Obléhání Macindawu

Obléhání Macindawu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155063/bmid_oblehani-macindawu-NIF-155063.jpg 5 1448 118

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do Araluenského království. Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost – a příjezd dávného přítele – jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.... celý text

Ešína
Ešína
28.05.2021 4 z 5

Tentokrát jsem se ani u Obléhání Macindawu nenudila. Dokáže rychle vtáhnout do děje. Už se těším, až se ponořím do čtení dalšího dílu.

ReziEngli
ReziEngli
27.05.2021 4 z 5

#audiokniha - Opět jeden z naprosto skvělých dílů o Willovi. Ačkoliv tu bylo pár trochu nudnějších scén, vyvážila to konečná bitva a úplný konec knihy. Ačkoliv jsem to poslouchala už poněkolikáté, culila jsem se u toho (zvlášť u konce) jak sluníčko na hnoji :D

Lubisek
Lubisek
14.04.2021 5 z 5

Opět perfektně propracovaný díl ze série o již dospělém hraničáři.
Touto knihou se dostávám pomalu za polovinu série, což mě na jednu stranu těší, ale také se obávám toho, že se mi již blíží konec.

Knížka jako všechny ostatní je psána naprosto bravurně. Flanagan opravdu ví, jak zaujmout nejen menší děti, ale i dospělé čtenáře. :)

Nemůžu jinak, než opět udělit 5 hvězdiček.

annie16
annie16
13.02.2021 5 z 5

Moc pěkná série, rozhodně doporučuji.

vojta888
vojta888
06.02.2021 5 z 5

Skvělý díl zatím asi nejlepší z celé série. Velmi mě zaujala postava Kerena.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
05.02.2021 5 z 5

Moc se mi líbí, že v této knize už jednají pouze mladí, vyučení žáci. Tentokrát se neopírají o zkušenosti svých učitelů a jsou už ve všem sami za sebe. Učí se tak říkajíc za pochodu. Moc jim to jde.

1259
1259
19.12.2020 5 z 5

Ve vymýšlení úkolů Will nezklamal. Bavilo mě se ponořit do děje a prožívat jeho problémy s ním.

katallinka
katallinka
16.11.2020 2 z 5

Příběh měl obrovský potenciál, ale místo toho byla knížka zdlouhavá a zajímavé pasáže byly líčeny velmi povrchně a zrychleně. Knížka je určitě pro mladší čtenáře!

cibulka 8
cibulka 8
31.10.2020 4 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Příchod Horáce příběh osvěžil a dodal mu lehkost v podobě špičkování se s Willem.

Sariega
Sariega
29.10.2020 5 z 5

moc zábavný a napínavý díl přečetla jsem ho za dva dny

Luigi1
Luigi1
21.10.2020 5 z 5

Jsem velice spokojený.Moc se mi líbí Doporučuji

iskovsky
iskovsky
12.08.2020 2 z 5

Táto séria ma už začína bolieť... negatíva vytrvalo prevládajú a nevidím náznak, že by to bol iba prechodný stav... dám tomu ešte jednu šancu a pustím sa do ďalšieho dielu, ale ak to bude rovnaká zlátanina ako toto, tak prisámveru začnem písať knižky sám...

TeoK7
TeoK7
23.07.2020 5 z 5

Super kniha - zpětně asi moje nejoblíbenější

annes
annes
13.05.2020 4 z 5

Horác a Will jsou prostě dobrá dvojka :-) Jsem zvědavá co se bude dít dál. Chudák Alyss - vždycky jsem tvrdila, že holky by měly vzít věci do vlastních rukou, kluci jsou v některých situacích vážně trdla :-D

Dycko
Dycko
21.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování šestého dílu. Děj trochu předvídatelný, ale i tak mě vtáhl a bavil.

Alvari
Alvari
17.04.2020 2 z 5

Nějak nevím co bych o tomhle dílu napsal. Celkově byl vlastně docela o ničem. Alespoň že mluvení s koněm (až na pár výjimek) odpadlo. Dobývání hradu bylo vyloženě plytké za přispění Malcolmova "Signal Festivalu". Abych nebyl zase jen negativní, celkem mě bavila postava Xandera, občas i Malcolma a Kerena. Příběh byl zakončen otevřeně, tak jsem zvědav. A znovu se bojím.

