Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382741/bmid_nositele-duboveho-listu-sPh-382741.png 5 1741 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá vpadnout do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl Skandijců jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

hajmo
29.03.2019 5 z 5

Veľmi dobré pokračovanie prvých troch dielov. Príjemné, rýchle čítanie, super oddychovka. Jednoznačne odporúčam.

jirka3176
17.03.2019 5 z 5

Tento díl byl podstatně lepší než minulá kniha, která byla spíše takovou předehrou tohoto dílu.
Nevím jak to John Flanagan, autor knihy, dělá že jeho knihy jsou čtivé, napínavé a často akční,někteří jiní autoři by to tak nedokázali právě jako John.
V knize se opět objevil Haltův smysl pro strategii, pouze díky němu vznikl mír mezi odedávnými nepřáteli.
5*/5*

Chytuš
06.03.2019 5 z 5

Čteno synům před spaním. I když nevím, jestli jde o nejvhodnější literaturu na dobrou noc, občas jsme byli napnutí, jak špagát :-) Nicméně znovu jsme byli spokojení všichni, synové, i předčítající rodiče. Ani tentokrát v příběhu nechybí napětí, dobrodružství, bojové akce a hrdinství. Halta, Willa i Horáce má čtenář zamilované už z předchozích dílů, v tomhle dobrodružství navíc partu skvěle doplnil Erak. Klučičí dobrodružství v té pravé míře navíc okořeňuje postava Evanlyn/Cassandry. Skvělá fantasy série pro dobrodružné povahy obojího pohlaví.
Jediná nevýhoda je ta dlouhá čekačka v knihovně na každý další díl :-)

MonaLisa42
12.02.2019 5 z 5

No prostě úžasná kniha. Už dlouho jsem se tak moc nezasmála (Nejvíce asi když probíhala diskuze mezi Haltem a Horácem a v ní stále používali slovo "co"). Tento díl je velice akční, napínavý, dobrodružný, zábavný a prostě dokonalý. Líbilo se mi, že se postavy potkali a našli nové přátele. V koncové bitvě se z nich stali hrdinové, to jak Will vedl lučištníky bylo skvělé. A to jak každý měl v bitvě vlastní roli se také povedlo. Samozřejmě jsem si velmi oblíbila Eraka.
Tento díl dopadl skvěle. I přesto, že tato kniha příběh hezky uzavřela, se těším na další díly. Nemám knize, co vytknout, a tak dávám plný počet hvězdiček. Moc Děkuji!!!

SarahRoyalAss
28.01.2019 5 z 5

Pokud má člověk rád tréninkové a bojové sekce, bude z tohoto dílu nadšený. Tak jako já. Všechny knihy jsem si během čtení zamilovala a ani tahle není výjimkou.
Kromě shledání přátel a učně s hraničářem, se tu začnou rýsovat nová přátelství a spojenectví. To přinese i skvělé kapitoly tréninku, taktiky a boje. Objevují se tu noví nepřátelé zběhlí v taktice a boji proti Skandijcům, co nemají taktice ani za mák páru. Ale díky novým křehkým vztahům, které se během knihy prohloubí, mají nové šance na výhru. A jak se ukáže, Skandijci nejsou tak špatní a Erak je skvělý chlap, kterého si člověk oblíbí.

Devil-Ivet
16.12.2018 5 z 5

Nositelé dubového listu mě mile překvapili. Byl to úžasný příběh, který nenechal vydechnout a nutil číst dál. Bylo to napínavé, místy vtipné a Eraka jsem si oblíbila. Jeden z nejlepších dílů.

