autor :)
Upřímně řečeno knihu jsem si půjčil když mi bylo osm let a od té doby jsem četl jenom hraničářova učně. Je to série mého dětství, už jen proto že se dobře a plynule čte, málo zvratů a skvělé postavy.
5/5

Senza Jenka
04.03.2022 5 z 5

Zajímavé je, že za celou knihu se člověk dozví o vzhledu hlavní postavy jen to, že je na svůj věk malý, štíhlý a má hnědé oči.
Nicméně z celé série mě hodně bavil právě tenhle začátek a pak ten remake s Willem v roli učitele první dívky ve sboru.

alabra
05.02.2022 5 z 5

Matouš Ruml je úžasný vypravěč, i když nejsem -náctiletá, jsem okouzlena fantasy určenou pro mládež, líbí se mi lehkost plynutí příběhu, vykreslení charakterů hrdinů i jejich vývoj, i když místy trochu nereálně zdůrazňující co se má a co ne, určitě si ráda poslechnu další díly a knihy zakoupím pro své děti a vnoučata.

Ixisandra
01.02.2022 5 z 5

Super knížka. Moc jsem si to užila, je to krásné napsané, napínavé a hlavního hrdinu jsem si hned oblibila. Přečteno za jediný den. Doporučuji

petrulka
21.01.2022 4 z 5

Jelikož jsem potřebovala nenáročnou knihu, nad kterou se nebude muset moc přemýšlet, která se dá číst při čekání u lékaře nebo ve vlaku, sáhla jsem po Hraničáři. Přesně to, co jsem očekávala splnila, plus něco navíc. Je příjemně čtivě napsaná, Will je sympaťák na první dobrou, děj zajímavý, chvílemi přiměřeně napínavý, prostě fajn čtení.

Hoblinka
09.01.2022 5 z 5

Přesně jak to psala paní pode mnou: "možná je to kniha spíše pro děti a mládež, ale i mne na pokraji krize středního věku nadchla. Zábavné, dobrodružné, čtivé."

Argony
07.01.2022 5 z 5

Poslouchám audioknihy namluvené Matoušem Rumlem (velmi pěkný přednes). Úžasné, pro všechny věkové kategorie. Jsem nadšená a hodlám si knihy i přečíst.

Nudlesmakem
02.01.2022 5 z 5

Ano, možná je to kniha spíše pro děti a mládež, ale i mne na pokraji krize středního věku nadchla. Zábavné, dobrodružné, čtivé. A protože hraničáři pořád pijí kávu, velmi se mi zvýšila denní spotřeba Nescafé. :-)

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Už delší dobu jsem žádnou fantasy knihu nečetla, ale po přečtení Hraničářova učně jsem byla opravdu velmi příjemně překvapena a i jsem dostala chuť si přečíst mnoho dalších fantasy knih.
Již od začátku jsem neměla problém se do knihy začíst a čtivost v knize přetrvávala až do konce. Styl psaní mi taktéž sedl- sice nijak zvláštní, ale přidával knize na čtivost, stránky mi rychle ubíhaly pod rukama.
Věc, která se mi na knize moc líbila byla ta skvělá atmosféra a svět ve kterém se kniha odehrávala- prostředí plné hradů, temných lesů a záhad si mě vždy dokáže získat a tady bylo to prostředí úžasné. Kniha zas tolik překvapivých zvratů neobsahovala, ale nějaké zde byly, ale to nijak neubíralo na kvalitě knihy. Neskutečně jsem si oblíbila Willa a hraničáře Halta a celkově se mi moc líbil vývoj osobnosti několika hlavních postav, jak postupně zmoudřely a staly se lepšími a silnějšími lidmi. Kniha též obsahuje mnoho pěkných myšlenek a citátů.
Neskutečně se těším, až si v knihovně půjčím další díly této zatím úžasné série, která má našlápnutou se stát jednou z nej fantasy sérií, pokud to tak bude pokračovat i nadále. Pokud jste milovníky fantasy knih, tak hraničáře zkuste, myslím si že nešlápnete vedle.

Laf
27.12.2021 4 z 5

Super čtení. Je to velmi čtivě napsané, děj plynule utíká a vůbec se u toho člověk nenudí. Navíc skvěle vymyšlené postavy. Za kouknutí to rozhodně stálo :)

FantasyCZech
25.12.2021 5 z 5

Co k tomu říct? Podle mě nejlepší kniha z celé série 18 knih. Postavy, zápletky všechno je super. Snad nejlepší kniha, a za mě předčila v mnohém i Pána Prstenů.