KillHurt
KillHurt
31.03.2020 4 z 5

Možná nemusely být šestý a sedmý díl rozděleny. Oba dva jsou pak zbytečně roztahané. Zase je fajn, že bylo dost času na představení "nového" léna i nových postav, nastřelení několika problémů, které se jistě budou rozvíjet v dalších dílech, a nových nepřátel. Osobně jsem rád, že se pravděpodobně dál nebude odehrávat žádný romantický trojúhelník. (Mimochodem. Fascinuje mě Willova pragmatičnost v závěru knihy. Neřekl své vyvolené, že ji miluje, tak proč by se nepodíval po místních holkách.) Klobouk dolů jak se překladatelé porvaly s překladatelským oříškem. Shadow zní (asi pro border kolii) pro fenu v angličtině moc hezky, ale Stín v češtině je hodně nelogické pojmenování samice.

Christien
Christien
28.03.2020 5 z 5

(SPOILER) Krása! Will s Alyss konečně pochopili, to co já chápu od prvního dílu! XD Trošku... No dobrá, hooooooooodně mi tam chyběl Halt...:( Ale co se dá dělat, opět jsem knihu přímo zhltla a sahám po dalším dílu!

KájaKoxík
KájaKoxík
27.03.2020 3 z 5

Stejně jako u předchozího dílu musím hodnotit pouze 3 z 5.

Naprosto souhlasím v Ivanem. Autor by udělal lépe, pokud by spojil 6 a 7 díl dohromady a omáčku trochu zkrátil. Také mi začíná trochu vadit, že autor některým názvem knihy prozradí pointu dílu. Tentokrát se výjimečně na začátku knihy nachází mapa, která je trochu co k čemu. Ale i tak se stále jedná o mou oblíbenou sérii a rovnou sahám po dalším dílu.

Obsah = SPOILERY
Alyss je uvězněná ve věži na hradu Macindawu. Will se snaží přijít na to, jak ji zachránit, ale nedostává se mu mužů. Náhodou nedaleko ztroskotala skandijská loď pod vedením Gundara, kterému při potopení lodi utekl John Buttle. Objevil se už v předchozím díle a teď se přidal ke Kerenovi na hradě. Také prozradil Willovo a Alyssino krytí, proto byla uvězněna.
Will odvede skandijce s sebou do lesa za Malcolmem, aby vymysleli jak se dostat do hradu. Naštěstí Halt a Crowly poslali na sever Horáce, který na rozdíl od Willa ví trochu něco o obléhání.
Díky tajnému kódu jim Alyss signalizuje, že na Macindaw přijede skotijský generál MacHaddish, aby se s Kerenem dohodli na posledních detailech jejich válečné invaze do Araluenu. Také to, že z ní Keren dostává informace během hypnózy.
Will, Horác, Malcolm a další musí rychle jednat. S pomocí Willova chytrého plánu a bojovných Skandijců pod vedením Horáce zaútočí na hrad Macindaw. Keren umírá společně s dalšími svými vojáky. Během této bitvy si Horác vyslouží přezdívku generál.
Na hrad se po pár dnech začnou vracet původní ochránci a lord Orman schválí, že Skandijci budou Macindaw bránit ještě nějakou dobu, budou moci na hradě zůstat přes zimu a postaví si novou loď.
Závěrem se konečně Alyss vysloví ze svých citů v dopise Willovi.

Chytuš
Chytuš
14.03.2020 5 z 5

Opět spokojenost celé rodiny. V průběhu čtení se u nás navíc změnily čtenářské zvyklosti - ze začátku čteno synům, poté se oba synové začali v předčítání střídat, takže druhou polovinu jsem měla jako milé audio. Will už není učedník, dostává vlastní léno, kde se ale moc neohřeje... Je povolán na tajnou misi v přestrojení - takový středověký agent :-) Navíc Will najde novou čtyřnohou a staronovou dvojnohou přítelkyni :-) Je pravda, že tempo knížky je oproti prvním dílům pomalejší, přesto nás série pořád dost baví. Škoda jen, že díl od dílu ubývá přítomnost Halta...