Haloon
10.12.2018 3 z 5

Dlouho očekávané shledání je tady, ale na obzoru se rýsuje další zápletka. Vypadá to, že parta Skandijských únosců si na vlastní kůži vyzkouší přísloví: Jak se do lesa volá... Přichází totiž armáda nájezdníků a samotní agresoři předchozích dílů pochopí, že jaksi nejsou jediní s kodexem vtrhni kam můžeš, všechno pober a rychle se vrať.
Co se týče vztahů postav, je až udivující, jak rychle si k sobě rodilý Araulenci a Skandijci našli cestu. Ale což, je to dětská knížka a zapomenout na staré šarvátky a usmířit se, to je přeci poučné. Však už v předchozím díle ukázali, že ti vousatí sekerníci vlastně nejsou až tak zlý. Přeji jim tedy dobrou spolupráci, ať jim to proti další nájezdníkům vyjde.

Skripi
23.11.2018 5 z 5

Výbornáááá séria. :)

Hadati
20.11.2018 3 z 5

Ve třetím komiksu se seznámíme zejména s troly žijícími nedaleko od města a potvrdíme si, že se většiny z nich není třeba bát. Většiny. Naneštěstí, tanhle díl má otevřený konec, takže budete nedočkavě čekat na pokračování.

any333
17.10.2018 5 z 5

I přesto, že tahle série postrádá prvky mého oblíbeného fantasy, mám tyto knihy vždy rychle přečtené a těším se na popisy bojů, prvků z nich a strategií, kterých jsme si v tomhle díle užili dosyta. Will a Evanlyn se konečně hnou z místa, na druhé straně u Halta a Horáce ještě doznívá jejich 'hra' z předchozího. Abych se osobně přiznala, docela dost dlouho jsem si položila otázku, kdy už se konečně setkají, až se to skutečně stalo. A já si i přes nedočkavost zachovala ledový klid, protože se zrovna dělo něco napínavého. Tak asi k tomu, na co jsem se těšila.
Jako taková nejvíce kritická chvíle mi přišel okamžik, kdy jistá osoba odešla a ostatní ji hledali a jsem v tom čekala nějakou novou zápletku. To se ale nakonec nestalo, i když, zase tomu nebudu odpírat, že to pak docela - a i vtipně - hnulo dějem.
Nejvíce jsem si užila finální bitvu, kdy se Halt vytasil na tamudžaje s jejich vlastní taktikou a všichni si navzájem kryli záda, jak to má u správného oddílu být. A už se těším, co přinese ten další díl s docela zavádějícím názvem.

Čtenář1234
12.10.2018 5 z 5

Opět další skvělý díl z téhle skvělé série . Nejvíc se mi líbilo posledních 100 stránek . Naprostá paráda ,dopručuji

dadako
04.09.2018 5 z 5

Jsem rád, že jsme se nakonec dostali ze Skandie. Čtení super, ale už je mi zima.

Miškla
31.07.2018 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série :)

andrejci
11.06.2018 5 z 5

Víc a víc si tu sérii zamilovávám(a to jí čtu už podruhé a silně pochybuji že zůstane jenom tak ležet na poličce)

brodequin
05.06.2018 5 z 5

První díl byl OK, druhý už nic moc. Trojka mě však udržela ve chvíli, kdy jsem to chtěl vzdát. Čtvrtý díl navazuje na kvalitu třetího dílu, takže super. Bylo to napínavé a knihu jsem přečetl poměrně rychle (na mé poměry). :-) Budu se těšit na další díly!

Didi15
28.05.2018 5 z 5

Čím dál tím víc si tutu sérii zamilovávám. Těším se na další díl.

tlllk
21.03.2018 5 z 5

Ako audio ma to hodne bavilo, pekné, jednoduché s happy-end-om...

rencovav
15.01.2018 5 z 5

Od posledního přečteného dílu jsem úplně zapomněla, jak je tahle série skvělá. Možná spíš pro mladší čtenáře, ale přece. Plná hrdinů a zároveň různorodých postav, plná dobrodružství a vlastně i vtipná. Nezdráhám se dát pět hvězdiček, možná trochu nadhodnocuji, ale co. :)

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Také jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Setkání Willa a Halta je dojemné a myslím, že na to všichni už netrpělivě čekají. Moc povedený díl!

Palmanka
02.01.2018 5 z 5