Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382741/bmid_nositele-duboveho-listu-sPh-382741.png 5 1743 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá vpadnout do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl Skandijců jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež

Naprosto perfektní. Doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

eva-lupen
27.10.2022 5 z 5

Stejně jako předchozí díly poslechnuto jako audiokniha, a opět je Matouš Ruml stejně skvělý jako kniha samotná. Dobrodružné pohlazení po duši.

kuruteku
09.10.2022 5 z 5

Čím dál lepší - pokud Rowlingová přivedla ke čtení mnohé, tak Hraničářův učeň je velmi důstojným, i když úplně jiným, pokračovatelem. Bojovná fantazy, ve které se nekouzlí, jen žije v jiném prostředí. Ale úkoly předložené mladým, jejich zapojení do světa dospělých, je tu možná realističtější, než u Harryho.
Tento díl ukazuje, že ne vždy nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. Jsem-li někomu lhostejný, může to být ještě horší, než když mne nenávidí.
Skandijská linie, Willova a Evanlina linie a Horácova a Haltova linie se setkaly v místě bitvy o Helmsholn a za cenu mnoha obětí vše dopadlo tak, jak má v takových knihách dopadnout.

Rozari
08.10.2022 5 z 5

Už jsem nadšeně okomentovala předchozí 3 díly, má smysl ještě něco psát k tomuhle?
Prostě to žeru! :-D

“Problémy, které se odloží, se často vyřeší samy.”

Jo a líbí se mi, že si na konci knihy nechali dostatečný čas na oslavu šťastného konce :-) tak to má být!

Terezinka890
24.06.2022 5 z 5

Opět skvělé! Jsem moc ráda, že to tak dopadlo. :) Těším se na další díl!

Retketka
29.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Má velice zajímavý a dobrodružný děj, postavy se velice povedly. Hodí se jak pro mladší, tak i pro starší generace. Po prvním dílu se mi to zdálo nemožné, ale díl od dílu jsou knihy lepší a lepší. Rozhodně doporučuji. Dávám šest hvězd z pěti, protože kniha vás neomrzí ani po hodinách čtení. Díly v Araluenu se mi sice líbily víc, ale i tak je kniha úžasná.

Péťa Z.
17.05.2022 5 z 5

Jo, tohle mě baví! Sledovat Willa, jak dospívá, prožívat s ním jeho dobrodružství, těšit se na další pokračování příběhu. :-)

ATASEB
17.04.2022 5 z 5

Nebudu tady popisovat jak je tahle kniha skvělá, protože ten kdo se připravuje na koupi 4. ho dílu, ví své z prvních tří. Sdělím jen jedno ... je to strhující až do poslední kapitoly. Já to třeba sfouknul za nedělní odpoledne.
Normálně komentáře nepíšu, ale rozhodl jsem se podělit o svůj poznatek - Halt, dal bych skoro ruku na špalet, že ho autor stvořil podle Jacka O'neilla ze seriálové Hvězdné Brány.
Co nemám pravdu? Tak si odmyslete tu šedozelenou pláštěnku. Jejich sarkazmus je totožný :D

Deevv
02.03.2022 5 z 5

Velmi akční díl. Kapitola 9 mě až rozplakala. Setkání přátel v tu pravou chvíli. Nepřítel nepřítele je přítel? Popis bitvy byl skvělý. A ten napínavý konec. Zachrání Will Evenlyn a nebo Horáce? Nebo to bude úplně jinak? Poslouchám jako audioknihu a hlas Matouše Rumla je skvělý.

petrulka
25.02.2022 5 z 5

Skvělé pokračování, tentokrát nám Flanagal naservíroval spoustu strategie, příprav na válku i samotný osudový střet dvou armád, kde jedna je v obrovské početní nevýhodě, kterou se snaží vyrovnat svým bystrým mozkem Halt. Ani tentokrát nechybí vtipné okamžiky, hlášky, na druhé straně zas přiměřené napětí.

alabra
14.02.2022 5 z 5

Být mladým chlapcem řeknu, že tento díl neměl chybu, bylo tam všechno, co se může líbit. Dospělý nad tím nesmí moc dumat, je to dobrá kniha, skvělý poslech, přednes pana Rumla je jedinečný.

