Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14789/bmid_hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 5 1743 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

Dandy1
18.12.2017 4 z 5

Tady mě bavilo číst i popis bitev, které se odehrávaly. V jiných knihách je často přeskakuji.

naninka05
16.09.2017 5 z 5

Evelyn jsi tak silná a statečná, když ses starala o Willa, když byl ve stavu aniž by o sobě věděl. Snadno a rychle jsem přečetla tento díl a moc se mi líbil :)

Terka18
13.08.2017 5 z 5

Kdyby byly všechny díly takové, tak by to bylo dokonalé, ale to samozřejmě nejde. Super díl. Od začátku do konce se pořád něco děje, nejsou tam žádné prostoje. Rychle do čtení, vy co nevíte, jestli číst nebo ne.

limo
11.08.2017 5 z 5

Tato serie mě pořád baví a myslím, že u ní vydržím. Ty Skandyjci mi nakonec připomínají Skoty.

Slugterra
14.07.2017 5 z 5

Tohle je zaručeně nejlepší díl. Úžasně se četl a měl skvělý děj. A když nastala bitva Skandijců proti Temudžajům četla jsem knihu jedním dechem a nebyla schopna od ní odtrhnout oči. Takže za mě rozhodně 5 hvězdiček.

Leome
01.04.2017 5 z 5

Celá Hraničářská série je skvěle promyšlený a dotažený svět, vlastně už jsem téměř celou sérii (krom posledního dílu) jednou přečetla, ale proč nezačít znovu? Tak to dopadá, když nemáte co číst...:)

Po Ledové zemi je tohle určitě příjemná změna, protože právě předchozí díl se spíše tak trochu vlekl. Nebyl úplně nudný, ale oproti jiným neměl tempo, zlomy a všechny, co k tomu patří. Nositelé dubového listu, to je ale něco úplně jiného: akci střídá akce, jeden zlom za druhým. Kniha se čte úplně sama i těm, kdo mají problémy se začíst nebo nečtou tolik - už proto, že se čte sama a než si to čtenář uvědomí, je najednou na konci. A pak už sahá po Výkupném za Eraka... Právě Erak se v tomhle díle hodně projevuje, především kladně, a celkově je to zajímavá postava. Nechybí ale ani Evanlyn, i když po prvních třiceti stránkách už pomalu ztrácí vliv.

Nezbývá mi, než dát pět z pěti hvězdiček, co jiného si vlastně tahle série zaslouží?

katallinka
25.02.2017 5 z 5

Konečně pořádná bitva. Naprosto skvělý děj.

MirijamFrankl
22.01.2017 5 z 5

Popis bitvy a postavy mě bavily moc a také se mi líbil ten konec.
Celou knihu jsem dočetla jedním dechem.Nic náročného,ale příjemně vás to pohladí po duši a potěší.
A pan Flanagan má skvělý vypravěčský talent.

Pavelcz
01.01.2017 5 z 5

Na jeden nádech :)

dpxcz
14.12.2016 5 z 5

Hraničářův učeň mě stále baví a pokaždé se těším na další díl, který si budu moci přečíst. I tento díl pokračuje v nastaveném vysokém standardu předchozích dílů. Kniha je čtivá, dobrodružná a prostě baví od první stránky do poslední.

adela3429
18.11.2016 5 z 5

Díl od dílu lepší! Bitva na konci byla neskutečně napínavá, nedokázala jsem knihu vůbec odložit! :)

Misan1993
28.10.2016 5 z 5

Co na to říct? No opět luxus, tentokrát s pořadovým číslem 4! ;)

Vysky
14.10.2016 5 z 5

Super, přijde mi, že knihy jsou díl od dílu lepší a lepší

Shira27
09.07.2016 5 z 5

Tuhle sérii si zkrátka nemůžu vynachválit. Bitva byla hodně zajímavá a bavilo mě to číst. :)
Co mě teda zarazilo, když jsem zjistila ze originální název je v překladu "Bitva o Skandii". Nositelé dubového listu mi k tomu teda nesedí a ještě víc mě překvapilo, že následující asi tři díly jsou preházené. Tomu teda fakt nerozumím, jestli si autor později rozmyslel, že si chce s dějem ještě víc pohrát, nebo to spletlo vydavatelství... nevím, ale vypadá to, že prekladatelka chtěla zachovat chronologii děje, za což ji jsem vděčná, protože kdyby se skákalo z budoucnosti do minulosti a pak ještě do přítomnosti atp. měla bych v tom guláš. :)

tatjana1737
09.07.2016 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!
Čtvrtý díl se mi líbil víc než třetí, ze kterého mi zbyl už jen dojem bezútěšných popisů děje mezi otroky na Ragnakově dvorci a Willova závislost na hřejivé trávě. Příprava bitvy, strategie boje Temudžajů a Haltova opatření, jak je porazit, výcvik lučištníků apod., to všechno bylo pro mne plné akce a spádu, které mne bavily. Potěšila mne i volba Eraka oberjarlem, která se - vzhledem k sympatičnosti této postavy - dala čekat. Než jsem si přečetla anotaci k následujícímu dílu, radovala jsem se i z návratu do Araluenu, který mne svými reáliemi bavil víc než Galica nebo Skandie. Přestože se pětka má odehrávat úplně jinde, doufám, že některé nedořešené otázky z předchozích dílů se zodpoví (např. pochytání Morgarathových následovníků; ale očekávám i návrat bojovnických učňů, kteří trápili Horáce, protože jejich potrestání Haltem a vyloučení ze školy si o nějakou tu pomstu říká).

Viky007
12.06.2016 5 z 5

Musím přiznat, že tento díl je z celé série asi nejnudnější. Možná proto, že se tam řeší hlavně válečný konflikt v cizí zemi. Na druhou stranu máme aspoň možnost lépe poznat Skandijce a jejich zvyky.
A také nám konečně hlavní hrdinové dospívají, což mnohdy vyústí ve velmi vtipné momenty :-).

natalie2171
15.05.2016 5 z 5

Ačkoliv neochotně musím usoudit, že se čtvrým dílem v sérii děti, které se stávaly učněmi, už dětmi vůbec nejsou.

Přiznávám, že se mi příběh dostává velmi hluboko do duše. A bude se mi příčit proti srsti se s ním rozloučit.

tobiik
17.03.2016 5 z 5

Svižné, zábavné a ľahko čitateľné. Zatiaľ najlepšia časť.

vodopad152
04.02.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná. Podle mě zatím druhá nejlepší, ale možná ještě změním názor. Bylo to nádherné a obdivuji styl psaní kterým píše John Flanagan je to hrozně poutavé. Vždycky!!! DOPORUČUJI CELOU SÉRII!!!

Evus
22.01.2016 4 z 5

Vlastně nevím, proč knihy neustále hodnotím za 4*, protože příběh nejoriginálnější není, forma je jasně pro děti. Po tomto díle definitivně nenávidím slovo "usmát se". Hrdinové totiž skoro nic jinýho nedělají, i když plánují válku, zrazují se nebo třeba žárlí. Ale série mě nějak získala (a možná proto mě tolik mrzí, že tohle jediný slovo občas celou scénu úplně zabije), takže zatím pokračuju.