Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2567 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Jostik_21
12.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Tento příspěvek píšu déle a už jsem u 3.dílu. Jo někomu tu může přijít málo, že vyšla už v roce 2008. Ale ne. Přečetla jsem ji cca za týden a to se mi zdá dobrý. Dobrá 2.díl jsem četla 3 dny, ale to je vedlejší. Určitě doporučuji. Přečetla jsem toho už hodně (i když na profilu mám je něco), a toto patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Doufám, že i vám se líbí.

Mabie
18.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, okamžitě jsem zakoupila další díl :-)

Adelaide777
16.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla.

Půca4
15.10.2017 5 z 5

15.10.2017 Po 4 letech jsem si řekla, že si přečtu celou sérii znovu. Když má člověk chuť a náladu, tak mu nevadí číst literaturu pro mladší. A mě kniha bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé! Je to dokonalé dobrodružství a už se těším na další díl. Šíleně bych ocenila zfilmování.

petzbrna
08.10.2017 5 z 5

1 s hvězdičkou

Coli
28.09.2017 5 z 5

I když určeno pro mladší ročníky je to zábava a dobře čtivé i pro starší.

Mercatino
22.09.2017 1 z 5

Toto je opravdu velice plytká záležitost. Působí to jako krátká knížka plná zbytečných věcí, kde mnoho podstatných záležitostí úplně chybí. Nějaká větší myšlenka, hlubší charaktery. Po dočtení knihy je jasné, že jejím největším mínusem je její předvídatelnost. Již na začátku knihy budete vědět jak kniha přibližně skončí. Žádná překvapení, nic nového a nic zajímavého. Stojí za to pokračovat ve čtení série? Za mě je to zbytečná ztráta času.

surynas
01.09.2017 3 z 5

Vypadá to na hodně zajímavou sérii.Nemůžu se dočkat.

Jerry.69
23.08.2017 5 z 5

Byť psáno pro náctileté, krásně lehce vyprávěný příběh.
Objeveno náhodou, hledajíc lehčí letní čtivo, určitě se stane oblíbeným čtením i pro podzimní plískanice a zimní depresivní čas čekání na jaro...
Má to děj, napětí, spád a rýsuje se to v jednu skvělou ságu....beru všemi deseti.

VacošVacoš
14.08.2017 5 z 5

supeeeeeeeeeer kniha:-)

limo
11.08.2017 5 z 5

Tuto serii mám ráda, ale tento díl je uplně nejlepší!!!

Hadati
04.08.2017 4 z 5

Už v první knize této ságy je zřejmé, že se bude jednat o odpočinkovou četbu určenou spíše pro dospívající děti. Pro mě to však bylo osvěžující čtení po těch mnoha knihách, kde se to hemží tolika postavami, že si musíte dělat jmenný rejstřík, abyste věděli, kdo je kdo. Kdo hledá složité zápletky, měl by se obrátit jinam.

Bookworm11
02.08.2017 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem prahla po dalších. Je to úžasná kniha.

Palmanka
01.08.2017 5 z 5

Když mi ji sestra dávala k narozeninám byla jsem napjatá jako Willův luk o čem to bude. Když jsem ji přečetla už jsem žadonila o další. Toto kniha mě prostě okouzlila! Určitě ji doporučuji!

kusma
30.07.2017 4 z 5

Čtivé i pro dospělé čtenáře. Příběh jsem si užila a těším se na další díly.

Terka18
30.07.2017 5 z 5

První díl za mnou a polovina dalšího přečtená taky. Zajímavý příběh, něco nového a neohraného. Ke konci mi až slza ukápla, když jsem měla o hlavní hrdiny strach, jak to dopadne. Parádní konec, to musím uznat.

vampiru
30.07.2017 4 z 5

Tato série mě bavila více než bratrstvo a vše co se v knize dělo mi přišlo napínavé! Nelituju jediné strany.

PapayaD
09.07.2017 5 z 5

Hraničářův učeň. Kniha, na kterou jsem čekala bezmála rok, a když jsem ji konečně uviděla v knihovně, plna očekávání jsem po ní sáhla. A kniha vůbec nezklamala! John Flanagan píše krásně a nejednou vám vykouzlí úsměv na tváři. Postavu Willa jsem si moc oblíbila, i když mi občas připadal trochu mladší než 15ti letý. Mé největší sympatie si ale získal Halt, ten je prostě...úžasný. Další postava, která stojí za zmínku, je Horác. Zpočátku jsem ho moc neměla ráda, ale pak po jisté záležitosti jsem na něj změnila názor a jsem ráda, že se zbavil trojlístku, který ho šikanoval.
Co se týče té věci s Willovým otcem, od začátku mi bylo jasné že to nebude rytíř a že to bude nějak souviset s Haltem, chvíli jsem si i myslela, že to byl hraničář.
A nakonec musím zmínit i obálku, která je moc pěkná a laděná do fialova, což je spolu s černou má nejoblíbenější barva, takže za mě má kniha za obálku nemalé plus.
Takže knize dávám 5 hvězdiček a nevidím žádný důvod, proč bych měla dát míň.

any333
28.06.2017 5 z 5

K téhle sérii jsem se dlouho dokopávala a konečně jsem se k ní dostala. Přiznávám, že toho nelituji. Sice musím uznat, že tenhle díl je spíš takový seznamovací, ale je přede mnou ještě celá série, takže mi to vůbec nevadí.
S Willem jsem mnohdy soucítila, ale někdy se na můj vkus moc ptal, ale to má hraničář v povaze, takže dobré. Co se týče Horáce, jsem ráda že se zbavil těch, co ho šikanovali, a pak se nadobro(snad) usmířil s Willem. A Halta s Gilanem jsem si oblíbila asi nejvíc, kvůli těm jejich přestřelkám.
A ta záležitost s Willovým otcem jsem tušila, že bude nějak souviset s Haltem, ale nenapadlo by mě, že takhle.
Rozhodně mě zajímá, co přinesou příští díly. Vždyť stále nevím, co to Morgarath konkrétně chystá a jestli to Allys a Willovi vydrží.

sun.from.ibiza
14.06.2017 5 z 5

Dlouho se mi do této série nechtělo. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit, protože je to spíš pro mladší čtenáře. Musím se smát, protože během 6 dní, jsem přečetla 9. dílů, tam jsem se ale zasekla, nějak mě Halt v nebezpečí nebaví, ale ono se to zlomí :). Každopádně tento díl a hned ten druhý, jsou pro mě nejlepší z celé série (alespoň zatím, ale nemyslím si, že by se něco změnilo). Autor je opravdu vtipný, udrží napětí a po každém díle se těšíte na další. Doporučuji, kudy chodím :).