ondra295
11.12.2021 5 z 5

Tím, že tady konečně máme díl, kdy Halt a Erak stojí na jedné straně a spolupracují, je to ještě o něco zajímavější. Chemie těchto dvou postav se mi totiž velice líbí. Celkově je to zase o něco lepší, než minulý díl a mně osobně to moc bavilo - kdybych to ale četl jako dospělý, je mi jasné, že bych tam našel více či méně nedostatků. Zpětně mi přijde, že Temudžajové byli snad až moc hloupí, když se nechali Haltem několikrát jednoduše obelstít - ale faktem je, že Haltova (a později i Willova) genialita jsou takovým gró této série a bez tohoto "deus ex machina" by většina dílů pravděpodobně skončila velice zle.

toni-az
09.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Tento díl mi proti předchozím dvěma přišel takový nemastný neslaný, nějak více věcí a rozhodnutí tam nedávalo smysl, ale díky poslední bitvě se pořád dal číst. Překvapení žádné, snad leda to, že na konci není žádný háček, který by člověka nutil číst další díl. Takže po čtyřdílovém maratonu si dám pár týdnů pauzu než se pustím do pokračování.

P.S. U tohoto dílu jsem si teprve uvědomil, že to vlastně vůbec není fantasy, spíš takový historický román. I ten zeměpis docela sedí s latinskými názvy - Galie, Teutonie, Albion, Skandinávie. Ale to by děti nečetly, takže se na to nalepí nálepka fantasy a už to vesele hltají (stejně jako já, ale já bych hltal i jako historický román)

MatoPalkes
24.11.2021 3 z 5

Oproti druhému a tretiemu dielu zábavnejšie čítanie, najmä posledná bitka bola zaujímavá (lukostreľba). Ďalší diel už je o dosť dlhší tak uvidím či budem pokračovať.

NextOne
11.11.2021 5 z 5

Máme tu čtvrtý díl a musím říct, že jsem konečně rád, že dávám vyšší hodnocení. Dostali jsme shledání, na které jsme dlouho čekali, dvojice Erak a Halt nám příběh opepřili o spoustu zábavy a hlavně v knize byla samá akce. Příprava na střetnutí i samotný boj bylo fakt počteníčko. Každý se zhostil výborně své role. Nikdo si nechtěl hrát na hrdinu, ale každý chtěl ochránit pouze své přátele. No a závěr knihy byl už jen třešinkou na dortu, jelikož ten se fakt povedl.
Instagram: next_fantasy_one

Ryšava
01.11.2021 4 z 5

Konečně se shledají a hned se dostanou do "problémů" =D s Eraka se nakonec vyklube fér chlap ;) bitva je konečně na víc kapitol. v předešlých dílech se mi zdály moc rychlé...

Cortegos
12.10.2021 5 z 5

Jeden z mých oblíbenějších dílů. Skvěle jsou zde rozpracované politické a diplomatické zájmy jednotlivých národů-zemí. Parádně se taky daří kombinovat vyprávění z perspektiv různých postav.

KláraH.
24.09.2021 5 z 5

Vtipnějsí než minulé díly, ale ten první se mi stejně líbil nejvíc. Méně neustálého boje a taktiky a bylo by to super. Ale stejně - líbí se mi to moc, ten přesah pro děti do běžného života je neuvěřitelný a díky za to.

kopeceli
12.09.2021 5 z 5

Strhující pokračování předchozího dílu! Přečetla jsem za 2 dny, ale teď mi doma stojí práce a další minimálně 2 dny budu dohánět. Stálo mi to zato. U práce budu přemýšlet nad tím, že Erak vlastně byl docela pěkný chlap v nejlepších letech, což by mě dříve nenapadlo. Bodejť, vždyť chlapci učni jsou ve věku mých synů a Halt - inu, to je hraničář.

ElessaRiverbow
06.08.2021 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale po pár kapitolách příběh začal být hodně zajímavý a čtivý. Will, Horác i Evanlyn byli opět naprosto skvělí. Eraka jsem si oblíbila ještě více a doufám, že se objeví i v dalších dílech. Moc se mi líbilo, jak Halt s Erakem sledovali Temudžaje a jak Will trénoval s lukostřelci. K dalšímu dílu se chci dostat co nejdříve.